Rozpoczęło się odliczanie do Hip Hop Kemp 2014Jest takie miejsce, gdzie przez 3 dni w roku wszystkie elementy kultury hip hopowej z całego świata spotykają się i tworzą niepowtarzalną atmosferę, która przyciąga tysiące niesamowitych kempowiczów… To międzynarodowy festiwal Hip Hop Kemp, którego 13. edycja odbędzie się od 21 do 23 sierpnia 2014 roku na terenie dawnego lotniska w Hradec Kralove (obecnie Festivalpark).

Pierwszymi headlinerami są Fredro Starr oraz Sticky Fingaz, czyli nowojorski duet Onyx. Autorzy kultowych singli „Slam”, „Throw Ya Gunz” czy „Last Dayz” działają już ponad dwie dekady, mając na swoim koncie 8 albumów długogrających. Najnowszy album formacji zatytułowany „Wakedafucup” został wyprodukowany wspólnie z niemiecką grupą producencką Snowgoons, de facto stałymi bywalcami na Hip Hop Kempie. Wydawnictwo promuje tytułowe nagranie pochodzące z LP powstałe przy udziale Dope D.O.D. oraz utwór „Whut Whut”. Płytę znajdziecie na Soundcloudzie.

Onyx to kwintesencja hardcore’owej strony nowojorskiej sceny z charakterem, nieskończonej energii w studio i na żywo oraz przede wszystkim hip hop z duszą. Emcees z Queens pojawią się w Hradec po raz pierwszy i pokażą swój rapowy pazur w trakcie show, którego nie sposób nie przeżyć.

Wejściówki na nadchodzący festiwal są dostępne w sprzedaży od grudnia ub.r. 3-dniowe karnety w okresie marzec-maj można nabyć w polskiej przedsprzedaży w cenie 189 (bilety normalne) i 379 złotych (bilety VIP). Bilety są dostępne do nabycia w oficjalnym sklepie polskiego promotora – joyStore.

W następnych tygodniach pojawią się na łamach serwisu kolejne informacje o tym wydarzeniu. Wszystkie aktualności dotyczące HHK 2014 znajdziecie na stronie HipHopKemp.pl oraz na Facebooku.