The (R)evolution of Immortal TechniquePolityczny i zaangażowany społecznie rap przynosi wiele tematów do dyskusji i polemik, przynoszących często odmienne wnioski zwolenników i przeciwników tego odłamu hip hopu. Począwszy od lat 80.tych poprzedniego stulecia, kiedy to Chuck D wraz z pozostałymi członkami Public Enemy zaczął poruszać niewygodne sprawy dla rządzących Stanami Zjednoczonymi, przez kolejnych artystów utożsamiających się z zaangażowanym rapem, opinia publiczna nie raz żywo reagowała na teksty poszczególnych zespołów tego nurtu. Pomijając zasługi wielu istotnych osób dla ukształtowania się świadomego hip hopu, należy zwrócić się w stronę szczególnie jednej osoby, działającej w undergroundzie lecz doskonale znanej na całym świecie za sprawą swojej twórczości. W końcu Immortal Technique zasłużył sobie na miano jednego z najniebezpieczniejszych i najbardziej niewygodnych raperów dla mass mediów i polityków na całym świecie. 7 września b.r. odbędzie się premiera filmu dokumentalnego poświęconego życiu tego Emcee – „The (R)evolution of Immortal Technique”.

Immortal Technique – rewolucjonista, wróg publiczny polityków i mediów, świetny raper, aktywista społeczny, działacz charytatywny. Istnieje mnóstwo epitetów i sformułowań, jakimi można określić jego twórczość. Urodzony w stolicy Peru, Limie, a dorastający w latach 80.tych XX wieku w nowojorskim Harlemie artysta należy obecnie do jednego z najbardziej zaangażowanych przedstawicieli sceny hip hopowej, który głośno mówi w swoich nagraniach o polityce, nietolerancji, rasizmie, religii, biedzie. Na jego dorobek muzyczny składają się trzy albumy – „Revolutionary Vol. 1” (2001), „Revolutionary Vol. 2” (2003), „The 3rd World” (2008). Raper wzbudzający kontrowersje nie za sprawą wulgarnego języka, czy seksistowskich utworów lecz poruszanych tematów, o których niewielu innych potrafi w ten sposób opowiadać. Immortal Technique to postać wyjątkowa, kto choć raz zetknął się z jego nagraniami, doskonale zdaję sobie, iż jest to artysta dużego kalibru. Niezależny raper niejedno przeszedł w swoim życiu, a jego biografia nadaje się idealnie na materiał do filmu dokumentalnego. „The (R)evolution of Immortal Technique” to próba ukazania światu (r)ewolucji współzałożyciela Viper Records, jaka miała miejsce na poszczególnych etapach jego życia.

Film powstał w wyniku współpracy z długoletnim przyjacielem Immortal Technique’a, Carym Suartem. Poniżej znajdziecie krótką wypowiedź reżysera o tym obrazie:

A long time ago I began working on a documentary with my old friend about my life, about artistic freedom and struggles of it all. Now that doc is finished and is premiering at the Harlem Film Festival Sept. 7th 2011. „The ®evolution of Immortal Technique”.

Premiera „The (R)evolution of Immortal Technique” została zaplanowana na 7 września 2011 roku w ramach Harlem International Film Festivalu. Poniższy trailer prezentuje przedsmak pełnego dokumentu.