Reks-R.E.K.S.Rhythmatic-Eternal-King-SupremeW ostatnich tygodniach zostało zapowiedzianych wiele interesujących wydawnictw płytowych. W końcu styczeń i luty sprzyjają przekazywaniu informacji o zbliżających się premierach albumów, gdyż słuchacze głodni są nowej muzyki po zwykle wolnym od wartościowych płyt świąteczno-noworocznym okresie. W najbliższym czasie na rynku fonograficznym ukaże się m.in. wspólny longplay ILL Billa i Vinniego Paza, kolejne krążki Blueprinta, CunninLynguists, Atmosphere, Apollo Browna, Raekwona, J. Rocca, Malcolma & Martina (wszystkie materiały ww. artystów zostaną zaprezentowane na stronie w swoim czasie). Pośród nadchodzących premier na uwagę z pewnością zasługuje solowe LP związanego z ShowOff Records, Reksa, który szykuje się do wypuszczenia albumu „R.E.K.S. (Rhythmatic Eternal King Supreme)”.

Postać bliskiego przyjaciela Statika Selektah została obszernie przedstawiona na stronie U Call That Love przy okazji przedruku biografii artysty, która ukazała się w nieistniejącym obecnie „Magazynie Hip Hop”. Również przy wpisie o ostatnim mixtape’ie Reksa, „In Between The Lines Volume 2”, podałem szczegóły jego działalności na scenie muzycznej. Dlatego też, w niniejszej publikacji skupię się jedynie na zaprezentowaniu najważniejszych informacji o pochodzącym z Lawrence (Massachusetts) raperze.

Po powrocie albumem „Grey Hairs” w 2008 roku do aktywnej działalności na scenie hip hopowej, Reks usilnie pracuje nad swoim wizerunkiem. Dzięki wspólnym działaniom z posiadającym mocną pozycję w hip hopie, Statikiem Selektah, raperowi udało się pozyskać nowych sympatyków oraz przypomnieć o sobie słuchaczom pamiętającym jego debiutancki album „Along Came The Chosen”. Wydany pod koniec 2010 roku ww. mixtape „In Between The Lines Volume 2”, stanowił wartościowy teaser przed wydaniem trzeciego longplaya. Premierę „R.E.K.S.” wyznaczono na 8 marca (idealny prezent na Dzień Kobiet?) i trzeba przyznać, że rozmach przy pracy nad tym materiałem jest łatwo zauważalny. Tracklista płyty obfituje w duże nazwiska, zarówno ze strony producenckiej, jak i gościnnych udziałów Emcees na LP. W końcu zestawienie listy beatmakerów, na której znaleźli się zasłużeni dla kultury hip hopowej DJ Premier, Pete Rock, Hi Tek, Nottz, The Alchemist, Fizzy Womack, czy Statik Selektah, powinno budzić szacunek wśród zwykłych słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Z drugiej strony, Styles P, Termanology, Lil’ Fame i Freeway również należą do zaszczytnego grona istotnych raperów, których niejeden artysta chętnie widziałby na swoim wydawnictwie płytowym. „R.E.K.S. (Rhythmatic Eternal King Supreme)” trafi do sprzedaży nakładem ShowOff Records/Brick Records już za trzy tygodnie.

Pierwszym singlem promującym „R.E.K.S.” wybrano utwór wyprodukowany przez znamienitego DJ’a Premiera„25th Hour”. Powstał także teledysk zrealizowany do tego tracka, który zamieszczam poniżej.

Jak widać, przedstawiciele ShowOff Records dbają o swoją reputację w świecie hip hopowym, potwierdzając przy tym, że zdanie: „The Year of the Showoff continues…” nie jest tylko pustym sloganem. Już w najbliższy piątek na koncercie w warszawskim klubie The Fresh na imprezie Popkillera polscy fani będą mieli okazję przekonać się o umiejętnościach Reksa, Statika Selektah, Termanology’ego, wspieranych przez rodzimego rapera, Te-Trisa.

UPDATE: Reks dorzucił kolejne klipy promujące jego nowe wydawnictwo. Obrazy powstały kolejno do „Cigarettes”, „Why Cry” oraz „Mascara (The Ugly Truth)”.

Tracklista

 1. 25th Hour (prod. DJ Premier)
 2. Thin Line (prod. Pete Rock)
 3. Limelight (prod. Nottz)
 4. Kill Em (prod. Sean C & LV)
 5. This Or That (prod. Statik Selektah)
 6. Why Cry feat. Styles P (prod. The Alchemist)
 7. Face Off feat. Termanology (prod. Sha Money XL)
 8. The Wonder Years (prod. Hi Tek)
 9. This Is Me feat. DJ Corbet (prod. Mike Frey)
 10. Mr. Nobody (prod. Statik Selektah)
 11. The Underdog (prod. Blaze P)
 12. U Know feat. Freeway (prod. Hi Tek)
 13. Cigarettes feat. Lil’ Fame of M.O.P. & Atticabarz (prod. Fizzy Womack)
 14. Mascara (The Ugly Truth) (prod. Statik Selektah)
 15. Like A Star (prod. Statik Selektah)
 16. Self Titled (prod. Statik Selektah) (Bonus track)