P-Money - GratitudeKażdy słuchacz dysponujący ugruntowaną wiedzą muzyczną posiada wyrobione zdanie o wytwórniach płytowych z długoletnią tradycją w biznesie. Kilka lat temu wśród odbiorców i mediów znacznie wzrosły notowania Duck Down Music. Oficyna wydawnicza działa na rynku od połowy lat 90.tych i przez większość czasu skupiała się na wydawaniu płyt rodziny Boot Camp Clik. Pod koniec ub. dekady label przeżył pewnego rodzaju renesans, otwierając się na nowych wykonawców, co zostało pozytywnie odnotowane przez opinię publiczną. Dru Ha & Buckshot współpracują z różnymi twórcami, do których należą również osoby spoza USA. Do tego grona należy nowozelandzki producent P-Money. Beatmaker opublikował przy współpracy z DDM w połowie b.r. producencką płytę „Gratitude”, wypełnioną po brzegi gościnnymi udziałami utalentowanych wokalistów i raperów.

Wykonawcy pochodzący z Kraju Kiwi stanowią coraz lepszą markę na międzynarodowej scenie hip hopowej. Większość z nich ogranicza się do działalności na lokalnym podwórku, ale zdarzają się od tego wyjątki. P-Money obok swojego dobrego przyjaciela Davida Dallasa jak najbardziej chętnie współpracuje z artystami z innych części świata, ciesząc się przy tym dużym zainteresowaniem w rodzinnym kraju. Peter Wadams prowadzi działalność w branży muzycznej od przełomu wieków. Dyskografia wykonawcy przypada głównie na solowe wydawnictwa sięgające 2002 roku.

Wszystko zaczęło się od płyty „Big Things” wydanej nakładem Dirty Records/Kog Transmissions. Album wraz z dołączoną wersją instrumentalną przypadł do gustu wielu odbiorców, pozwalając P-Moneyowi optymistycznie spoglądać w przyszłość. Każdy kolejny projekt producenta – „Magic City” (2004) i „Everything” (2008) – wypadał okazale. Wydawnictwa odnosiły sukces nie tylko na półce artystycznej, ale również komercyjnej. Single promujące ww. materiały docierały do czołowych miejsc na listach przebojów w Nowej Zelandii, zaś jego longplaye osiągały złoty i platynowy status. Beatmaker zamieszkały obecnie w Auckland dał się także poznać jako uzdolniony DJ. Początkowo próbował on swoich sił w zawodach DMC World DJ Championships i ITF DJ Championships, a następnie sumiennie wywiązywał się z obowiązków DJ’a na licznych imprezach. Uzyskawszy status gwiazdy w swoich rodzinnych stronach twórca postanowił wypłynąć na szersze wody. Artysta uzyskał spore wsparcie od Duck Down Music – amerykański label zajął się promocją, a następnie dystrybucją poza Australią i Oceanią najnowszego wydawnictwa muzyka, „Gratitude”.

P-Money wypuszcza producencką płytę "Gratitude"Płyta nowozelandzkiego artysty zadebiutowała na iTunes i półkach sklepowych 21 maja. W porównaniu ze wcześniejszymi projektami beatmakera nastąpiła znaczna zmiana pod względem listy gości. Album wydany w połowie b.r. stworzono przy udziale postaci, których może pozazdrościć Nowozelandczykowi niejeden producent. W końcu mówimy tutaj o gościnnych udziałach Taliba Kweliego, Aaradhny, Havoca (Mobb Deep), Freddie’ego Gibbsa, M.O.P., Buckshota, Skyzoo, Fashawna, Roca Marciano, Nicole Wray, Jamalla Bufforda (dawniej Buff1), STS, Monsta G, Blaisona Mavena, @Peace i Pac Div. Spośród tak znamienitego towarzystwa najkorzystniej zaprezentowała się Aaradhna, Talib Kweli, Roc Marciano oraz @Peace. Pierwsza z nich nagrywa z P-Moneyem od pewnego czasu, a najlepsze efekty ich dotychczasowej kooperacji zawarto na jej solowym longplayu sprzed roku, „Treble & Reverb”. Na „Gratitude” wokalistka pojawiła się w singlowym utworze „Celebration Flow”, w którym dodatkowo można usłyszeć przedstawiciela legendarnej grupy Black Star. Pozostałe tracki promujące LP – „Welcome to America”, „Break It Down”, „The Hardest” oraz „The Professional” – także prezentują się okazale. Szczególne pochwały należą się ostatniemu z tych nagrań za sprawą świetnego klimatu kompozycji z wokalami Roca Marciano. W podobnym tonie można wyrażać się o zamykającym płytę „Finding God”. P-Money pokazał kilka twarzy swojego warsztatu producenckiego, bez problemu odnajdując się w ciepłej i pogodnej atmosferze, jak również demonstrując hardcore’ową odmianę nagrań.

Wszystkie ww. single pochodzące z LP trafiły na Soundclouda. Pełen stream albumu znajdziemy na znanym i lubianym serwisie DJBooth.net oraz Bandcampie. Za pośrednictwem tej drugiej strony dodatkowo można zapoznać się z instrumentalną wersją „Gratitude”. W ramach kampanii promocyjnej prowadzonej wspólnymi siłami Dawn Raid Ent./Dirty Records/Duck Down Music wydawnictwa ukazały się już trzy videoclipy nagrane kolejno do „Celebration Flow”, „The Professional” oraz „Reminisce”. P-Money udanie zaprezentował się przed jeszcze szerszym gronem odbiorców niż do tej pory i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko oczekiwać jego następnych nagrań.

Tracklista

 1. Gratitude Intro
 2. Welcome to America feat. Skyzoo & Havoc
 3. The Hardest feat. M.O.P.
 4. Break It Down feat. Freddie Gibbs & Fashawn
 5. 11th Break
 6. Celebration Flow feat. Aaradhna & Talib Kweli
 7. Reminisce feat. Blaison Maven
 8. Silver Beat
 9. Say It Again feat. Monsta G & Pac Div
 10. Killuminati feat. Buckshot
 11. Honey feat. Nicole Wray & Jamall Bufford
 12. My Baby feat. STS & Nicole Wray
 13. I Know Interlude
 14. The Professional feat. Roc Marciano
 15. Finding God feat. @Peace