Premiery płytowe - 8 maja 2012W związku z tym, iż działalność strony została ukierunkowana na szczegółowe artykuły dotyczące kultury hip hopowej w niezależnym wydaniu oraz szeroko pojętych brzmień instrumentalnych, zazwyczaj stronię od krótkich informacji. Co za tym idzie, w serwisie nie znajdują się wpisy mające w tytule „nowy teledysk”, „nowy singiel”, „nowy trailer”, itd., gdyż zwyczajnie nie jestem zwolennikiem tego typu przekazywania newsów. Warto jednak odstąpić od reguły i znaleźć miejsca na U Call That Love na potrzeby wiadomości w pigułce. W tym celu rozpoczynam dwa odrębne cykle – publikowany we wtorek każdego tygodnia dział poświęcony nowościom wydawniczym oraz niedzielne przeglądy ostatnich wieści ze świata muzycznego. Już bez zbędnego rozwodzenia się – pierwsza odsłona premier płytowych z 8 maja 2012 roku.

Tak niefortunnie złożyło się, iż próżno szukać wielu interesujących wydawnictw muzycznych wydanych w dniu dzisiejszym. W porównaniu do wcześniejszych miesięcy, początek maja nie obfituje w dziesiątki istotnych płyt. Ba! Nastąpiła wręcz zatrważająca posucha na rynku muzycznym, co jest poniekąd dziwne, ponieważ artystom i wydawcom powinno zależeć na wypuszczeniu materiałów przed rozpoczęciem się sezonu ogórkowego. Zamiast tego 8 maja b.r. ukazały się raptem 3 (słownie: trzy) albumy godne polecenia: I Self Devine „Sound of LowClass Amerika”, Punchline & DJ Soul Clap „Underground Superstars” i kompilacja „20 to Life – Rare And Dangerous Volume 1”. Oczywiście, należy wziąć poprawkę, że w każdej chwili za pośrednictwem Bandcampu lub Soundcloudu zostaną opublikowane ważne produkcje, ale nie należy też za bardzo pokładać nadzieje w tych niespodziankach.

I Self Devine – „Sound of LowClass Amerika” (Rhymesayers Entertainment)

Jeden z członków mnogiej rodziny Rhymesayers Entertainment prezentuje – w końcu – pełnoprawny album. Problem z I Self Devine polega na tym, iż artysta skupia się na niewielkich projektach, rozmienia się na drobne, zamiast wydać pełen longplay. W końcu talentu jemu nie brakuje. „Sound of LowClass Amerika” poprzedziła seria singli i mixtape’ów, co z pewnością przełożyło się na większe zainteresowanie raperem.

Gościnne udziały: Brother Ali
Produkcja: Jake One, Vitamin D, Medium Zach, Benzilla, DJ Todda, King Karnov & Proh Mic

Punchline & DJ Soul Clap – „Underground Superstars” (Soulspazm Records)

W hip hopie, jak i wielu innych dziedzinach życia, obowiązuje zasada, iż artyści sami uwielbiają przyznawać sobie przydomki i tytuły. Tendencję wszechobecnego braggadoccio można zauważyć choćby w tytułach płyt. Nie umniejszając niczego Punchline’owi & DJ’owi Soul Clapowi, tak naprawdę, to nie ma wątpliwości tylko ku prawdziwości pierwszego członu tytułu albumu. Odsuwając wszelkie dywagacje na dalszy plan, przedstawia solidny hip hop o korzennym zacięciu. Przedsmak całości albumu znajduje się w postaci snippetu umieszczonego na Soundcloudzie.

Gościnne udziały: Torae, Ruste Juxx, Chaundon, Rapper Big Pooh, Pav Bundy, Masta Ace, Stricklin, Wordsworth, Nova Rockafeller, Adanita Ross, Pyranja, Adanita Ross, Apocalypse & Sha Stimuli
Produkcja: DJ Soul Clap

Various Artists – „20 to Life – Rare And Dangerous Volume 1” (Death Row Records)

Kolejna kompilacja wydana przez Death Row Records. Podobnie jak szereg wcześniejszych składanek firmowanych przez niegdysiejszą największą hip hopową stajnię, mamy do czynienia z katalogiem utworów rare & unreleased, wzbogaconym o znane już nagrania. Na „20 to Life – Rare And Dangerous Volume 1” są zawarte tracki m.in. K-Solo, Redrum, Bloody Mary, CPO, The LBC Crew, Operation From The Bottom, Kurupta, Lady of Rage & Jewella. Taki drobny prezent dla zagorzałych sympatyków wytwórni.

Za tydzień czeka nas ciut więcej solidnych premier płytowych, dzięki czemu będzie można powetować sobie nudny drugi wtorek maja.