JR & PH7 - The UpdateEuropejscy producenci muzyczni wypływają już na coraz szersze wody. Liczne kolaboracje pomiędzy beatmakerami ze Starego Kontynentu, a raperami zza Wielkiej Wody nie stanowią już żadnego novum. Wręcz można uznać, iż przeszło to do codzienności. W nadchodzącym czasie będziemy mogli zapoznać się z drugim producenckim albumem jednego z najbardziej kreatywnych duetów z Niemiec, JR & PH7 – „The Update”.

Producenci rodem z Kolonii powracają z nowym LP. Słowo „powrót” jest określeniem mocno na wyrost, ponieważ JR & PH7 cały czas nie spuszczają z tonu po wydaniu w lutym 2009 roku debiutanckiego krążka „The Standard” (wydania europejskie, australijskie, amerykańskie i japońskie). W 2010 roku ukazały się 3 single wyprodukowane przez Niemców, kolejno „Good Reason” / „Time Well Spent” (15 lutego b.r.), „New High” / „Try” (7 lipca b.r.), „Across The Globe” / „Can’t Change” (15 lipca b.r.). Powyższe 7″ dostępne są w sprzedaży w formie digital za pośrednictwem serwisu Bandcamp. Również w lipcu ukazała się zawierająca 6 tracków „The EP” (Soulspazm Records), która stanowiła teaser przed głównym daniem, czyli „The Update”.

Ponownie JR & PH7 zrealizowali longplay bazując na bogatym źródle sampli, wydobywając z nich charakterystyczne dla siebie dźwięki. Produkcja duetu przywodzi na myśl starą szkołę w najlepszym wydaniu. Lista gości na „The Update” jest bogata i zróżnicowana. Na albumie pojawią się m.in. Evidence, Torae, Oddisee, Edo G., Sean Price, Rasco, Trek Life, Strange Fruit Project, Elzhi, L.E.G.A.C.Y., Termanology, Access Immortal, Frank-N-Dank, Buff 1 i wielu innych. Artyści zgodnie powtarzają, że współpraca z niemieckimi beatmakerami przyniosła im wiele satysfakcji, a chemia pomiędzy twórcami dowodzi temu, iż nie będzie to zwykła kompilacja utworów, a w pełni wartościowy i spójny longplay. Premiera wydawnictwa płytowego została wyznaczona na 16 listopada dzięki nakładowi Soulspazm Records/Foundation Media, a dystrybucją zajmie się Fat Beats Records.

Poniżej zamieszczam dwie krótkie wypowiedzi dotyczące albumu niemieckiego duetu:

– If you don’t get „The Update” by JR&PH7 you are f!*#ing up, you are really f!*#ing up! – Mayer Hawthorne

– I usually don’t get excited about a lot of new music these days, but JR&PH7‚s stuff excites the f*** out of me – Evidence

Na koniec zapowiedzi krążka dorzucę jeszcze kilka materiałów promocyjnych. Udostępniony został już trailer płyty, jak i snippety pochodzące z „The Update”. W trakcie powstawania jest też teledysk do kolejnego singla, „Persuassion” (premiera 18 października b.r.) z gościnnym udziałem Oliviera Day Soula & Seana Price’a.

„The Update” snippets:

UPDATE #1: JR & PH7 przygotowali kilka teledysków promujących ich ostatni longplay. Oprócz obrazu stworzonego do ww. „Persuassion” powstały videoclipy do „Do It For You” z udziałem Torae’a oraz „From LA To The World” nagranym wraz z Trek Life’em.

UPDATE #2: Od teraz „The Update” jest dostępne do odsłuchu i nabycia za pośrednictwem Bandcampa.

Tracklista

 1. Intro
 2. Bow Down feat. Evidence & L.E.G.A.C.Y.
 3. Real Soul feat. Caucasian
 4. Do It For You feat. Torae
 5. Microphone Fiends feat. Edo. G & Termanology
 6. Freedom feat. Bambu, Rasco & Trek Life
 7. Hustle and Flow feat. Oddisee & Olivier Day Soul
 8. She Loves Me feat. Shawn Jackson
 9. Let’s Get It feat. Rasco
 10. Persuasion feat. Olivier Day Soul & Sean Price
 11. Echoes feat. Access Immortal
 12. Touch The Sky feat. Strange Fruit Project
 13. I’m Okay feat. Kaydee and Rachel Scharnberg
 14. The City feat. Frank-N-Dank & Elzhi
 15. We Live feat. Theory Hazit
 16. From LA To The World feat. Trek Life
 17. Change feat. Buff1 and Larissa Sirah