Koncert Raashana Ahmada w Poznaniu (20.10.2011)Do tej pory tegoroczna jesień rozpieszcza nas słoneczną i nastrajającą pozytywnie pogodą. Jednak nieubłaganie nadchodzą chłodniejsze dni, a niebo już niebawem zasnuje się deszczowymi chmurami. Dlatego też powoli rozglądamy się za przytulnymi lokalami i interesującymi wydarzeniami kulturalnymi. 20 października warto odwiedzić Poznań, gdzie odbędzie się otwarcie tegorocznego sezonu Fat Beats. Za dwa tygodnie w czwartek w poznańskim Klubie Pod Minogą wystąpi członek Crown City Rockers, Raashan Ahmad. Poniżej więcej informacji o nadchodzącym evencie.

20 października 2011 roku, Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
Otwarcie sezonu Fat Beats: koncert Raashana Ahmada
Wystąpią:

  • Raashan Ahmad
  • Support: Joterpe/Nowik, DJ Czarny

Start: godz. 21:00
Cena biletu: wejściówki na koncert w cenie 20 zł można nabyć od 30 września w następujących punktach w Poznaniu: Supreme-Shopie (ul. Półwiejska 11) oraz w Vert-Shopie (ul. Półwiejska 20). Istnieje również możliwość kupienia biletów drogą internetową. Zamówienia należy nadsyłać na adres e-mailowy: proporcja.kontakt[at]gmail.com.

W trakcie ostatnich dwóch lat, Raashan Ahmad stał się znaczącą postacią na niezależnej scenie hip hopowej. Raper swoje pierwsze kroki w branży muzycznej stawiał w kolektywie Mission:, w skład którego obok Raashana wchodzili Woodstock (producent), Kat Ouano (klawisze), Headnodic (bas/producent) i Max MacVeety (perkusja). Nagrania tego zespołu – debiutancka EP-ka „Mission”, album „One”,  czy seria singli na czele z „Mission: 2” w dość szybkim tempie trafiły do szerszego grona odbiorców w Kalifornii. Kilka lat później zespół przekształcił się w grupę Crown City Rockers. Z tą formacją Raashan Ahmad wydał następujące longplaye: „Earthtones” (Basement Records, 2004), „Crown City Rockers” (P-Vine Records, 2004) i „The Day After Forever” (Gold Dust Media, 2009).

Artysta może pochwalić się całkiem zacnym solowym dorobkiem muzycznym. Debiutancki solowy materiał Raashana Ahmada, „B-Sides, Bootlegs & Rarities: The Official Mix Tape” trafił do obiegu jeszcze w 2005 roku. Trzy lata później ukazał się pełnoprawny debiut na rynku płytowym rapera. Album „The Push” (OM Records) okazał się dobrym przetarciem przed kolejnymi produkcjami. W 2009 roku mieszkaniec Oakland stworzył na potrzeby koncertowe projekt „Soul Power” (Antiquiet Releases). W zeszłym roku nakładem francuskiego labelu Trad Vibe został wydany drugi longplay Kalifornijczyka, „For What You’ve Lost”. Jazz hopowa produkcja to jak dotąd ostatni materiał w dyskografii przedstawiciela Crown City Rockers.

Raashan Ahmad współpracował z takimi postaciami jak chociażby Jazz Liberatorz, Chali 2ną, Aloe Blacciem, The Mighty Underdogs, czy DJ’em Tonkiem. Artysta zbiera pochlebne recenzje swoich występów na żywo, do których za każdym razem mocno przykłada się. Już niebawem polska publiczność będzie miała okazję przekonać się na własne oczy o opiniach krążących o koncertach tego Emcee.

Na scenie w Klubie Pod Minogą, Raashanowi Ahmadowi będzie towarzyszył DJ Czarny, stały rezydent imprez spod cyklu Fat Beats. Całość poprzedzi występ Joterpe, który zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty „Spokojnie… to tylko jazz” nagranej wespół z Nowikiem.