PRhyme wystąpi na Hip Hop Kemp 2015Wraz z kolejnymi tygodniami wzrasta zainteresowanie letnimi festiwalami muzycznymi. Jak możecie domyślić się, wśród polskich sympatyków hip hopu ponownie dużym zainteresowaniem powinien się cieszyć Hip Hop Kemp. Kolejna odsłona tego wydarzenia odbędzie się 20-22 sierpnia w czeskim Hradec Kralove. Od pewnego czasu powoli spływają do nas informacje o wykonawcach, którzy wystąpią na nadchodzącej edycji imprezy. Za około 5,5 miesiąca u naszych południowych sąsiadów zamelduje się PRhyme (DJ Premier & Royce da 5’9″), Run The Jewels i Yelawolf.

W trakcie wszystkich poprzednich lat w ramach Hip Hop Kemp wystąpiły dziesiątki twórców z całego świata. Wśród nich nie brakowało uznanych przedstawicieli sceny hip hopowej. Wystarczy tylko wymienić The Roots, La Coka Nostrę, Devina The Dude, Taliba Kweliego & Hi-Teka, Method Mana, Redmana, M.O.P., Mos Defa, Dilated Peoples, De La Soul, Big Daddy Kane’a, Cee-Lo Greena czy KRS-One, aby przekonać się o randze HHK. W ramach 14. edycji festiwalu zagrają równie ciekawi wykonawcy.

Już wiemy, że do Hradec Kralove zawita duet, który co prawda współpracuje ze sobą od kilkunastu lat, ale dopiero pod koniec zeszłego roku wypuścił pierwszą płytę. W tym miejscu mowa o PRhyme, formacji utworzonej przez legendarnego DJ’a Premiera i Royce’a da 5’9″. O wspólnym materiale tych artystów mówiło się od wielu lat lecz dopiero w grudniu ub.r. udało się im zrealizować razem projekt. Płyta zatytułowana po prostu jako „PRhyme” miała (i ma nadal) dużą siłę przebicia. Wydawnictwo promowane singlami „Courtesy” i „U Looz” należy zaliczyć do jednych z większych niespodzianek zeszłych 12 miesięcy. W przyszłych miesiącach Preemo i Royce da 5’9″ zamierzają nadal LP, stawiając również na liczne koncerty. Jednym z ich przystanków będzie w sierpniu właśnie Hradec Kralove.

Jeżeli miałbym wymienić największych wygranych minionych 2-3 lat, to zdecydowanie postawiłbym na Run The Jewels. Killer Mike i El-P w niesłychany sposób zaskarbili sobie sympatię tysięcy osób, stając się przy tym globalną marką. Nie przyszło to im jednak bez trudu – obaj prowadzą działalność w branży muzycznej od kilkunastu lat i od dawna nie są anonimowymi postaciami (w końcu El Producto należał dawniej do bożyszczy w undergroundzie). Dzięki wytrwałej pracy, niewątpliwej jakości swoich nagrań i charakterystycznemu stylowi RTJ szybko zdobyło wielką popularność. Obie płyty opublikowane przez grupę – „Run The Jewels” i „Run The Jewels 2” – wyznaczają nowe trendy w rapie i wypadają nader okazale.

Na kolejnym miejscu w line-upie Hip Hop Kemp 2015 usadowił się Yelawolf. Przedstawiciel Shady Records powinien być dobrze znany wszystkim sympatykom mainstreamu. Raper pochodzący z Alabamy nagrywa muzykę od ponad dekady. W tym czasie wydał on kilka mixtape’ów, EP-ek i longplayów. Amerykański twórca najbardziej zyskał po podpisaniu w 2011 roku kontraktu płytowego z labelem Eminema, ww. Shady Records. Od tamtej pory opublikował on „Radioactive”, „The Slumdon Bridge” z Edem Sheeranem, „Psycho White” z Travisem Barkerem i „Trunk Muzik Returns”. W tej chwili trwają prace nad płytą „Love Story”, która powinna ujrzeć światło dzienne 21 kwietnia. Materiał z nadchodzącego wydawnictwa Yelawolfa na pewno zostanie zaprezentowany podczas festiwalu Hip Hop Kemp.

Ruszyła już przedsprzedaż wejściówek na tegoroczną edycję wydarzenia. W tej chwili można nabyć 3-dniowe karnety (opcje normal i VIP) w cenie odpowiednio 185 i 365 złotych. Bilety dostępne w sprzedaży za pośrednictwem sklepu joyStore. Więcej o wejściówkach na Hip Hop Kemp 2015 znajdziecie na polskojęzycznej stronie festiwalu.

Po wszystkie aktualności i szczegółowe informacje dotyczące Hip Hop Kemp 2015 odsyłam na polską stronę festiwalu i na Facebooka.