DJ Wich - The Golden Touch CoverKońcówka 2008 roku dostarczyła mniej lub bardziej interesujących wydawnictw płytowych. Niektórzy śpieszyli z wydaniem nowych albumów w kontekście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W końcu gorączka zakupów Bożonarodzeniowych, która jak co roku dopada niemal wszystkich, stanowi idealny termin do rozpoczęcia sprzedaży płyt. Nader często w tym wszystkim gubi się gdzieś wartość artystyczna, a nabywcy krążków pozostają nieusatysfakcjonowani. Wewnątrz worka z nowościami płytowymi znajdują się także wartościowe projekty. Jednym z nich jest producencki album pochodzącego z Czech, DJ’a Wicha„The Golden Touch”.

DJ Wich jest najbardziej znanym producentem pochodzącym z Czech. Przez lata swojej działalności dorobił się wielu znakomitych produkcji oraz szacunku zarówno w swoim ojczystym kraju jak i poza jego granicami. Najlepszym dowodem tego ostatniego stwierdzenia jest wydany przez Skoop Entertainment na początku grudnia 2008 album „The Golden Touch”. Pierwsze co się rzuca po przejrzeniu tracklisty to goście. Obsada albumu producenckiego czeskiego beatmakera robi wrażanie Na tej płycie znalazło się wielu znakomitych niezależnych twórców jak i graczy stricte mainstreamowych. Przekrój raperów jest dość spory – od Frank N Dank, przez Raekwona, M.O.P., Cali Agents, skończywszy na Glasses Malonie i Lil Waynie, ale nie ma tutaj od nikogo słabej zwrotki. Natomiast sam gospodarz „The Golden Touch” stanął na wysokości zadania. Produkcja DJ’a Wicha sięga najwyższych standardów panujących obecnie w mainstreamie i tzw. overgroundzie.

Pierwszym singlem promującym „The Golden Touch” jest utwór „Much Higher” z gościnnym udziałem Kurupta i Nironica. Poniżej możecie obejrzeć teledysk powstały do tego kawałka.

Tracklista

 1. The Man With The Golden Touch (Intro)
 2. Get Live feat. Slum Village
 3. Give Up Your Guns feat. Royce da 59, Talib Kweli & Raekwon
 4. Coasting feat. Kurupt & Nironic
 5. It Don’t Stop feat. Big Noyd, Frank Nitty, Guilty Simpson & DJ Rafik
 6. Classic feat. M.O.P.
 7. Gone With The Wind feat. Cali Agents
 8. Is You Ready feat. Young De, J-Ro & Tekneek
 9. What We Need feat. Glasses Malone & Lil’ Wayne
 10. Give It Up feat. Little Brother
 11. They Don’t Know How (Money Over Here) feat. Havoc, Kurupt & Roscoe
 12. Do My Thing feat. Nironic
 13. On And On feat. Rasco
 14. Superman feat. Frank N Dank
 15. Much Higher feat. Kurupt & Nironic
 16. We Finally Here feat. Tangled Thoughts
 17. Unstoppable feat. Guilty Simpson & Rasco
 18. Always On The Run feat. Gail Gotti & Roscoe
 19. Cheat On Her feat. RL & Nironic (Bonus Track)