Rozpoczyna się Hip Hop Kemp 2015Tegoroczne lato zmierza powoli ku końcowi. Wraz z nim niebawem skończy się sezon festiwali muzycznych odbywających się na terenie Polski i pozostałych państw europejskich. Jednak zanim to nastąpi warto skorzystać z ostatnich wydarzeń muzycznych szykowanych w plenerze. Jednym z nich będzie kolejna odsłona festiwalu Hip Hop Kemp. 14. edycja imprezy wypadnie w dniach 20-22 sierpnia w czeskim Hradec Kralove.

Coroczne święto kultury hip hopowej od dawna posiada międzynarodową renomę. Każdego roku Hip Hop Kemp przyciąga fanów hip hopu z wielu krajów europejskich. W trakcie 3-dniowego festiwalu odbywa się mnóstwo koncertów amerykańskich i europejskich twórców. Na poprzednich edycjach HHK wystąpiła cała śmietanka hip hopowa. W poprzednich odsłonach imprezy w Hradec Kralove zaprezentowali się m.in. The Roots, La Coka Nostra, Devin The Dude, Talib Kweli & Hi-Tek, Method Man & Redman, Mos Def, Dilated Peoples, Kendrick Lamar, De La Soul, Big Daddy Kane, Cee-Lo Green, KRS-One i Onyx. Tegoroczna obsada festiwalu również przedstawia się obiecująco.

Wybrani artyści, którzy wystąpią na Hip Hop Kemp 2015:

  • Ghostface Killah & Raekwon, Joey Bada$$, Mobb Deep, Yelawolf, PRhyme, Hopsin
  • Evidence, Dope D.O.D., Gang Starr Foundation, Raaka & DJ Babu, Homeboy Sandman, The Four Owls
  • Akua Naru, HDBeenDope, Demigodz, Reverie, Sean Strange, Pumpkin, Cymarshall Law

Jak widać, na HHK 2015 dominować będą starzy wyjadacze pokroju duetu z Wu-Tang Clanu (Ghostface Killah & Raekwon), PRhyme, Mobb Deep czy też PRhyme. Po przeciwnej stronie barykady znajdziemy dwóch przedstawicieli młodego nurtu w rapie – świetnie kojarzonego Joey Bada$$a oraz dobrze rokującego na przyszłość HDBeenDope. Nie zabraknie przy tym licznych artystów z wybranych państw europejskich, wśród których dominują Czechy, Polska i Niemcy. W tym roku nasz kraj będzie reprezentowany na Hip Hop Kemp przez VNM-a, Bisz B.O.K., Włodiego & DJ’a BdonGURALesko & Szpadyskład, Ortegę Cartel & Grubego Mielzky’ego, Dwa Sławy, PROB8L3M, Quebonafide’a, Alkopoligamia.com Soundsystem oraz Spinache’a.

Pełen line-up oraz harmonogram festiwalu znajdziecie w tym miejscu.

Przedsmak Hip Hop Kemp 2015 znajdziecie na Soundcloudzie. DJ Positive opublikował tam „Hip Hop Kemp 2015 Polish Mixtape” zawierający nagrania artystów, którzy już lada moment wystąpią na festiwalu. Ponad godzinny materiał stanowi odpowiedni przekrój przez twórczość artystów awizowanych na nadchodzącej odsłonie HHK. Mixtape dostępny do darmowego pobrania (link poniżej).

DOWNLOAD „Hip Hop Kemp 2015 Polish Mixtape” by DJ Positive

W dalszym ciągu można nabyć bilety jednodniowe i karnety na festiwal. Wszystkie wejściówki na Hip Hop Kemp 2015 (oprócz biletów VIP, które już wyprzedano) są dostępne w sprzedaży w sklepie Agencji Joytown. Obecnie jedyną formą doręczenia biletów jest odbiór osobisty na festiwalu. Bilety można zamawiać jeszcze tylko dziś, do godz. 22:00.

Wszystkie dodatkowe informacje i aktualności na oficjalnej polskiej stronie Hip Hop Kemp oraz na Facebooku.