Południowy Rytm 3 - Żory, 21.05.2011Przez długi czas, tegoroczna wiosna nie rozpieszczała nas ciepłymi i słonecznymi dniami, oferując w zamian anomalie pogodowe, rzadko spotykane o tej porze roku. W końcu wiosenna aura nastała na terenie całego kraju, co niewątpliwie sprzyja organizacji imprez pod gołym niebem. Oprócz licznych wydarzeń związanych z juwenaliami, można trafić także na ciekawie zapowiadające się eventy stricte hip hopowe. Po koncertach DJ’a Shadowa w Warszawie i Krakowie oraz występie Masta Ace’a, Marco Polo i Stricklina w Toruniu, warto odwiedzić Żory, gdzie już jutro odbędzie się festiwal Południowy Rytm 3. Poniżej szczegółowy harmonogram wydarzenia.

21 maja 2011 roku, hala MOSiR, ul. Folwarecka 14, Żory
Południowy Rytm 3
Wystąpią:

  • Diox & The Returners
  • The Beatnuts

Wstęp: od godz. 17:00
Start: godz. 18:00
Cena biletu: 10 zł. Wejściówki dostępne w sprzedaży w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1, w żorskim Kinie Na Starówce lub w kasie biletowej przy wejściu na teren festiwalu.

21 maja odbędzie się już 3 edycja Południowego Rytmu, na której poprzednio gościli m.in.: El Da Sensei (USA), Masta Ace & Edo G (USA), Wena & Rasmentalism, Afront, The Returners, Stylowa Spółka Społem, Hurragun, PomaU, KubixMłody. W tym roku gościem specjalnym będzie pochodząca z Queens legendarna grupa The Beatnuts, w składzie Psycho Les i JuJu. Przed występem amerykańskiego zespołu Diox wraz z The Returners zagrają koncert promujący ich wspólny album zatytułowany „Logika Gry”.

Oprócz części koncertowej Południowego Rytmu 3, organizatorzy imprezy zaplanowali również szereg dodatkowych atrakcji: zawody bboyowe w formule 3 vs 3, graffiti jam i turniej streetballa. Zwieńczeniem wydarzenia będzie after party w dwóch żorskich klubach – Red’s i La Uba.

Program festiwalu:

Koncerty:

17:00 – otwarcie hali koncertowej
18:00 – The Returners
19:20 – Diox
20:00 – The Beatnuts

Zawody Break Dance (wstęp wolny):

Contest rozgrywany wg formuły 3 vs 3; do zawodów przystępuje 30 grup bboyowych (wpisowe wynosi 30 zł/grupę).

10:00 – rejestracja grup, parkiet dla b-boys & b-girls
12:30 – rozpoczęcie pierwszej rundy
14:00 – rozpoczęcie drugiej rundy
15:00 – rozpoczęcie trzeciej rundy
16:00 – panel dyskusyjny
16:30 – jury na parkiecie
16:40 – rozpoczęcie rundy 4 (półfinał, walki po 5 min)
17:10 – finał (8 min)
17:20 – ogłoszenie zwycięzcy

Muzyka: DJ Morda (Żory), BrainMind (live band)

Nagrody: 1 500 zł za pierwsze miejsce oraz 500 zł za zajęcie drugiej lokaty.

Graffiti jam:

Start: godz. 10:00
Miejsce: ul. Prawnicza ( Os. Korfantego)

Lista uczestników graffiti jamu jest zamknięta. Pomimo tego, organizatorzy festiwalu zapraszają wszystkich chcących zobaczyć wyczyny writer’ów na ścianę przy ul. Prawniczej na Os. Korfantego znajdującej się w niewielkiej odległości od miejsca w którym odbędą się koncerty.

Streetball:

Jak co roku, także i teraz odbędzie się turniej streetballa podczas Południowego Rytmu. Zapisy drużyn potrwają do godz. 10:30, natomiast rozpoczęcie contestu zostało zaplanowane na 11:00.

  • Drużyny 3 osobowe + 1 zawodnik rezerwowy
  • Wpisowe od grupy: 20zł

Nagrody w zależności od ilości zgłoszonych drużyn, zostaną ogłoszone przed rozpoczęciem zawodów.

After party:

  • Klub Red’s, Żory ul. Szeroka 13 (Mały Rynek). Wstęp: 10 zł
  • Klub La Uba, Żory, ul. Rynek 4

Podczas tegorocznej edycji Południowego Rytmu, będzie można nabyć koszulki  „Południowy Rytm 3” w czarnym i białym kolorze (limitowana seria w nakładzie 100 sztuk), dostępne w rozmiarach L i XL. Cena koszulki wynosi 39 zł. T-shirty będą dostępne w dniu imprezy na terenie festiwalu.