Pierwsze przymiarki do nowej edycji Beat Battle PoznanWraz z kolejnymi dniami pojawiają się nowe informacje dotyczące nadchodzących imprez kulturalnych. Wśród wiadomości o wydarzeniach zapowiadanych na następne tygodnie można znaleźć również newsy o cyklicznych eventach u uznanej marce w środowisku. Jednym z przykładów takiego przedsięwzięcia jest Beat Battle Poznań. W połowie tego miesiąca rozpoczęła się kampania promocyjna poznańskiej imprezy. Organizatorzy szóstej edycji Mistrzostw Polski Beatmakerów ujawnili pierwsze informacje odnośnie wydarzenia.

Jednym z elementów ubiegłorocznej odsłony poznańskiego eventu była kompilacja zawierająca nagrania uczestników imprezy z 2011 roku. „beatbattle.poznan (V/A)”. Wydawnictwo przypadło do gustu odbiorcom i stanowiło udany teaser przed ostatnią edycją wydarzenia. W tym roku również czeka nas nowe wydanie tego projektu. Album zapowiada utwór „Night Shifts” w wykonaniu Toucanstyle, zwycięzcy sprzed roku w kategorii Live Act. Oprócz niego, na płycie, której premierę zaplanowano jest na 1 października, znajdą się pozostali producenci, którzy wzięli udział w V Mistrzostwach Polski Beatmakerów. Podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku, każdy z nich przygotował po jednym nagraniu, prezentującym ich warsztat, umiejętności i inspiracje. Kompilacja z beatami przygotowanymi przez m.in. Random Trip, Szatta czy Soulpete’a będzie można zakupić w zestawie wraz z biletami na tegoroczną, szóstą już edycję Microlab/Elade/Beat Battle Poznań. Warto też wspomnieć, że w przygotowaniu znajduje się też DVD, którego premiera odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Oprócz premiery wydawnictwa zawierającego kompozycje uczestników V odsłony imprezy, także 1 października rozpoczną się eliminacje do nadchodzącej odsłony wydarzenia. W związku z tym organizatorzy Beat Battle Poznań ujawnili dwóch pierwszych jurorów tego wydania eventu. Do tej pory w jury zasiadało wielu producentów uznanych na polskiej scenie, jak Noon, Kixnare, Webber czy Envee. W zeszłym roku pojawił się również uznany artysta z Wielkiej Brytanii –  Eric Lau. Obok aktywnie działających beatmakerów, mogących stanowić autorytet dla uczestników, skład sędziowski niejednokrotnie urozmaicano o promotorów i aktywistów związanych z hip hopem i muzyką elektroniczną (Druh Sławek, Sebol).

Listę sędziów, którzy będą decydować o losach beatmakerów w 2013 roku, otwierają Maceo Wyro i Noon. Pierwszy z nich, to swoiste połączenie producenta i promotora, prawdziwy człowiek orkiestra, który współpracował z organizatorami wydarzenia już rok temu, w trochę innej funkcji, co tylko potwierdza jego wszechstronność. Z kolei drugi z nich stanie na czele jury po raz trzeci w naszej sześcioletniej historii imprezy. Kariera artysty jako hip hopowego producenta, ze współpracą z Grammatikiem i Pezetem na czele, eksperymenty pod szyldem wytwórni płytowej Nowe Nagrania, działalność związana z inicjatywą Audio-Games.pl, a także wiele więcej przypada na dorobek Mikołaja Bugajaka.

Wszystkie aktualności dotyczące Beat Battle Poznań znajdziecie na stronie Proporcji oraz fan page’u imprezy.