[php function=1]

Podsumowanie 2010 roku - J57 & The Audible DoctorNieplanowany pobyt w szpitalu zmusił mnie do przełożenia publikacji pierwszej części podsumowania 2010 roku. W związku z tym, zapowiadane wcześniej streszczenie poprzedniego roku, zostało przełożone w czasie. Jednak, co się odwlecze, to nie uciecze.

We wstępie do podsumowania 2010 roku, drobiazgowo nakreśliłem schemat wokół jakiego zostanie opublikowany bilansu zysków i strat za 2010 roku. Dlatego też, bez większego przedłużania przejdę do pierwszych osób, z którymi porozmawiałem na określone tematy dotyczące ubiegłego roku.

Właściwymi postaciami do rozmów o nowojorskiej scenie hip hopowej oraz spraw dotyczących promocji w branży muzycznej są przedstawiciele Brown Bag AllStarsJ57 i The Audible Doctor. Obaj związani byli z legendarnym sklepem i oficyną wydawniczą Fat Beats (właściwie, to nadal są w pewnym stopniu związani z tą firmą). J57 to dobrze rozpoznawalna postać w nowojorskim undergroundzie również ze względu na obowiązki wynikające z funkcji promotora BBAS oraz innych artystów. Natomiast The Audible Doctor doskonale odnajduje się jako osoba odpowiedzialna za współpracę z mediami, promocję i marketing. Dzięki temu w łatwy sposób można ich powiązać z przedstawionymi przeze mnie tematami do dyskusji. Członkowie Brown Bag AllStars okazali się wdzięcznymi rozmówcami, a wynik konwersacji o 2010 roku przedstawiam poniżej.

Fotografia: Adri

>J57Nowojorski hip hop. Jesteś częścią niezależnego hip hopu w NYC, więc z pewnością z Twoją pomocą możemy odkryć Nowy Jork na nowo i poznać wartościowych artystów.

J57: Nazywam się J57, jestem Emcee i producentem z brooklyńskiej grupy hip hopowej Brown Bag AllStars. Będąc jako Brown Bag ostatnim pokoleniem związanym z Fat Beats staliśmy się główną częścią tutejszej sceny hip hopowej. Widziałem mnóstwo artystów, którzy usunęli się w cień, ale również miałem zaszczyt obserwowacji jak się tworzy nowe pokolenie sceny hip hopowej w NYC i staje się tym, czym jest obecnie. Dzisiaj jest wielu nowych artystów, w których naprawdę wierzę: Brown Bag AllStars, Sene, YC the Cynic, Homeboy Sandman, Tanya Morgan, Skyzoo, AOK. Ogromnie dużo wspaniałej muzyki powstaje w Nowym Jorku właśnie teraz. Poważnie, wszyscy powinni sprawdzić w Google każdego artystę, którego wymieniłem!

Czy mógłbyś porównać hip hop w 2010 roku do poprzednich lat?

J57: Hip hop w 2010 roku miał ponownie bijące serce. Naprawdę wierzę, że 2008 i częściowo 2009 rok generalnie były złymi latami dla hip hopu. 2007 rok był wspaniały – pod względem komercyjnym mieliśmy wielką bitwę o poziom sprzedaży płyt pomiędzy Kanye Westem a 50 Centem, to był także dobry okres dla całego hip hopu. Jednak, później coś się wydarzyło w 2008 roku, odczułem, że pełno moich ulubionych artystów skończyło z muzyką, bądź też przekazywali muzykę, z której prawdopodobnie nikt nie ucieszyłby się. Nie mam pojęcia, odczuwam obecnie powrót kreatywności!

Fat Beats. Czy mógłbyś podzielić się z Czytelnikami ze swoimi odczuciami związanymi z całą sytuacją związaną z Fat Beats? Jak ludzie zareagowali po zamknięciu przez Fat Beats stacjonarnych sklepów?

J57: Prawdę mówiąc, zamknięcie Fat Beats, to naprawdę smutny okres. Jako Brown Bag AllStars wszyscy poznaliśmy się podczas pracy w Fat Beats – praktycznie mieszkaliśmy tam od końcówki 2007 roku do ostatniego dnia, w którym zostało zamknięte, 4 września 2010 roku. Tak, jak powiedziałem, to był rzeczywiście smutny czas, ale przerzuciliśmy negatywne w pozytywne – pozostaliśmy w studio i zrobiliśmy więcej muzyki niż kiedykolwiek…Widziałem mnóstwo ludzi, którzy pojawili się okazując swoje wsparcie podczas spotkań w sklepie w ostatnim tygodniu – szacunek oraz miłość okazane przez ludzi było niesamowitą sprawą. Rozmawiałem też z moim przyjacielem, DJ’em Rhettmaticiem – on, House Shoes i Soup prowadzili sklep Fat Beats LA – ogromny szacunek dla nich!

Czy mógłbyś ujawnić plany wydawnicze BBAS oraz Twoich przyjaciół w 2011 roku?

J57: Możecie spodziewać się mnóstwa muzyki od Brown Bag AllStars oraz naszych przyjaciół w 2011 roku. Podam tytuły kilku projektów: Brown Bag AllStars „Brown Bag Season, Vol. 1” 2 CD zostanie wydane w lutym 2011 roku, debiutancki album BBAS powinien ukazać się na przełomie lata i jesieni 2011, wspólna płyta Blame One’a & J57, EP Soul Khana, Koncept & Tranzformer EP, wiele EP-ek The Audible Doctora & J57, które ukażą się na przestrzeni całego roku. Obiecuję, że to będzie ważny rok dla nas!

[php function=1]