Souls Of Mischief na Hip Hop Kemp 2013Od kilku miesięcy mogliśmy nasłuchiwać wieści dotyczących różnych festiwali muzycznych odbywających się na terenie kraju i nie tylko. W maju rozpoczęła się długo oczekiwana gorączka związana głównie z imprezami plenerowymi. Zapewne wiele osób skorzystało już z pierwszych ofert spędzenia czasu na wydarzeniach kulturalnych pod chmurką, ale nie brakuje również niezdecydowanych osób, rozważających różne opcje szykowane na następne tygodnie. Wśród fanów hip hopu niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się Hip Hop Kemp. Przyszła pora na przedstawienie kolejnych wykonawców zaproszonych na 12. edycję tego festiwalu.

W dotychczasowych odsłonach line-upu tegorocznej odsłony HHK 2013 poznaliśmy różnych artystów. Wśród nich na pierwszy szereg wysuwają się Kendrick Lamar, El-P, Oddisee & Apollo Brown, Stalley i Organized Threat. Pojawił się też pierwszy polski akcent w postaci Bisza & B.O.K. Livebandu. W ostatnich tygodniach organizatorzy festiwalu podali następnych twórców muzycznych awizowanych w sierpniu w Hradec Kralove. Najciekawiej prezentują się tutaj kultowa kalifornijska formacja Souls Of Mischief i nietuzinkowy zespół z Seattle, Shabazz Palaces.

Wszyscy sympatycy pogodnych brzmień hip hopowych powinni kojarzyć kolektyw z Oakland, Hieroglyphics. Wchodząca w skład rodziny Hiero formacja Souls Of Mischief dorobiła się wielu oddanych fanów na całej kuli ziemskiej. Nie ma chyba osoby, która nie słuchałaby choćby raz w życiu słynnego singla tego zespołu – „93 ’til Infinity”. A-Plus, Opio, Phesto i Tajai nagrali wspólnie 5 albumów, z czego największe słowa uznania zebrał debiutancki „93 ’til Infinity” (1993), „No Man’s Land” (1995) i „Montezuma’s Revenge” (2009). Oprócz tego dochodzą wydawane na przestrzeni już ponad dekady liczne projekty przedstawicieli SOM. Wśród nich można znaleźć m.in. „Pepper Spray” A-Plusa i „Vulture’s Wisdom Vol. 2” Opio, o których wcześniej pojawiły się artykuły w serwisie. W tej chwili Souls Of Mischief wraz z pozostałymi członkami Hieroglyphics kompletuje materiał na kolejny longplay tego crew – „The Kitchen”. Premiera wydawnictwa jeszcze tego lata.

Seattle przywodzi na myśl mnóstwo interesujących postaci z branży hip hopowej. Wielu artystów związanych z tym amerykańskim miastem charakteryzuje się wyjątkowym zapatrywaniem i czuciem muzyki, co doskonale widać na przykładzie Shabazz Palaces. Formacja założona z inicjatywy Ishmaela Butlera, członka ważnej niegdyś grupy Digable Planets, zachwyca eklektyzmem swoich nagrań już od 4 lat. Twórczość tego kolektywu daleko wychodzi poza rapowe ramy, a ich nagrania są kierowane głównie do słuchaczy posiadających dużą wiedzę muzyczną i otwarte umysły. Wypuszczone przed czterema laty „Of Light EP”, a następnie „Black Up” udowadniają wielką klasę zespołu. Shabazz Palaces to przepis na świetnie brzmiące utwory, potrafiące zahipnotyzować odbiorców w szybkim tempie.

Oprócz ww. twórców potwierdzono również występy innych artystów na nadchodzącej edycji Hip Hop Kemp. W Hradec Kralove zamelduje się także uznany australijski producent M-Phazes. Partnerować mu będzie raper Illy. Obok tego beatmakera zaprezentuje się też szalenie popularny teraz Baauer ze Stanów Zjednoczonych, female Emcee Shystie z Wielkiej Brytanii i jej rodacy – Rodney P & DJ Skitz oraz The Disablists. Ponadto można oczekiwać francusko-brytyjskiego zespołu Jukebox Champions czy reprezentantów z Niemiec – Megaloha, Retrogotta & Hulka Hodna i Die Orsons. W dalszej kolejności dołączyli kolejni polscy wykonawcy – Miuosh & Kato Band, JWP/ Bez Cenzury oraz Te-Tris & W.E.N.A., ale na tym nie koniec. Czesi i Słowacy mają powody do radości, gdyż na HHK 2013 wystąpią stali bywalcy z tych krajów – Strapo & DJ Spinhandz, Moja Reč, Vladimir 518, Prago Union, H16, Ektor & DJ Wich oraz Boyband.

Do końca maja można nabyć wejściówki na Hip Hop Kemp w cenie 209 (normal) i 409 złotych (VIP). W czerwcu bilety podrożeją o 20 złotych. Karnety na festiwal dostępne w sprzedaży za pośrednictwem sklepu Urban City.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące tego wydarzenia znajdziecie na oficjalnej polskiej stronie HHK.