Skyzoo & !llmind - Live From The Tape DeckDuck Down Music jest cenioną przez wielu wytwórnią płytową. Dru Ha wraz z Buckshotem dbają o wartość artystyczną i promocję wydawnictw płytowych obarczonych charakterystycznym logiem DDM. Dlatego też, płyty wydawane przez ten label często goszczą na łamach U Call That Love. Po „The eXXecution” Marco Polo i Ruste Juxxa oraz „The Stupendous Adventures of Marco Polo” przyszła kolej na zapowiedź wspólnego albumu Skyzoo i !llminda„Live From The Tape Deck”.

Pomimo tego, iż Skyzoo od ładnych kilku lat puka do narodowej sceny hip hopowej w Stanach Zjednoczonych, to nadal nie udało mu się uzyskać większego rozgłosu. Powyższy stan rzeczy nie zmienił się za bardzo nawet po wydaniu przez niego w zeszłym roku produkcji „The Salvation”. Oczywiście, raper często udziela się gościnnie na projektach innych artystów, ale wciąż pozostaje niedoceniony przez słuchaczy.

Jeżeli chodzi o !llminda, to sprawa ma się nieco inaczej. Beatmaker określany jest przez wielu dziennikarzy muzycznych jako jednego z najbardziej perspektywicznych producentów na scenie hip hopowej. Na to miano artysta zasłużył sobie m.in. dzięki wspólnej kolaboracji z Symbolyc Onem, czego owocem był dobrze przyjęty longplay, „The Art Of Onemind” i wieloma pojedynczymi produkcjami, które  ukazały jego talent.

Jak widać, obaj panowie mają coś do udowodnienia – Skyzoo stara się poprawić swoją pozycję w branży, a !llmind chce sprostać oczekiwaniom i potwierdzić dobrą formę. Wspólny materiał ma przynieść obopólne korzyści dla tych artystów. Na „Live From The Tape Deck” znajdziemy 12 utworów, w których mocny lirycznie Gregory Skyler Taylor spotyka się z wyrobionym producenckim stylem Ramona Ibangi Juniora. Koncept albumu odnosi się do korzennego hip hopu, będąc zbiorem nagrań opartych o kasetowe mixtape’y. Na „Live From The Tape Deck” gościnnie pojawili się Torae, Styles P, Buckshot, Rhymefest i Heltah Skeltah.

Poniżej wypowiedź !llminda dotycząca produkcji zawartej na LP:

Skyzoo wanted to keep the soundscape warm and ‚analog’ sounding, just like how 2 inch tapes used to sound. Most of the keyboard and synth sounds I used were from analog synths made in the late 80’s. Combined this with using my ASR-10, I was able to capture that feeling, but with a slightly updated feel. I think our debut record, „Frisbees” was a cool way, sonically, to introduce the sound I was going for.

„Live From The Tape Deck” promowane jest nie tylko przez single, czy informacje prasowe. Teaserem płyty została seria nagrań video pod nazwą „Tales From The Tape”, pokazująca prace nad albumem stricte od kuchni. Ponadto, ukazały się już dwa teledyski zrealizowane odpowiednio do „Frisbees” i „Speakers On Blast”. Oficjalna premiera krążka odbyła się w ten wtorek, a materiał dostępny jest w sprzedaży w trzech wersjach – CD, winylowej i digital.

Tracklista

 1. Digital Analog
 2. Frisbees
 3. The Burn Notice feat. Sean Price & Rock of Heltah Skeltah
 4. Speakers On Blast
 5. #Allabouthat
 6. Barrel Brothers feat. Torae
 7. The Winner’s Circle
 8. Krylon
 9. Kitchen Table
 10. The Now Or Never feat. Styles P. & Buckshot
 11. Understanding Riley feat. Rhymefest
 12. Langston’s Pen