[php function=1]

Headnodic - Red Line RadioProducenckie albumy stanowią najlepszą okazję do zaprezentowania pełni możliwości przez beatmakerów. W przypadku płyt nagrywanych wraz z raperami, czy w ramach zespołów, osoby odpowiadające za podkłady muzyczne zwykle stoją w cieniu wokalistów, o których przeważnie znacznie więcej się mówi. Z kolei, wydawnictwa płytowe w pełni produkowane przez danych muzyków z udziałem wielu różnych Emcees zmieniają ten stan rzeczy, gdyż uwaga odbiorców skupia się na głównym twórcy materiału. Tak też stało się pod koniec lipca b.r., kiedy to odbyła się premiera solowego projektu Headnodica zatytułowanego „Red Line Radio”.

Producent, basista, członek Crown City Rockers, The Mighty Underdogs, Plate Fork Knife Spoon, muzyczny podróżnik. Wszystkie te określenia idealnie pasują do krótkiego opisu Headnodica. Wychowanek prestiżowej bostońskiej szkoły Berklee College of Music od ponad 10-ciu lat aktywnie działa na scenie muzycznej. Współzałożyciel niezależnego kolektywu Mission:, przekształconego później w doskonale znany w undergroundzie zespół Crown City Rockers, ma na swoim koncie współpracę z całą plejadą istotnych dla sceny hip hopowej artystów. Wystarczy wymienić MF Dooma, Brothera Ali, Mr. Lifa, Lyrics Borna, Ladybug Meccę, DJ Shadow, Tasha, People Under The Stairs, Oh No, Chali 2nę, Zion I, The Groucha, Casuala, Mystic, Sadat X, czy Dela the Funky Homosapiena.

Mieszkający w Oakland muzyk może pochwalić się pięknym dorobkiem muzycznym, na czele z albumami Crown City Rockers oraz The Mighty Underdogs. Po latach uczestnictwa w różnych kolaboracjach i projektach, Headnodic postanowił zrealizować producencki album. „Red Line Radio” ukazało się na rynku płytowym 26 lipca 2011 roku nakładem Brick Records. Materiał obfituje w liczne gościnne udziały zaprzyjaźnionych artystów od Latyrx i People Under The Stairs, przez Sadata X i Scienz of Life, skończywszy na Mr. Lifie, Gift of Gabie i One.Be.Lo. Producent prezentuje swoje charakterystyczne brzmienie, do którego już zdążył przyzwyczaić w przeszłości. Umiejętnie łączy sampling z tzw. żywymi instrumentami, sięgając przy tym po hip hop z Golden Ery i klasyczny jazz. „Red Line Radio” brzmi ciepło, organicznie i słonecznie, a wszyscy wokaliści dopasowują się poziomem do instrumentowali stworzonych przez gospodarza płyty.

Headnodic - NodrospectivePod koniec maja b.r. kalifornijski producent muzyczny zaprezentował darmowy album zatytułowany „Nodrospective”. Bezpośrednio poprzedzający „Red Line Radio” projekt zawiera zbiór utworów wyprodukowanych przez Headnodica na przestrzeni jego całej kariery muzycznej. Znajdziemy tutaj nagrania Crown City Rockers, The Mighty Underdogs, Zion I & The Groucha, Gift of Gaba, Mr. Lifa, Moe Pope’a, Mission :, Raashana Ahmada, Sadata X i Rico Pabona. Kompilacja „Best Of Ethan Parsonage” została udostępniona do darmowego pobrania (link poniżej).

DOWNLOAD Headnodic – „Nodrospective”

Tracklista

 1. Crown City Rockers – Break (Headnodic Remix)
 2. Crown City Rockers – Summersault
 3. The Mighty Underdogs – UFC (cuty: DJ Shadow)
 4. Zion I & The Grouch – Planes Trains and Automobiles
 5. Moe Pope – Foolish (Depeche Moe Remix) feat. Reks
 6. Gift of Gab – Dreamin’ feat. Del Tha Funky Homosapien & Brother Ali
 7. Headnodic – The Drive feat. the Procussions
 8. Zion I & The Grouch – Smack (Headnodic Remix)
 9. Mission: – Contagious
 10. Moe Pope and Headnodic – Ladies
 11. Sadat X – Throw the Ball (Headnodic Remix)
 12. Rico Pabon – Pa Fuera feat. Zion
 13. The Mighty Underdogs – Status Symbol
 14. The Mighty Underdogs – Laughing At You feat. Casual
 15. Mr. Lif – The Sun
 16. Raashan Ahmad – City Feel Proud feat. Chali 2na (Headnodic Remix)
 17. Moe Pope & Headnodic – Danger Danger Remixes feat. Oh No & Gift of Gab
 18. The Mighty Underdogs – The Anthem
 19. Crown City Rockers – B-Boy Medley Remix feat. Planet Asia, Zion, The Grouch, Chali 2na, & Mystic
 20. Crown City Rockers – Sidestep Dubstrumental

[php function=1]