Snowgoons - KraftwerkOkres przedświąteczny to idealny termin dla artystów na przypomnienie się słuchaczom. Co za tym idzie, koniec listopada i początek grudnia to odpowiednie daty na wydanie nowych albumów. W końcu można liczyć na większy szum medialny i na to, że sprzedaż płyty będzie w miarę przyzwoita. Z drugiej strony, wydawnictwa płytowe ukazujące się u schyłku roku, to także pewnego rodzaju podsumowania dorobku muzycznego za dany rok kalendarzowy. Gdzieś pomiędzy to wszystko można włożyć nadchodzący czwarty producencki longplay dobrze znanego dla fanów mocniejszych brzmień tercetu Snowgoons„Kraftwerk”.

Wszyscy zwolennicy hardcore’owej odmiany rapu powinni poczuć się usatysfakcjonowani informacją o „Kraftwerk”. Początkowo może się wydawać, że u zachodnich sąsiadów Polski wszystko po staremu, co wskazywałoby na to brzmienie beatmakerów. Jednakże, zaszły istotne zmiany wśród członków tego teamu producenckiego. Uzdolniony DJ Waxwork opuścił szeregi Snowgoons (nie oznacza to, iż słuch po nim zaginie, gdyż będzie odpowiedzialny za produkcję na albumie „Four Walls” Blocka McClouda), a zastąpiony został przez Sicknature’a, który od dawna współpracował z Illegalem i spółką. Jednym słowem, zamiana młodego Niemca na Duńczyka (brzmi jak transfer pomiędzy klubami piłkarskimi), nie powinna przynieść diametralnych modyfikacji stylu tej grupy producenckiej.

Snowgoons przyzwyczaili już słuchaczy do wydawania długogrających płyt z mnóstwem gościnnych występów zastępów raperów. Spoglądając na tracklistę „Kraftwerk” utwierdzimy się w przekonaniu, iż artyści najzwyczajniej w świecie nie wyobrażają sobie innego konceptu na przygotowywanie swoich nagrań. Oczywiście kolejny raz symfoniczne dźwięki, do których zamiłowanie mają beatmakerzy, odegrają czołową rolę w tworzeniu podkładów muzycznych. Lista gości na „Kraftwerk” obfituje w wielu ważnych niezależnych artystów. Z tego grona należałoby wymienić ILL Billa, Torae, Skyzoo, Bekaya, Crooked I, Outerspace, Reef The Lost Cauze’a, A.G., ILL Billa, czy Sadat X. Znalazło się również miejsce dla mniej znanych (UG, IDE, Alucard, Qualm) oraz pomyleńców pokroju Seana Strange’a, czy Psych Warda.

Pojawił się promujący longplay snippet, który można poniżej odsłuchać. Premiera „Kraftwerk” została wyznaczona na 7 grudnia 2010 roku, a materiał ukaże się nakładem Goon Musick (dystrybucja za pośrednictwem iHiphop Distribution). Twórczość Snowgoons nie jest przystępna dla wszystkich par uszu. Jednak znajdą się tacy, którzy docenią pracę wykonaną przez producentów i sięgną po ten krążek.

UPDATE: 30 listopada odbyła się premiera pierwszego videoclipu promującego „Kraftwerk”. Teledysk powstał do „Snowgoons Dynasty” z udziałem Freestyle’a z Arsonists.

Tracklista

 1. Snowgoons Dynasty feat. Freestyle of Arsonists
 2. The Uncrushables feat. ILL Bill, Sicknature & Sabac Red
 3. Put Em Up feat. N.B.S. & Slaine
 4. Can’t Go On Like That feat. Torae & Skyzoo
 5. Dangerous Ways feat. The Closers (Red Eye & Shabaam Sahdeeq) & Bekay
 6. Who’s Side feat. Side Effect
 7. We Nah Play feat. Banish, Crooked I & Beenie Man
 8. Warlords feat. UG, IDE, Alucard, Jise & Freestyle
 9. Road Warriors feat. Sadat X, Fel Sweetenberg & Punchline
 10. Three Bullets feat. Esoteric, Mykill Miers & Qualm
 11. The Real And The Raw feat. M-Dot & Jaysaun
 12. No Favors feat. Wise P & Sauce Money
 13. The Madness Begins feat. Outerspace & Banish
 14. Statue feat. Virtuoso
 15. The Beast feat. Lateb
 16. Big Bang Bomb feat. Lady Repo
 17. Rotten Apple feat. Ice Water, A.G., Nutso & Tre Seven
 18. Global Domination feat. Lord Lhus, Sean Strange, Sicknature & Psych Ward
 19. Cold Dayz feat. F.T., Lord Willin & Reef The Lost Cauze