Red Bull Music Academy Bass Camp za miesiąc w WarszawieO międzynarodowych warsztatach pod nazwą Red Bull Music Academy pisałem całkiem niedawno na stronie. Wraz z kolejnymi tygodniami pojawią się kolejne informacje dotyczące tegorocznej edycji tego przedsięwzięcia. Już za miesiąc, między 16 a 18 marca odbędzie się w stolicy Polski wyjątkowy obóz dla muzycznych rekrutów. W ramach Red Bull Music Academy Bass Camp najmłodsze pokolenie polskich artystów otrzyma szansę odczucia klimatu Muzycznej Akademii Red Bulla. Przez cztery dni będą dzielić się doświadczeniem i szkolić swoje umiejętności pod okiem muzycznych autorytetów, a wieczorami wspólnie zagrają w wybranych warszawskich klubach.

Zanim sześćdziesiątka wybrańców wyruszy na nadchodzącą edycję Red Bull Music Academy do Nowego Jorku, na całym świecie organizowane są kilkudniowe warsztaty – tzw. Bass Campy. Swoiste przedbiegi przed główną częścią RBMA mają być pełnowartościowym oddaniem tego, co można przeżyć w ramach Akademii. Przez kilka dni wybrani producenci muzyczni, DJ’e, wokaliści spotykają się w jednym miejscu, by wspólnie spędzić czas podczas warsztatów w studio nagraniowym oraz na wykładach prowadzonych przez muzyczne autorytety. Każdego wieczoru będą też mieli okazję, aby zaprezentować swoje możliwości podczas imprez odbywających się w klubach muzycznych.

Jednym z piętnastu muzyków, którzy wezmą udział w warszawskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp jest Michał Zakrzewski, grający na co dzień we wrocławskim kolektywie Hush Hush Pony. Poniżej jego krótka wypowiedź o tym projekcie.

O Red Bull Music Academy słyszałem do tej pory same pozytywy, ze względu na bezcenną okazję do wymiany poglądów z wieloma świetnymi artystami i możliwość doskonalenia swoich umiejętności. Jestem przekonany, że udział w Bass Campie upewni mnie, że warto przygotować jak najlepszą aplikację na tegoroczną edycję w Nowym Jorku.

W ramach Red Bull Music Academy Bass Camp odbędzie się także spotkanie otwarte z udziałem absolwentów Akademii. Podczas wydarzenia wszyscy zainteresowani tegorocznymi warsztatami w NYC dowiedzą się szczegółów o działaniu RBMA. Spotkanie zostało zaplanowane na niedzielę 18 marca w Cafe Kulturalna przy Placu Defilad 1. Start imprezy jest przewidziany na godz. 17:00 (wstęp bezpłatny).

16 marca 2012 roku, klub 1500m2, ul. Solec 18, Warszawa
Wystąpią:

Start imprezy: godz. 22.00

Szczegółowe informacje oraz wszystkie newsy o Red Bull Music Academy znajdziecie na stronie www.redbullmusicacademy.com.