Roc Marciano - Marci BeaucoupWraz z premierą „The Pimpire Strikes Back” potwierdzono datę premiery „Marci Beaucoup”, ustanowioną na 10 grudnia. Jak się później przekonaliśmy wydanie tego albumu przysporzyło spore problemy Man Bites Dog Records. Ostatecznie wersja fizyczna płyty trafiła na półki sklepowe w wigilię Bożego Narodzenia, co było dość średnim rozwiązaniem. Jednak najwięcej dyskusji wzbudziła tracklista projektu sprzed kilku tygodni. Według niektórych dziennikarzy i recenzentów Roc Marciano stanowi przykład artysty, który najlepiej wypada bez udziału gości w swoich nagraniach. Wszystkie te opinie, do których przychylam się, biorą się z tego, iż twórca wywodzący się z grupy The U.N. operuje nad wyraz oryginalnym stylem, wymagającym od pozostałych osób dużych umiejętności, aby bez większych przeszkód odnaleźć się w tym środowisku. Wcześniej na płytach członka MBDR pojawiał się jedynie jego muzyczny brat bliźniak, Ka, ale uległo to zmianie wraz z ubiegłorocznymi wydawnictwami Roca Marciano. W ten sposób na wyprodukowanym w całości przez niego „Marci Beaucoup” znalazło się miejsce dla multum innych raperów. A.G. (D.I.T.C.), Action Bronson, Blu, Boldy James, Cormega, Evidence, Freeway, Gangrene (The Alchemist & Oh No), Guilty Simpson, Ka i Quelle Chris to tylko niektórzy Emcees występujący na tym albumie. Na końcową ocenę tych wszystkich zmian należy jeszcze poczekać dobre kilka miesięcy. Natomiast już teraz wypada wystawić trzeciemu longplayowi nowojorskiego twórcy wysoką ocenę. Nad wyraz osobliwe podejście do nagrywania tracków, zapadające w pamięć flow i momentami trudne do rozszyfrowania opowieści Roca Marciano stanowią mocne argumenty ku temu, aby zapoznać się z całą zawartością LP.

Man Bites Dog Records udostępniło album na Bandcampie. „Marci Beaucoup” trafiło do sprzedaży w wersji elektronicznej i fizycznej. Płyty kompaktowe wydano w standardowy sposób oraz z licznymi dodatkowymi dostępnymi na stronie MBDR, przy których wytwórnia płytowa popisała się niemałą kreatywnością (plakaty, piersiówki, kości do gry, karty i inne przedmioty są dołączane do albumu). Trzeba jednak uczciwie przyznać, że zamiast tych różnych sztuczek należało po prostu przeprowadzić lepszą kampanię promocyjną projektu, wypadającą póki co na słabym poziomie.

Kup płyty Roca Marciano w DwanascieCali.pl

Aktualizacja: W sieci pojawiły się kolejne videoclipy promujące ubiegłoroczne nagrania Roca Marciano. Obrazy powstały do singli „Slingers” z „The Pimpire Strikes Back” oraz do „Didn’t Know” z „Marci Beaucoup”.

Tracklista

 1. Intro
 2. Love Means feat. Evidence
 3. Squeeze feat. Ka & Guilty Simpson
 4. 456 feat. Action Bronson
 5. Drug Lords feat. Knowledge the Pirate
 6. Dollar Bitch feat. Maffew Ragazino
 7. Didn’t Know feat. Freeway & Knowledge the Pirate
 8. Soul Music feat. A.G. of D.I.T.C.
 9. Trying To Come Up feat. Boldy James
 10. Psych Ward feat. The Alchemist & Oh No
 11. Confucius feat. Ka
 12. Willie Manchester feat. S.A.S.
 13. Cut The Check feat. Blu & Quelle Chris
 14. Safe
 15. War Scars feat. Cormega & AG Da Coroner