Kixnare - Digital GardenKońcówka 2010 roku prezentuje się całkiem smakowicie. Nie tylko w Stanach Zjednoczonych wydawane są zacne projekty muzyczne, bowiem również w Polsce możemy znaleźć interesujące wydawnictwa. Opisywałem już na stronie płyty Mikołaja Bugajaka oraz Igora Boxxa, a teraz przyszedł odpowiedni czas na Kixnare’a i jego nadchodzący album „Digital Garden”.

Pochodzący z Częstochowy producent muzyczny, to uznana marka wśród rodzimych beatmakerów. Od ładnych kilku lat Kixnare angażuje się w różne projekty, a szczególnie ostatnie lata przypadają na płodny okres w jego twórczości artystycznej. W ubiegłym roku Kix odpowiedzialny był za brzmienie płyty „Volume.01” kolektywu Kollage, do którego należą także Koun i Gloria Lama (warto też zwrócić uwagę na „Your Love Is My Love” 7″ z tego roku). W pierwszej połowie 2010 roku, Łukasz Maszczyński wyprodukował album zatytułowany Dużego Pe”Zapiski Z Życia Na Terytorium Wroga”. Nie należy zapominać o wydanym własnym nakładem kompilacji remiksów „Class Of 90’s” z 2007 roku, która spotkała się z dobrym odbiorem również poza granicami naszego kraju. Po tych wydawnictwach płytowych, Kixnare przeszedł do działalności przedstawiającej jego własne nagrania.

„Digital Garden” będzie zupełnie innym materiałem od poprzednich tego uzdolnionego artysty. Jak sam tytuł albumu wskazuje, Kixnare zabierze słuchaczy w podróż po swoim ogrodzie pełnym od niebanalnych i oryginalnych dźwięków. Longplay odważny, wyznaczający nowe drogi i daleko wykraczający poza przeciętność z jaką spotykamy się na polskim rynku muzycznym.

Poniżej garść wypowiedzi uznanych osób odnośnie „Digital Garden”:

Kix ma za sobą już nie jedną świetną produkcję, a za każdym razem mam wrażenie, że dopiero się rozpędza. Teraz niewątpliwie wskoczył na kolejny poziom. Highly recommended. – Daniel Drumz  (Mako Boko)

Utwór „Rising Sun” to instrumentalny banger jakich mało, polecam! – Tytus (Asfalt Records)

Intrygująca i przede wszystkim bardzo zaskakująca pozycja. Dotąd Kiknare’a kojarzyłem przede wszystkim z soczystym hip-hopem, a tutaj zaprezentował zupełnie nowe oblicze. Wędrówka po cyfrowym ogrodzie daje mnóstwo frajdy, ale wymaga od słuchacza sporej otwartości i wyobraźni. Jeżeli tego ci nie brakuje – sięgaj śmiało. – Andrzej „Calak” Cała (Soulution)

Żywię głęboki szacunek dla płyt, które wyznaczają progresywne, śmiałe trendy muzyczne określając dźwięk nowej dekady. „Digital Garden” zdecydowanie wyląduje w mojej kolekcji w sąsiedztwie Dam Funka, Electric Wire Hustle i nowego Chico Manna. Nie tworze tutaj żadnych analogii, ponieważ album ma własne oryginalne brzmienie, ale podkreślam jedynie jak ważna jest to dla mnie pozycja i jak mocno jestem dumny z nowego projektu Kixnare’a. – Double U Thomas (Jazzmentalism, Fat Beats NY)

Kixnare, do tej pory potentat na rynku klasycznych, niezależnych produkcji hip-hopowych, daje świadectwo ogromnej muzycznej kultury. Patrzy na trendy, nie zachłystując się nimi. Trzyma się z dala od przestraszonych perspektywą melodii i harmonii, brzmieniowych radykałów. Zgrabnie przydaje elektronice ciepła i emocji. Jego cyfrowy ogród ma analogową duszę. – Marcin Flint (dziennikarz – Życie Warszawy, Przekrój, Rzeczpospolita, Interia)

Album zostanie wydany na dwóch nośnikach fizycznych. Premiera płyty CD odbędzie się 25 listopada, a wersja winylowa ukaże się na początku grudnia. Wydawcą „Digital Garden” zostanie nowo powstały polski label, U Know Me Records, który jest związany z dobrze znanym JuNouMi Records. Już teraz można składać zamówienia na obie wersje tego materiału. Aby złożyć zamówienie na płytę CD należy wysłać maila na adres digitalgarden2010[at]gmail.com, podając imię, nazwisko oraz dokładny adres. W mailu zwrotnym otrzymasz numer konta na które należy wpłacić pieniądze. Koszt jednej płyty to 30 złotych + koszty przesyłki 7 złotych. Na początku grudnia płytę będzie można dostać w warszawskich sklepach Side One oraz Waxbox.Procedura przy zamówieniach winyli jest identyczna, z tym, że należy wysyłać wiadomości na adres sklep[at]junoumi.com (cena wosku wynosi 75 zł plus koszty przesyłki 11 zł.

Poniżej znajdziecie teaser promujący wydawnictwo polskiego producenta. Całość zapowiada się naprawdę ciekawie.

UPDATE: U Know Me Records udostępniło płytę na Bandcampie. Za pośrednictwem tego serwisu można również nabyć wersję elektroniczną „Digital Garden”.

Tracklista

 1. Dawn
 2. Computer Love
 3. Dirty Old Maan
 4. Natural High
 5. Rising Sun
 6. Diamonds
 7. Boogie Back
 8. Keepthat
 9. Tomorrow
 10. Never Do U Wrong
 11. Knockout
 12. The Groover
 13. Heartbeat feat. Russell Tate