Beat Battle V - 15.12.2012, Pawilon Nowa Gazownia, PoznanOd września systematycznie informuję za pośrednictwem serwisu o nadchodzącej edycji 5. Mistrzostw Polski Beatmakerów. Do kolejnej odsłony tego wydarzenia pozostało mniej niż dwa tygodnie, więc przygotowania do eventu wchodzą do ostatniego etapu. Od kilkunastu dni znamy już wszystkich uczestników najbliższej edycji, którzy dołączyli do ujawnionego wcześniej składu sędziowskiego na nadchodzącej odsłonie tego przedsięwzięcia. Jednym słowem – odliczanie do Beat Battle V czas zacząć.

15 grudnia 2012 roku, Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, Poznań
5. Mistrzostwa Polski Beatmakerów – beatbattle.poznan
Jury:

  • Eric Lau, Noon, Envee, Nowok, Nativizm

Lista uczestników imprezy

Kategoria Live Act:

  • Toucanstyle, Odaibe, NPoT, Swingtown, Kaees & Cas

Kategoria Beat Show:

  • Soulpete, Random Trip, Globalny Odlot, Szatt, Górski, Cok, Lux Familiar, Rockets, Boorak, Oer, Naphta & Kapah

Prowadzący: Sebol, Maceo Wyro, Raq & .WJU

Start: godz. 20:00
Cena biletu: wejściówki na finał beatbattle.poznan można kupić w cenie 35 zł w sklepie na stronie Proporcja.com.

Live Act to kategoria, która zadebiutowała w Poznaniu dopiero rok temu. Wymaga od uczestnika/-ów przygotowania 4,5 minutowej rutyny, w ciągu której można posłużyć się dowolną ilością beatów, sprzętu elektronicznego i instrumentów. Komputery, samplery, klawiatury sterujące, skrzypce to dodatki towarzyszące uczestnikom podczas czwartej edycji Beat Battle. W tym roku rywalizacja zapowiada się jeszcze ciekawiej. Nie dość, że w finale znalazły się dwa dodatkowe miejsca, to do walki o tytuł Mistrza Polski w tej kategorii stanie pięciu producentów i jeden zespół. Co przywiozą ze sobą, jakie zaprezentują pomysły i czy przewaga liczbowa pomoże Swingtown w zwycięstwie, o tym przekonacie się śledząc bitwę na żywo w Nowej Gazowni.

Zmiany frekwencyjne zaszły również w drugiej kategorii, Beat Show. Tym razem nie była to strategia zaplanowana na długo przed eliminacjami, gdyż wpływ na rozszerzenie składu startujących miała liczba nadesłanych zgłoszeń, a przy okazji ich poziom. Sędziowie jednogłośnie zdecydowali, że sytuacja wymaga dania możliwości startu kolejnym czterem producentom, nie łapiącym się do pierwszej finałowej ósemki. W konsekwencji nieznacznej zmianie ulegnie system pucharowy, ale może mieć to jedynie pozytywny wpływ na przebieg całej potyczki.

Wszyscy finaliści Beat Battle V zostali przedstawieni w poprzednim artykule dotyczącym tej imprezy.

Za pomyślny przebieg imprezy i dawkowanie emocji na scenie odpowiedzialne będą kolejne trzy osoby w postaci prowadzących i DJ’a. Pierwsza dwójka to przedstawiciele zaprzyjaźnionego Warsoul Crew, które ma na swoim koncie organizacje koncertów pod szyldem Warsoul Sessions. Właśnie dzięki Maceo Wyro i Sebolowi  w naszym kraju zagrali tacy artyści jak Black Milk, Sa-Ra Creative Partners czy chociażby Eric Lau podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce.

Za gramofonami tym razem stanie reprezentant ekipy FoxHole, na stałe mieszkający w Słubicach, ale kojarzony bardziej z poznańską sceną. Jako promotor i DJ miał okazję zagrać u boku Teebsa, Kidkanevila, Pixelorda czy Samiyama. Podczas beatbattle.poznan zadba o obsługę beatów uczestników finału i oprawę muzyczną przez cały wieczór.

Zwieńczeniem całej imprezy będzie występ londyńskiego producenta Erika Lau. Artysta, któremu uznanie i promocję zapewnili m.in. najbardziej wpływowi prowadzący BBC Radio 1, jak Mary Anne Hobbs i Gilles Peterson, ma na swoim koncie współpracę z cała plejadą wykonawców (Lupe Fiasco, Erykah Badu, Guilty Simpson). Podczas poznańskiego eventu, oprócz tego że zasiądzie na kanapie sędziowskiej, zaprezentuje swój DJ set.

Wszystkie aktualności dotyczące wydarzenia już tradycyjnie znajdziecie na stronie Beat Battle i Facebooku.