Raashan Ahmad ponownie zagra w PolsceWraz z kolejnymi tygodniami odbywa się coraz więcej godnych polecenia imprez kulturalnych na terenie kraju. Wiosenne ożywienie w biznesie nie stanowi żadnego zaskoczenia. W końcu po długiej zimie i świętach Wielkanocnych najwyższa pora na spędzenie czasu na ciekawych wydarzeniach muzycznych. Kwietniowe przedsięwzięcia stanowią również wstęp do nadchodzącego sezonu letnich festiwali, o których już teraz jest wystarczająco głośno. Przedsmak wakacyjnej atmosfery będzie można poczuć już w ten weekend na dwóch imprezach we Wrocławiu i Poznaniu, na których zagra pogodny i sympatyczny członek Crown City Rockers, Raashan Ahmad. W dniach 12-13 kwietnia artysta pojawi się w tych miastach na kolejnej swojej wizycie w Polsce. Poniżej znajdziecie szczegóły jego koncertów.

12 kwietnia 2013 roku, klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2, Wrocław
Electro-Acoustic Beat Session vol. 11 feat. Raashan Ahmad
Wystąpią:

  • Electro-Acoustic Beat Sessions w składzie – Marek Pędziwiatr (klawisze, wokal), Adam Kabaciński (bas), Marcin Rak (perkusja) i Spisek Jednego (scratch)

Support:

  • Bleiz/Zioło
  • Dżejpa/Beeboy

After Party:

  • Spisek Jednego
  • Raashan Ahmad
  • Teskko

Start: godz. 21:00
Cena biletu: wejściówki w cenie 20 zł dostępne przy wejściu do klubu.

13 kwietnia 2013 roku, Strefa Kultywator, ul. Zielona 8, Poznań
Wystąpią:

  • Raashan Ahmad
  • DJ Czarny oraz Mike Panda

Start: godz. 21:30
Cena biletu: wejściówki w cenie 15 zł dostępne przy wejściu do klubu.

W przeciągu kilku ostatnich lat, Raashan Ahmad stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w kraju niezależnych artystów hip hopowych pochodzących z zagranicy. Artysta pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiał wraz ze swoimi partnerami muzycznymi z grupy The Mission. Płyta wydana przez zespół o tym samym tytule – „Mission EP” (B Sides Entertainment) – szybko zdobyła popularność w kalifornijskim undergroundzie w 1999 roku. Podobnie rzecz się miała z wypuszczonym dwa lata później albumem „One” (Insiduous Urban Records). Po przekształceniu formacji w uznany obecnie na całym świecie kolektyw Crown City Rockers przyszła kolej na kolejne ich wydawnictwa. Dyskografia zespołu obejmuje przede wszystkim dwa dobrze ocenione longplaye – „Earthtones” (2004) oraz „The Day After Forever” (2009). Kariera solowa rapera również przedstawia się interesująco, głównie za sprawą płyt „The Push” (2008) i „For What You’ve Lost” (2011). Ponadto artysta ze słonecznej Kalifornii ma na swoim koncie współpracę z takimi niezależnymi markami jak Jazz Liberatorz, Chali 2na, Aloe Blacc czy DJ Tonk. Kalifornijczyk zdobył wielu fanów w Japonii oraz na Starym Kontynencie, który chętnie często odwiedza.

15 kwietnia odbędzie się premiera jego nowego albumu, „Ceremony”. Raashan Ahmad przedstawił dwa single pochodzącego z tej płyty – „No No No” z udziałem Homeboya Sandmana oraz „The Remedy”, które powstało przy wsparciu DJ’a Vajry. Produkcją nagrań zawartych na LP zajęli się m.in. 20Syl z C2C, Ta-ku & Mr. President, zaś oprócz ww. gości można będzie usłyszeć choćby Tya. Wydaniem tego projektu zajęła się prężnie działająca wytwórnia płytowa Jakarta Records.

Już w ten weekend publiczność zgromadzona we wrocławskim klubie Puzzle oraz poznańskiej Strefie Kultywatora będzie miała okazję do przedpremierowego zapoznania się z „Ceremony”.