Atmosphere - The Family SignNiezależni artyści hip hopowi coraz częściej decydują się na wydawanie muzyki własnym sumptem lub we współpracy z niewielkimi labelami. Jednak nadal wiele do powiedzenia mają duże i prężnie działające oficyny wydawnicze. W ścisłej czołówce firm znajdzie się miejsce dla wytwórni płytowej z Minneapolis, Rhymesayers Entertainment. Do najważniejszych płyt wypuszczonych w 2011 roku przez tę firmę należą następujące projekty: „Adventures In Counter Culture” Blueprinta, „Are You Gonna Eat That?” Hail Mary Mallon (Aesop Rock, Rob Sonic & DJ Big Wiz), „Together/Apart” Grievesa, „Cats & Dogs” Evidence’a. Oprócz wszystkich ww. albumów nie sposób pominąć kolejnej produkcji poważanej na całym globie formacji Atmosphere. Slug i Ant w kwietniu b.r. zaprezentowali słuchaczom swój siódmy album – „The Family Sign”.

W przeciągu kilkunastu lat działalności, Atmosphere dotarło ze swoją twórczością do niemal każdego zakątka świata hip hopowego na wszystkich kontynentach. Począwszy od debiutanckiego materiału grupy, „Overcast!” z 1997 roku, Slug i Ant sukcesywnie poszerzają grono swoich sympatyków. Duet nieustannie dostarcza nowych wydawnictw płytowych, a ich dyskografia z roku na rok poszerza się o następne tytuły. Do najwartościowszych płyt sygnowanych przez ten zespół zaliczają się kolejno: „Lucy Ford: The Atmosphere EPs” (2001), „God Loves Ugly” (2002), „Seven’s Travels” (2003), „You Can’t Imagine How Much Fun We’re Having” (2005), „When Life Gives You Lemons, You Paint That Shit Gold” (2008). Ponadto warto wyróżnić serię „Sad Clown Bad…”, a także „To All My Friends, Blood Makes The Blade Holy: The Atmosphere EP’s” z poprzedniego roku. Pokaźny dorobek artystyczny Atmosphere w połączeniu z charakterystycznym stylem formacji – teksty Sluga bardzo często nawiązują do kobiet, gładko łącząc się z eklektycznymi instrumentalami tworzonymi przez Anta – przyniósł im tysiące pochlebnych opinii napływających z całego świata. Nic w tym dziwnego, iż wieści o premierze w kwietniu b.r. „The Family Sign” wywołało poruszenie w branży muzycznej.

Ostatni materiał Atmosphere ukazał się na rynku płytowym 12 kwietnia 2011 roku. W porównaniu z poprzednimi płytami, „The Family Sign” stanowi najbardziej osobisty i szczególny album przygotowany przez artystów związanych z Rhymesayers Entertainment. Slug w charakterystyczny dla siebie sposób opowiada o utracie przyjaciół, okazywaniu sympatii najbardziej pozytywnym i szczególnym ludziom w życiu, potrzebie posiadania ważnych osób w zwykłej codzienności. Raper przy pomocy Anta przedstawia historie o znajomych, rodzinie, dzieciach. Poświęca też miejsce dla nakreśleniu relacji panujących w domu niejednego człowieka, ukazując trudy, z jakimi borykają się ludzie. Longplay zawiera po prostu teksty o przemijaniu, czasie i śmierci – niby takie proste, ale niełatwe do uporządkowania dla wielu osób. „The Family Sign” to podróż przez krainę Atmosphere; 14 zaangażowanych tracków przygotowanych niemal w całości przez Sluga i Anta (gościnnie pojawia się jedynie gitarzysta Nate Collis).

Album trafił do sprzedaży we wszystkich formatach (płyta CD, wydanie winylowe i digitalowe), a artyści postarali się o kilka teledysków promujących „The Family Sing”. Videoclipy powstały do utworów „She’s Enough”, „Just For Show” i „The Last To Say”. Atmosphere niebawem z pewnością znowu zaprezentuje słuchaczom nową porcję materiału i ponownie przyciągnie na siebie uwagę opinii publicznej.

Tracklista

 1. My Key
 2. The Last To Say
 3. Became
 4. Just For Show
 5. She’s Enough
 6. Bad Bad Daddy
 7. Millennium Dodo
 8. Who I’ll Never Be
 9. I Don’t Need Brighter Days
 10. Ain’t Nobody
 11. Your Name Here
 12. If You Can Save Me Now
 13. Something So
 14. My Notes