RBMA Night z Machindrum i Full Crate oraz Andreya Triana na infosesji na Targach CJGRed Bull Music Academy powstała w 1998 roku jako platforma dla młodych, obiecujących talentów z całego świata. W trakcie rozwoju przedsięwzięcia zostało też uruchomione internetowe radio – Red Bull Music Academy Radio. Projekt stał się punktem wyjścia pomiędzy twórcami, a słuchaczami. Red Bull Music Academy nie ogranicza się do funkcjonowania w ramach miejsca szkoleniowego dla młodych artystów i rozgłośni radiowej. RBMA organizuje także imprezy kulturalne na całym świecie z udziałem osób, należących do tej platformy. W ostatni weekend listopada Warszawa zabrzmi dźwiękami muzycznej akademii. W najbliższy piątek w Cafe Kulturalna wystąpią m.in. Machindrum i Full Crate, natomiast w sobotę odbędzie się otwarte spotkanie z Andreyą Trianą i jej występ w Fabryce Trzciny.

25 listopada 2011 roku, Cafe Kulturalna, PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa
Red Bull Music Academy Night w Warszawie
Line-up:

  • Machinedrum (UK)
  • Full Crate & Mar (NL)
  • Mr. Krime
  • MNSL
  • Ment XXL

Start: godz. 22:00
Cena biletu: 15 złotych.

Piątkowa impreza odbędzie się w ramach pierwszej edycji Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, które opanują w dniach 25-27 listopada stolicę. Za gwiazdę wieczoru należy uznać jednego z najbardziej wpływowych artystów dzisiejszej sceny klubowej – Travisa Stewarta. Jego występu były jednymi z najciekawszych podczas ostatnich edycji festiwali Unsound i Tauron Nowa Muzyka. Tym razem artysta po raz pierwszy pojawi się w Warszawie z solowym projektem o nazwie Machinedrum. Jego muzyka to pełen energii, taneczny live act łączący wpływy klasyki brytyjskiej elektroniki (UK garage, 2step, funk) z dziedzictwem chicagowskiej sceny muzycznej (od house’u po juke).

On The Floor! – LuckyMe Live at Good Peoples, NYC

Tuż przed nim na scenie pojawi się holenderski duet producencko-wokalny Full Carte & Mar. Full Crate to tegoroczny absolwent Red Bull Music Academy, a Mar znajduje się w ścisłej czołówce świeżych soulowych wokalistów, któremu rozgłos przyniósł ostatnio solowy, coverowy projekt Mar Variations. Ich koncerty to nastrojowa mieszanka soulu oraz funkowego groove’u w nowoczesnych aranżacjach.

Red Bull Music Academy w Madrycie – Full Crate Pt. 1

Red Bull Music Academy w Madrycie – Full Crate Pt. 2

Klimaty te nieobecne są Mr. Krime’owi, który zagra z okazji pojawienia się swojego ostatniego mixtape’u „Phat’n’All Dat”. Po sukcesach poprzednich wydawnictw – „Krimestory Vol. 1 & 2”, pełnych jazzowych i funkowych smaczków, tym razem Mr. Krime przenosi słuchaczy się do lat 90.tych poprzedniego stulecia. Do tego projektu artysta wybrał najtłustsze, choć niekoniecznie oczywiste dla tej dekady utwory hiphopowe.

To nie koniec premier piątkowej nocy. Po raz pierwszy będzie można również usłyszeć materiał z nadchodzącej płyty Menta XXL, producenta Rasmentalismu. Tym razem wystąpi solo w otoczeniu 2 bitmaszyn (MPC 2000XL & Maschine) i gramofonu. Artysta w czasie występu odsłoni produkcje z debiutanckiego wydawnictwa szykowanego przez U Know Me Records zatytułowanego „80’s Lovers”.

Całości wrażeń dopełni występ MNSL-a, czyli kolejnego polskiego absolwenta Red Bull Music Academy. Produkcje polskiego twórcy wydały prestiżowe labele Kitty-Yo oraz Dublab z Los Angeles, a w swojej karierze miał przyjemność dzielić scenę z takimi artystami jak Four Tet czy Hudson Mohawke.

W trakcie Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, nazajutrz po imprezie, odbędzie się również otwarte spotkanie z Andreyą Trianą, absolwentką akademii Red Bulla z roku 2006, której występu będziemy mogli posłuchać tego samego wieczoru w Fabryce Trzciny. Info sesja rozpocznie się 26 listopada o godzinie 15:00. Poniżej zapis koncertu wokalistki, który miał miejsce w Londynie.

RBMA World Tour – Live at EDF Energy London Eye – Pt. 1

RBMA World Tour – Live at EDF Energy London Eye – Pt. 2