Radiostatik zagra w kraju - 26.04 (Białystok), 28.04.2016 (Łódź)Już coraz bliżej rozpoczęcia sezonu na imprezy plenerowe. W tym roku organizatorzy szeregu mniejszych i większych festiwali muzycznych odbywających się na terenie całego kraju mocną konkurują ze sobą o odbiorców. Zanim jednak przejdziemy do omawiania wydarzeń szykowanych pod chmurką, warto rozejrzeć się pomiędzy imprezami klubowymi. W tym miesiącu gościli w Polsce m.in. R.A. The Rugged Man wraz z Mr. Greenem i Afro, a także Asher Roth, Nottz i Saga. Natomiast w tym tygodniu sympatycy nu-jazzu i neo soulu powinni zainteresować się dwoma koncertami nowo powstałej formacji Radiostatik. Zespół założony przez Michała Wróblewskiego w ramach międzynarodowej trasy koncertowej zawita do Białegostoku i Łodzi. W składzie tej formacji nie brakuje również hip hopowego akcentu w postaci dobrze znanego Raashana Ahmada.

26 kwietnia 2016 roku, klub Fama, ul. Legionowa 5, Białystok
Jazz na BOK-u: Radiostatik
Start: godz. 19:00
Cena biletu: 20 złotych w przedsprzedaży, 25 złotych w dniu koncertu. Wejściówki do kupienia w kasie kina Forum przy ul. Legionowej 5.

28 kwietnia 2016 roku, klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29, Łódź
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 35 złotych (I pula), 45 złotych (II pula). Wejściówki do nabycia za pośrednictwem serwisów internetowych Ticketpro, Biletomat.pl, Ekobilet, KupBilecik.

Radiostatik to niedawno powstała formacja o szerokich muzycznych horyzontach. Założoną w Stanach Zjednoczonych grupę cechuje nowatorskie i światowe spojrzenie na nurty neo soulowe i nu-jazzowe. Głównym inicjatorem powstania tego przedsięwzięcia jest polski pianista Michał Wróblewski, który przy współudziale znakomitych amerykańskich i polskich artystów pracował nad autorskimi nagraniami, łączącymi w sobie różne klimaty muzyczne.

W projekcie Radiostatik uczestniczy kilkoro uznanych postaci. W skład formacji wchodzą dwaj wokaliści – Andre Washington, posiadający wyjątkową barwę głosu oraz charyzmatyczny raper Raashan Ahmad, postać dobrze znana wszystkim sympatykom niezależnej strony rapu. W krótkim czasie grupa przyciągnęła uwagę światowej sławy trębacza spod znaku legendarnego Blue Note Records i kompozytora muzyki filmowej, Terrence’a Blancharda. Do współpracy namówiono także Russella Elevado, producenta i reżysera dźwięku znanego na całym świecie nowojorskiego kompleksu studiów nagraniowych MSR. W tak dobranym zespole Radiostatik nagrało materiał na debiutancki album, „Lucid Dream”.

Radiostatik zagra w BiałymstokuMichał Wróblewski, to utalentowany polski pianista i kompozytor młodego pokolenia. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na dwóch kierunkach – Kompozycja i Aranżacja oraz Fortepian. W 2014 roku otrzymał on Grand Prix Jazz Melomani („polskiego Oskara jazzowego”) w kategorii Nadzieja Roku 2013. Oprócz tego zdobył on inne nagrody – Jazz Juniors 2010, jak również został laureatem i zwycięzcą na dwóch edycjach Transatlantyk Film And Music Festival – Instant Composition Contest w 2013 i 2014 roku. W 2012 roku był finalistą konkursu Nottingham International Jazz Piano Competition. Od kilku lat Michał Wróblewski prowadzi działalność zarówno solową, jak i współpracuje z innymi artystami. W ramach swojej aktywności na scenie muzycznej współtworzy on wraz z Pawłem Dobrowolskim i Michałem Jarosem projekt Michał Wróblewski Trio. Formacja wydała w 2014 roku debiutancką płytę „City Album”. Oprócz tego pianista jazzowy podjął współpracę z Terrence’em Blanchardem, który następnie stał się członkiem Radiostatik.

Sympatyków rapu powinien zainteresować fakt, że w ramach tej formacji działa również Raashan Ahmad. Jazz-hopowy artysta wywodzi się z dwóch kalifornijskich grup – Mission i Crown City Rockers. Wraz z pozostałymi członkami tych zespołów wypuścił on szereg dobrze przyjętych projektów z „Earthtones” i „The Day After Forever” na czele. Od ponad 6 lat prowadzi on działalność solową, skupiając się na nagrywaniu muzyki z różnymi postaciami z całego świata. Do jego najważniejszych wydawnictw należą następujące tytuły – „For What You’ve Lost” (2010), „Ceremony” (2013), a także trzy płyty zrealizowane przy współpracy z wybranymi producentami. Ta-ku wyprodukował „Low Fidelity, High Quality”, Headnodic drugą część tego projektu, zaś Phoniks „Above The Clouds”. Ostatni z tych materiałów pojawił się w obiegu w połowie kwietnia. W przeszłości Raashan Ahmad współpracował z polskimi wykonawcami – DJ-em Czarnym & Tasem oraz Night Marks Electric Trio.

Radiostatik w Polsce wystąpi w składzie:

Michał Wróblewski – pianino, klawisze, kompozycja, teksty
Andre Washington – wokal
Raashan Ahmad – wokal
Andrzej Gądek – gitary
Sebastian Kuchczyński – perkusja
Michał Kapczuk – bas

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące formacji znajdują się na oficjalnej stronie Radiostatik i na Facebooku.

Zapisz