Statik Selektah & Termanology - 1982Wrzesień i październik są miesiącami, na które przypada ogromna ilość nowości płytowych. Nie raz aż trudno jest połapać się wśród nowych albumów, ponieważ niemal na każdym kroku trafiamy na wartościowe materiały. O takie miano niewątpliwie będzie walczyła wspólna produkcja Statika Selektah i Termanology’ego zatytułowana „1982”.

Od kilku lat obaj artyści tworzą wokół siebie stosowny szum i należą do czołowych przedstawicieli niezależnej sceny hip hopowej. Termanology rozpoczął swoją karierę muzyczną od wydania kilku dwunastek i street albumów. Seria „Hood Politics” trafiła do szerszego obiegu, co pozwoliło raperowi na pozyskaniu nowych znajomości w branży. Za prawdziwy sukces, który odbił się szerokim echem również poza Stanami Zjednoczonymi, można uznać fenomenalny singiel  z 2006 roku – „Watch How It Go Down” wyprodukowany przez DJ’a Premiera. Potem przyszła niemniej udana 12″ „So Amazing” (również z udziałem Preemo), „Hood Politics V”, dzięki którym Daniel Carrillo podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią płytową Nature Sounds. Debiutancki album artysty był jedną z najbardziej wyczekiwanych płyt w 2008 roku, ale jak się potem okazało, materiał nie sprostał oczekiwaniom słuchaczy. „Politics As Usual” było średnio udanym longplayem, na którym Termanology stracił ikrę i stał się monotonny. Nie oznaczało to jednak, iż to było ostatnie słowo rapera.

Od końca 2006 roku Statik Selektah niejednokrotnie pokazywał się z jak najlepszej strony, produkując utwory na wielu płytach. Beatmaker zadebiutował na początku tego millenium na debiutanckim albumie Reksa, „Along Came The Chosen”. Następnie przez kilka lat producent nie udzielał się w branży muzycznej, aby powrócić w 2003 roku i zakładając własny label – Showoff Records. Od tego momentu Statik Selektah pojawia się często i gęsto, a liczba wyprodukowanych przez niego tracków stale rośnie. Do tej pory Patrick Baril współpracował z m.in. Talibem Kweli, O.C. & AG, Mobb Deep, M.O.P., KRS-One, Foxy Brown, Q-Tipem, AZ, Royce Da 5’9”, Saigonem, DJ’em Premierem i wieloma innymi. Wydał trzy ciepło przyjęte albumy: „Spell My Name Right” (2007), „Stick 2 The Script” (2008) i „100 Proof: The Hangover” (2010) i pokaźną ilość mixtape’ów. Dzięki temu, DJ Statik Selektah usadowił się w zaszczytnym gronie wziętych producentów. Warto jeszcze dodać, że artysta zaczynał pracując w szkolnych rozgłośniach radiowych.

„1982” (wymowny tytuł płyty) zapowiadane było już od dłuższego czasu, a pierwsze wzmianki o tej produkcji pojawiły się jeszcze pod koniec 2008 roku. Jak to często bywa, nagranie materiału przeciągnęło się w czasie, przez co materiał trafi na sklepowe półki dopiero 26 października b.r. Gościnnie usłyszymy M.O.P., Cassidy’ego, Xzibita, Jared Evan, Buna B, Masspike’a Milesa, Stylesa P, Saigona, Freewaya i Inspectah Decka. „1982” zostanie wydane przez Showoff Records we współpracy z ST Records i Brick Records. Oczekiwania wobec wspólnej kolaboracji Termanology’ego i Statika Selektah są wysokie. Pytanie tylko, czy materiał sprosta wymaganiom fanów i dziennikarzy muzycznych.

Poniżej zamieszczam teledysk powstały do pierwszego oficjalnego singla promującego „1982” zatytułowanego „You Should Go Home” z gościnnym udziałem Buna B i Masspike’a Milesa.

UPDATE: Powstały kolejne klipy promujący album przedstawicieli Showoff Records, odpowiednio do utworów „Still Waiting” i „Goin Back”.

Tracklista

 1. The World Renown
 2. People Are Running
 3. Things I Dream feat. Lil Fame of M.O.P.
 4. Goin Back feat. Cassidy & Xzibit
 5. The Radio
 6. Wedding Bells feat. Jared Evan
 7. You Should Go Home feat. Bun B & Masspike Miles
 8. Tell Me Lies feat. Styles P
 9. Life Is What You Make It feat. Saigon & Freeway
 10. Freedom feat. Reks
 11. Still Waiting
 12. The Street Life
 13. Thugathon 2010 feat. M.O.P.
 14. The Hood Is On Fire feat. Inspectah Deck
 15. Born In 82
 16. Help