Sadat X - Wild Cowboys IIKolejna odsłona nadrabiania zaległości informacyjnych w toku. Popularny zwrot, w przypadku nowości płytowych, jakim bez wątpienia jest „długo oczekiwany album” w odniesieniu do najnowszej produkcji Sadata X jest w pełni uzasadniony. Doświadczony raper wypuścił w końcu „Wild Cowboys II”.

Co prawda Derrick Murphy nie zniknął ze sceny muzycznej i w miarę często wydawał swoje projekty lecz zapowiedziany na 2010 rok follow-up do debiutanckiej płyty przykuł większą uwagę słuchaczy. Dodatkowo ogłoszenie przez kilku innych artystów kontynuacji ich najlepszych longplayów (wydane w poprzednim roku „Only Built 4 Cuban Linx…Pt. II” Raekwona, „Doe Or Die 2” AZ, czy „The War Report II” CNN) wzmogły oczekiwania w stosunku do nowego LP tego sympatycznego rapera. Wreszcie, w marcu b.r. roku sequel do klasycznej płyty członka Brand Nubian z 1996 roku pojawił się na sklepowych półkach. Album został poprzedzony winylową EP-ką pod tym samym tytułem, która zawiera pięć utworów – „Turn It Up”, „Roll That”, „Wherever”, „We Kewl”, „X And Bill” – instrumentali do tych tracków oraz tzw. digital download card upoważniającą do pobrania z internetu dodatkowych materiałów. Przy pracach nad „Wild Cowboys II” brała udział całkiem smakowicie wyglądająca grupa beatmakerów – od Willa Tella, przez DJ’a Spinnę, Buckwilda, Pete Rocka aż po Sir Jinxa. Równie interesująca jest lista raperów, którzy wspomogli Sadata X. Na pierwszy szereg wysuwają się Shabaam Sahdeeq, Rhymefest, ILL Bill, Kurupt, M-1 (Dead Prez), Vast Aire oraz Grand Puba i Lord Jamar (pojawiają się w utworze „Long Years” będący wspólnym nagraniem wspomnianego kolektywu Brand Nubian). Płyta została wydana nakładem legendarnej oficyny wydawniczej Fat Beats Records.

„Wild Cowboys II” jest promowane teledyskiem powstałym do utworu „Turn It Up”, który został nagrany przy znacznym wsparciu Pete Rocka. Jak słychać i widać, Sadat X ma się całkiem dobrze.

Tracklista

 1. Return Of The Bang Bang (prod. Will Tell)
 2. Turn It Up feat. Pete Rock (prod. Pete Rock)
 3. In Da Jungle feat. A (prod. Diamond D)
 4. Nuclear Bomb (prod. Will Tell)
 5. Still On Deck feat. Twan (prod. DJ Spinna)
 6. Roll That feat. Rhymefest (prod. Grant Parks)
 7. Wherever feat. Shabaam Sahdeeq (prod. Nick Wiz)
 8. Swerv feat. Swerv (prod. Will Tell)
 9. Pray feat. Kurupt, Umi, M-1 (of Dead Prez) & Sir Jinx (prod. by Sir Jinx)
 10. We Kewl feat. Twan & Sean Black (prod. Will Tell)
 11. Knock Me Down feat. Kim (prod. Dub Sonata)
 12. Long Years feat. Grand Puba & Lord Jamar (prod. Buckwild)
 13. Bargain With The Devil feat. Vast Aire (prod. Thanos)
 14. Everybody Know feat. Money Boss Playas (prod. Minnesota)
 15. X And Bill feat. ILL Bill (prod. 9th Wonder)
 16. Last Time Out feat. Twan & Sean Black (prod. Yuani)