Soulico - Exotic On The SpeakerOdnoszę wrażenie, że niebawem hip hop stojący na solidnym poziomie dotrze nawet na Czukotkę, choć to mimo wszystko odległe marzenie (dosłownie i w przenośni). Z drugiej strony, jeżeli w Izraelu powstają takie projekty muzyczne jak ten, to niczego nie można z góry zakładać.

Kto by się spodziewał, że na debiutanckim albumie kwartetu producencko-DJ’skiego z Tel Awiwu o nazwie Soulico znajdziemy Del the Funky Homosapien, Ghostface Killah czy Lyrics Born? Kolektyw składa się z następujących twórców: DJ’a Sabbo, DJ Wido, DJ’a Roba, Shimmy Sonique’a. Do tej pory Soulico zajmowało się głównie z mixtape’ów, które rzecz jasna za sprawą internetu docierały w przeróżne zakątki globu. Ponadto ekipa dokonała remiksu kawałka „Digital Monkey” grupy Balkan Beat Box. Materiał na „Exotic On The Speaker” zbierano od dwóch lat, a pierwszym nagraniem promującym album został utwór „Pitom Banu” z gościnnym udziałem Axuma. Teledysk powstały do tego numeru możecie obejrzeć poniżej. Drugim singlem z nadchodzącego wydawnictwa muzycznego jest track „Put ’em Up” z udziałem Lyrics Borna i Axuma, który został zamieszczony do ściągnięcia za darmo w sieci.

Szczegółowe informacje o Soulico znajdziecie na ich profilu na MySpace. Należy też wspomnieć, że „Exotic On The Speaker” jest już dostępne na iTunes od 8 września, a oficjalna światowa premiera (CD/2xLP, J Dub Records) płyty została przewidziana na 6 października. Wydawnictwo dodatkowo promuje promo video. Natomiast więcej o samej formacji dowiecie się poprzez zamieszczony poniżej wywiad.

Tracklista

 1. El Nur feat. Ghostface Killah, Tomer Yosef & Saz
 2. Exotic on the Speaker feat. Rye Rye
 3. Pitom Banu feat. Axum
 4. Put ’em Up feat. Lyrics Born & Axum
 5. Darboukatron
 6. SOS feat. Pigeon John & Ceci Bastida
 7. Politrix feat. Del The Funky Homosapien
 8. Come Back feat. Onili
 9. Avood MeAhava feat. Oren Barzilay
 10. We Keep On feat. Rebel Sun & Soul-J
 11. Queen of Hearts feat. MC ZULU
 12. Bo Be Easy feat. Axum & C. Le
 13. 1,000 Nights feat. Ravid Khalni