Steve Nash i Turntable Orchestra - 13.12.2014, ToruńJuż coraz mniej czasu pozostało do końca roku. W ostatnim kwartale nie brakuje zacnie prezentujących się imprez kulturalnych odbywających się na terenie całego kraju. W naszym kraju nie brakowało w poprzednich tygodniach koncertów z udziałem uznanych zagranicznych wykonawców (eMC, Sage Francis, DJ Qbert). W ub. weekend wypadła też kolejna edycja IDA World DJ Championships. Wszyscy sympatycy turntablismu pewnie już słyszeli o wyjątkowym projekcie związanym z tą niszą muzyczną. Już dzisiaj w Toruniu odbędzie się wydarzenie łączące DJ’ing i muzykę klasyczną – Steve Nash & Turntable Orchestra Symfonicznie.

13 grudnia 2014 roku, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6, Toruń
Steve Nash & Turntable Orchestra Symfonicznie
Wystąpią:

  • Steve Nash (fortepian)
  • DJ Ben, DJ Chmielix, DJ Falcon1, DJ Funktion, DJ Haem, DJ Krótki, DJ Pac1, DJ Stosunkowodobry, DJ VaZee (gramofony)
  • Łukasz Wódecki (dyrygent)
  • Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Start: godz. 18:00

Harmonogram imprezy:

  • Kompozycja na fortepian, 9 DJ’ów i orkiestrę
  • Support: Szatt (Mistrz Polski beatmakerów 2013 w kategorii Live act w ramach imprezy beatbattle.poznan)

Steve Nash & Turntable Orchestra to nowatorskie przedsięwzięcie mające na celu połączenie dwóch odmiennych światów – muzyki klasycznej i turntablismu, z wykorzystaniem orkiestry symfonicznej, fortepianu i gramofonów. Warstwę dźwiękową stanowi kompilacja muzyki elektronicznej, która jest realizowana na gramofonach w oparciu o zmiksowany materiał. Całość projektu skupia w sobie brzmienia charakterystyczne dla muzyki poważnej, opracowywane jednak za pomocą narzędzi nowych stylów muzycznych. W projekcie bierze udział 9 uznanych polskich DJ’ów: DJ Ben, DJ Chmielix, DJ Falcon1, DJ Funktion, DJ Haem, DJ Krótki, DJ Pac1, DJ Stosunkowodobry oraz DJ VaZee. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do pomysłodawcy i kompozytora projektu – Steve’a Nasha.

Główny inicjator tego projektu jest zarazem łącznikiem pomiędzy turntablismem, a światem muzyki klasycznej. Steve Nash (Kacper Nowak), to student Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu. Twórca muzyki elektronicznej i hip hopowej współpracujący z artystami z polskiej sceny muzycznej przewijał się do tej pory przez szereg różnych projektów. Wraz z VJ’em Pillowem współtworzy on duet audio-wizualny, który działa na scenie muzycznej od 2011 roku. Przekrój przez twórczość o charakterystycznym pseudonimie znajdziecie na Soundcloudzie. Wraz z przedsięwzięciem Steve Nash & Turntable Orchestra Symfonicznie pokazuje on, że posiada dużą muzyczną wyobraźnię i nie boi się przy tym sięgać po nietuzinkowe rozwiązania.

Koncert premierowy odbędzie się we współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Za pulpitem dyrygenckim stanie Łukasz Wódecki.

Dzisiejsze przedsięwzięcie promują dwa nagrania video, które znajdziecie poniżej. Szczegółowe informacje dotyczące nadchodzącej imprezy na stronie wydarzenia na Facebooku. Wszystkie dodatkowe aktualności o Steve Nash & Turntable Orchestra Symfonicznie znajdziecie na oficjalnej stronie tego projektu.