Evidence & Alchemist (Step Brothers) w Polsce - 22.01.2014, WarszawaPo okresie świąteczno-noworocznym wydłużonym o święto Trzech Króli, bądź o trwające jeszcze Boże Narodzenie obchodzone przez wyznawców obrządku wschodniego, trudno niektórym powrócić do normalnego funkcjonowania. Warto powoli przestawiać się do normalności, choćby dlatego, aby nie przegapić nadchodzących wydarzeń kulturalnych szykowanych na karnawał. Wśród wszystkich zapowiedzianych już imprez szczególnie ciekawie prezentuje się koncert duetu Step Brothers w warszawskim klubie 1500m2 do wynajęcia. Evidence & Alchemist wystąpią w stolicy Polski już 22 stycznia, czyli dzień po premierze ich albumu zatytułowanego „Lord Steppington”.

22 stycznia 2014 roku, 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18, Warszawa
Step Brothers (Evidence & Alchemist) na jedynym koncercie w Polsce
Wystąpią:

  • Step Brothers (Evidence & Alchemist), Pelson, Włodi, W.E.N.A. & DJ B.

Start: godz. 20:00
Cena biletu: 45 złotych w przedsprzedaży, 55 złotych w dniu imprezy. Wejściówki dostępne do nabycia za pośrednictwem Biletomat.pl.

Evidence & Alchemist od lat należą do czołowych przedstawicieli amerykańskiego hip hopu cieszących się uznaniem zarówno w niezależnych kręgach, jak i w mainstreamie. Obaj artyści są przez niektórych określani mianem ikon gatunku co wcale nie jest naciąganym stwierdzeniem jeżeli spojrzymy na ich pozycję w branży oraz zgromadzony do tej pory dorobek. Wykonawcy pochodzący z Kalifornii mają też oddanych fanów oczekujących ich wspólnej płyty. Przed premierą „Lord Steppington” warto przypomnieć sobie, co duet porabiał w ostatnim czasie, zanim doszło do finalizacji projektu pod nazwą Step Brothers.

Step Brothers (Evidence & Alchemist) wystąpią w WarszawiePierwszy z nich po serii wydawnictw w ramach działalności Dilated Peoples (grupa pracuje nad nowym LP, „Directors of Photography”) skupił się na solowej karierze muzycznej. W drugiej połowie 2011 roku nakładem Rhymesayers Entertainment ukazał się jego długo oczekiwany album „Cats & Dogs”. Płyta promowana m.in. singlem wyprodukowanym przez DJ’a Premiera, „You”, otrzymała pochlebne recenzje i opinie. W ub.r. Evidence zabrał się za kolejną część swoich beat tape’ów. „Green Tape Instrumentals” kontynuuje jego serię instrumentalnych wydawnictw rozpoczętą dekadę temu. Oprócz tego Kalifornijczyk często udzielał się na płytach innych twórców w roli rapera (Oh No, The Away Team, Action Bronson, Phonte, Copywrite, Statik Selektah) oraz producenta (Apathy, Braille, Shawn Price, Madchild, Roc Marciano). We wrześniu ub.r. ujrzał światło dzienne longplay LMNO, „After The Fact”, w całości wyprodukowany przez Mr. Slow Flow.

W porównaniu do swojego partnera muzycznego, Alchemist posiada jeszcze okazalszą dyskografię, na którą składają się różnego rodzaju produkcje. Przez lata producent i raper w jednym uzbierał multum gościnnych udziałów na projektach plejady artystów, od Dilated Peoples, przez Mobb Deep, Royce’a da 5’9″, Pharoahe Moncha, Swollen Members, a skończywszy na Ghostface Killah i Jadakissie. W ostatnich kilku latach twórca z LA dorzucił do swojego dorobku masę nowych nagrań. Najczęściej zbierał pochwały za wspólne płyty z Oh No w ramach grupy Gangrene („Gutter Water”, „Vodka & Ayahuasca”, „Sawblade”, „Greneberg” i „Odditorium”), aczkolwiek lista jego materiałów jest znacznie dłuższa. Alchemist wypuścił solowe produkcje („Russian Roulette”, „Rapper’s Best Friend 2”, „The Cutting Room Floor 3”). Wyprodukował on również masę albumów i mixtape’ów – „Covert Coup” Curren$y’ego, „No Idols” Domo Genesisa, „Rare Chandeliers” Actiona Bronsona, „360 Waves” Durag Dynasty, „Albert Einstein” Prodigy’ego, „Masterpiece Theater” Willie the Kida, „My 1st Chemistry Set” Boldy’ego Jamesa. Na dokładkę artysta stał się członkiem zespołu odpowiedzialnego za powstanie warstwy muzycznej do „The Music of Grand Theft Auto V: The Score”. Wszystko to sprawia, że wielu przedstawicieli mediów uważa jego za najważniejszego beatmakera lat 2012-13.

Niejeden słuchacz rapu wiąże duże nadzieje z albumem Step Brothers. W końcu o tym wydawnictwie mówiło się od kilku lat, ale dopiero w zeszłym roku doszło do ujawnienia konkretów przez Evidence’a & Alchemist. Początkowo premiera „Lord Steppington” miała odbyć się 19 listopada ub.r., ale termin ten przesunięto na 21 stycznia tego roku. Głównym singlem promującym płytę uczyniono „Step Master”, do którego nakręcono także teledysk. Oprócz tego duet wydał dodatkowe utwory – „Ron Carter” i zrealizowany na potrzeby marki Diamond Supply Co. „Nothing To See / Hear”. W ramach przygotowań do nadchodzącego longplaya, Hip Hop Is Read opublikował mixtape zawierający dotychczas wypuszczone tracki z udziałem Kalifornijczyków. „Here to F**k S**t Up” można znaleźć na Audiomacku. Jak widać, polska premiera „Lord Steppington” w warszawskim klubie 1500m2 do wynajęcia zapowiada się naprawdę ciekawie.

Oprócz artystów zza Wielkiej Wody tego wieczoru zaprezentują się również polscy wykonawcy – Pelson, Włodi, W.E.N.A. & DJ B.

Wszystkie aktualizacje dotyczące koncertu znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.