Proporcja on tour - Raashan Ahmad, DJ Czarny & TasOkres kwietniowo-majowy przypada na organizację licznych w całym kraju imprez kulturalnych. Nadejście ciepłych i pogodnych wiosennych klimatów sprzyja właśnie większej aktywności, także na polu uczestnictw w wydarzeniach artystycznych. W oczekiwaniu na eventy plenerowe i nadchodzący sezon festiwalowy, warto rozejrzeć się za zacnymi koncertami w różnych częściach Polski. Tuż po tegorocznych świętach Wielkanocnych niezależna organizacja zrzeszająca przede wszystkim ludzi z pasją, Proporcja.com, wybiera się w tour po 6. polskich miastach. W ramach zapowiedzianej trasy koncertowej rodzimi twórcy muzyczni, DJ Czarny & Tas, wystąpią wraz z amerykańskim raperem Raashanem Ahmadem w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Koszalinie i Warszawie.

Poszczególne daty oraz kluby gdzie pojawią się artyści na tourze Proporcja.com:

12 kwietnia 2012 roku, Klub Czytelnia, ul. Św. Marcin 69, Poznań
13 kwietnia 2012 roku, Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2, Wrocław
14 kwietnia 2012 roku, Klub Rozrywki Trzy, ul. Mikołajska 3, Kraków
19 kwietnia 2012 roku, Klub Papryka, ul. Grunwaldzka 11, Sopot
20 kwietnia 2012 roku, Klub Plastelina, ul. Mickiewicza 8/7a, Koszalin
21 kwietnia 2012 roku, Klub U Artystów, ul. Mazowiecka 11a, Warszawa

Start: godz. 21:00
Cena biletu: przedsprzedaż wejściówek w każdym z klubów od 23 marca 2 kwietnia w cenie 20 zł (100 sztuk dla każdego z miast). W dniu poszczególnych imprez bilety w cenie 25 zł. Istnieje możliwość zakupu wejściówek online za pośrednictwem strony Proporcja.com. W tym celu należy wysłać wiadomość na adres e-mailowy proporcja.kontakt[at]gmail.com.

Po owocnej wizycie Raashana Ahmada w Poznaniu w październiku ubiegłego roku i podjęciu bliższej współpracy wykonawcy z DJ’em Czarnym i Tasem, zapadła wspólna decyzja o wyjeździe w trasę koncertową. Proporcja.com odwiedzi w sumie sześć miast łącząc występy na żywo poznańskiego duetu z energicznymi koncertami członka Crown City Rockers. W związku z nadchodzącymi nowymi płytami wykonawców, nie zabraknie podczas imprez premierowego materiału z ich strony. Całość występów zwieńczy after party, w czasie którego swoje sety DJ’skie zaprezentuje w każdym z miast cała trio twórców.

Raashan Ahmad swoją działalność na scenie muzycznej rozpoczął w ramach kalifornijskiej grupy The Mission. Wydana płyta przez zespół o tym samym tytule – „Mission EP” (B Sides Entertainment) – szybko zdobyła popularność w kalifornijskim undergroundzie w 1999 roku. Podobnie rzecz się miała z wypuszczonym dwa lata później albumem „One” (Insiduous Urban Records). Następnie formacja przekształciła się w uznany obecnie na całym świecie kolektyw Crown City Rockers. Dyskografia zespołu obejmuje dwa ciepło przyjęte longplaye – tytułowe LP z 2004 roku, „Earthtones” z tego samego roku oraz wydane 5 lat później „The Day After Forever”. Kariera solowa rapera również przedstawia się interesująco, głównie za sprawą wydawnictw „The Push” (2008, OM Records) i „For What You’ve Lost” (2011, Trad Vibe). W tym roku odbędzie się premiera jego kolejnego albumu, na którym – jak zapewnia sam artysta – nie zabraknie znamienitych gości. Ponadto artysta ze słonecznej Kalifornii ma na swoim koncie współpracę z takimi niezależnymi markami jak Jazz Liberatorz, Chali 2na, Aloe Blacc czy DJ Tonk. Bardzo dobre recenzje zbierają jego występy na koncertach, gdzie widać z jaką energią, pasją i uśmiechem bawi się muzyką.

DJ Czarny – turntablista, DJ, producent, ekspert od spraw technicznych w duecie Czarny/Tas. Jako turntablista ma na swoim koncie sukcesy w ogólnopolskich zawodach :

  • Bruk DJ Battle (2007) – 1 miejsce (kategorie freestyle i show)
  • Vestax Skrecz.com Battle (2008) – 4 miejsce (kategoria freestyle)
  • Bruk DJ Battle (2009) – 2 miejsce (kategoria freestyle)

Wykonawca zagrał na wielu imprezach dzieląc scenę z takimi artystami jak Samiyam, Muneshine, Raashan Ahmad, Daniel Drumz, Smarki Smark, Te-Tris, Eldo, W.E.N.A./Rasmentalism, Hi-Fi Banda. DJ Czarny na co dzień studiuje reżyserię dźwięku na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i udziela lekcji turntablismu w szkole muzycznej – Republice Rytmu.

Tas – od kilku lat związany zawodowo z muzyką, producent, aktywista, organizator i promotor koncertów, kolekcjoner płyt winylowych. Twórca marki Proporcja.com, organizator cyklicznych imprez Fat Beats oraz Beat Battle, goszczących muzyków z kraju i zagranicy.

DJ Czarny & Tas jako duet nagrali album „Passion, Music, Hip-hop”. Po wypuszczeniu w ubiegłym roku tego materiału, artyści zagrali dziesiątki live-actów oraz setów DJ’skich w całym kraju i nie tylko. Od roku udoskonalają wspólne występy na żywo, co zaowocowało zdobyciem tytułu Mistrzów Polski DJ-ów IDA oraz Vice-Mistrzów Świata DJ-ów IDA w kategorii show.

Na deser zostawiam teledysk nagrany do wspólnego utworu artystów, „Fight”, stanowiący smakowity teaser przed nadchodzącą trasą koncertową Proporcja.com.