Public Enemy w październiku w PolsceOstatnie tygodnie dostarczyły nam wiele informacji o zacnych wydarzeniach kulturalnych. Bez wątpienia, najważniejszą zapowiedzią jest występ w Polsce legendarnej grupy hip hopowej – Public Enemy.

29 października 2010 roku, Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła”, ul. Batorego 10, Warszawa
Koncert Public Enemy
Cena biletów: jeszcze nieznana. Bilety trafią do sprzedaży w sierpniu. UPDATE: Wejściówki w przedsprzedaży w cenie 143 zł do nabycia za pośrednictwem Eventimu.

Szczegółowy skład zespołu Public Enemy na warszawski koncert:
Chuck D
Flavor Flav
Professor Griff
Mike Brother (S1W)
James Bomb (S1W)
Diesel Pop (S1W)

Zespół:
Hardgroove Brian / bas
Wynn Khari / gitara
NYCity Mike Faulkner / perkusja

Koncert Public Enemy w klubie Stodola - 29.10.2010Koncert w warszawskim klubie Stodoła będzie pierwszym występem Public Enemy w naszym kraju. Impreza odbędzie się w ramach europejskiej trasy koncertowej grupy upamiętniającej 20-lecie wydania klasycznego albumu „Fear Of A Black Planet”. Chuck D ze swoimi przyjaciółmi będzie wspierany na scenie przez zespół muzyków w składzie: Hardgroove Brian (bas), Wynn Khari (gitara), NYCity Mike Faulkner (perkusja).

Public Enemy jest niewątpliwie zespołem, który na trwałe odcisnął swe piętno w historii amerykańskiego hip hopu. Grupa może obecnie poszczycić się aż 10-albumową dyskografią. Liczby, które odzwierciedlają ich sukces są zdumiewające: zespół odbył ponad 56 tourów, wykonał ponad 1300 koncertów dla fanów w 45 krajach. Mają na swoim koncie 3 multi-platynowe albumy, 6 złotych płyt, cztery złote single i platynowe DVD. Public Enemy występowali na scenach najlepszych festiwali: Bonnaroo, Vegoose, Lollapalooza, Coachella, czy Pitchfork Music Festival.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie organizatora imprezy – Creative Music Agency.