Soul Khan - AcknowledgementObecna sytuacja na rynku muzycznym wymaga od wytwórni płytowych i artystów nieustannej walki o słuchaczy i pozycję w mediach (strony internetowe, rozgłośnie radiowe, blogi, magazyny – także online, itp.). Z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba wykonawców starających się dojść do głosu, kreowane są nowe trendy, za którymi jedni podążają, inni zaś w skuteczny sposób je rozwijają. Aby utrzymać się w biznesie i utkwić w świadomości odbiorców, raperzy i producenci często uciekają do wypuszczania nowych wydawnictw płytowych co kilka miesięcy. Jednak, nierzadko jakość materiałów serwowanych pomiędzy poszczególnymi płytami artystów woła o pomstę do nieba, a od wypełniaczy opartych o niepublikowane dotąd nagrania (czyt.: odrzuty) może rozboleć głowa. Z drugiej strony, można znaleźć postacie dbające o zawartość każdego LP, EP, czy mixtape’u sygnowanego swoim pseudonimem. W tym miejscu należy umieścić jednego z przedstawicieli nowojorskiego kolektywu Brown Bag AllStars, Soul Khana, który trzy tygodnie temu wydał „Acknowledgment EP”.

Członkowie BBAS coraz śmielej poczynają sobie na niezależnej scenie hip hopowej. Reprezentanci tej grupy dzięki solowym produkcjom oraz gościnnym występom uzyskują wiele przychylnych opinii i nie bez kozery uważani są za jednych z najbardziej perspektywicznych twórców w The Big Apple. W przypadku Soul Khana, oprócz jego materiałów studyjnych należy doliczyć uczestnictwo w potyczkach freestyle’owych na terenie NYC, o czym wspominałem przy okazji publikacji artykułu o debiutanckim albumie rapera – „Soul Like Khan”. W ten sposób artysta wyrobił sobie dobrą markę battle Emcee. Ostatnie wydawnictwo płytowe Soul Khana stanowi przedłużenie jego dobrej passy i jeszcze większy wzrost popularności wśród słuchaczy.

„Acknowledgment EP” to premierowy materiał z serii projektów pomiędzy Soul Khanem a zaprzyjaźnionymi przez niego beatmakerami. Temat przewodni wydawnictwa – poczucie własnej wartości – w odpowiedni sposób oddaje klimat płyty. Uzdolniony raper powierzył produkcję EP-ki Deejayowi Elementowi (jedynie instrumental „Soul Like Khan” należy do J57), który co najmniej poprawnie wywiązał się ze swojego zadania, dostarczając mocne i dobrze brzmiące beaty. Jednak, warstwa liryczna to najmocniejsza strona „Acknowledgment EP”Soul Khan prezentuje wachlarz swoich nieprzeciętnych możliwości, pokazując, że potrafi przenieść z pojedynków freestyle’owych na solowe nagrania pewność siebie i charyzmę. Gościnnie na EP pojawili się Akie Bermiss i Marv Won, dodając swoje trzy grosze od ostatecznego kształtu produkcji reprezentanta Brown Bag AllStars.

Z zawartością EP możecie zapoznać się na Bandcampie. „Acknowledgment EP” jest dostępne w sprzedaży za niewygórowaną cenę $4. Wydawnictwo promuje teledysk nakręcony do utworu „Soul Like Khan”. Natomiast kolejne projekty BBAS już wkrótce zagoszczą na U Call That Love.

Tracklista

  1. Meant To Be feat. Akie Bermiss
  2. Speeding Bullets feat. Akie Bermiss
  3. Black Hammer White Lightning feat. Marv Won
  4. Alec Baldwin
  5. Khan Wilkes Booth (Bonus Track)
  6. Soul Like Khan (Video Version)