Setenta - Apariencias/SonrisaW przeciągu ostatnich kilku tygodni na rynek muzyczny trafiło wiele singli i albumów, o których sukcesywnie w najbliższych dniach będę informował na łamach UCTL. Na dobry początek chciałbym podzielić się z czytelnikami najnowszymi doniesieniami z Paryża pochodzącymi od grupy Setenta, która szykuje się do wydania 7″.

Po szumnym debiucie na scenie latyno-funkowej, kombinacja siedmiu muzyków z Paryża powraca z dwoma nowymi utworami. „Apariencias” to kompozycja funkowa, przepełniona masywnymi breakami, surowymi timbalesami i przeszywającymi liniami basu, którym towarzyszy bogate brzmienie fender rodów. „Sonrisa” to rytmiczny klasyk nagrany w afro-kubańskim stylu z tradycyjnymi pieśniami Yoruba oraz głębokimi soulowymi harmoniami. Setenta wraca na parkiet z dwoma ponadczasowymi utworami! Singiel zostanie oficjalnie wydany 15 grudnia nakładem Hot Casa Records.

Album długogrający CD/LP zostanie wydany nakładem Hot Casa Records i Fat Beats Distribution na początku 2010 roku.

Jestem ciekaw, czy brzmienia serwowane przez paryżan trafią w gusta choćby skromnego grona słuchaczy znad Wisły. Na pewno warto poświęcić czas nad nagraniami Setenty, ponieważ jest to grupa wartościowa i godna uznania. Jeżeli moja rekomendacja nie jest w pełni wystarczająca, to odsyłam do krótkiego cytatu prasowego autorstwa DJ’a Amira (Kon & Amir, Wax Poetics).

Setenta record is sooo refreshing that listening to it made me get back on my Latin funk grind… good job!

Tracklista

Strona A

Apariencias

Strona B

Sonrisa

Poniżej znajdują się snippety pełne wersje obu utworów:

„Apariencias” snippet
„Sonrisa” snippet

Skład Setenty:

Wokal: Pascal „Osman” Louis-Marie
Bębny: Emmanuel Maree
Bass: Mano Razanajato
Klawisze: Florian Pellissier
Timbalesy oraz perkusja: Tchoubine Colin
Kongi: Fabien Hilly
Gitara: Laurent Gillet

Press info pochodzi od Fat Beats Records. Natomiast za przekazanie informacji prasowej słowa podziękowania należą się dla Double U Tomka. Wszelkie zapytania dotyczące tej 7″ proszę kierować do Joteffa pod adres e-mailowy joteff[at]jazzmentalism.com lub bezpośrednio do mnie ucallthatlove[at]gmail.com.