Swollen Members - Armed To The TeethWczoraj zaprezentowałem na stronie pierwsze z serii trzech vlogów frontmana Swollen Members, Madchilda, w którym opowiada on o swoim uzależnieniu narkotykowym. Natomiast teraz przyszła kolej wspomnieć o najnowszym albumie kanadyjskiej grupy hip hopowej zatytułowanym „Armed To The Teeth”.

Z wydaniem oraz ostatecznym kształtem płyty były spore zawirowania. Początkowo ukazać się miał podwójny album lecz w miarę upływu czasu koncepcja „Armed To The Teeth” całkowicie się zmieniła i zdecydowano się tylko na pojedynczy krążek. Po drodze Madchild i Prevail wydali solowe EP-ki, odpowiednio „The Mad Child EP” oraz „Baseball Bat & Nails EP”. Swollen Members uzyskali także duże wsparcie od Suburban Noize Records, dzięki czemu grupa nie musi się martwić dystrybucją swojego materiału. Artyści mając ww. partnera postanowili nie rozglądać się dłużej za wydawcą i reaktywowali swoją własną wytwórnię Battle Axe Records.

Tracklista „Armed To The Teeth” nie zaskakuje, można było się domyśleć, że będzie bardzo rodzinnie, więc gościnne udziały Tre Nyce’a, Young Kazha, Phila Da Agony, Krondona, Tech N9NE’a czy byłego członka Swollen Members, Moka Only nie powinny nikogo dziwić. Jedynie pojawienie się Taliba Kweli może stanowić lekkie zaskoczenie. Premiera albumu została ustalona na 13-stego października, ale już teraz można składać zamówienia na ten materiał na stronie Suburban Noize Records. Dla największych fanów SM przeznaczono specjalne bonusy dołączone do „Armed To The Teeth”, które stanowią koszulki, bandany, opaski czy nawet decki skateboardowe. Oczywiście gadżety te są kierowane dla bardziej majętnych słuchaczy i nie stanowią niczego dziwnego w obecnych czasach, w czasach gdy bardzo wielu wykonawców decyduje się na podobny marketingowy zabieg (identycznie jest w przypadku Blue Scholars i ich „OOF! EP”, o czym informowałem kilka dni temu.

Poniżej możecie odsłuchać pierwszy singiel z nadchodzącego wielkimi krokami albumu zatytułowany „Warrior” z udziałem Tre Nyce & Young Kazh. Na dzień dzisiejszy, 11 września, została zapowiedziana premiera teledysku do tego utworu, więc niedługo ukaże się update do tego posta. Jestem ciekaw czy po trzech latach przerwy od ukazania się „Black Magic” i po różnych przejściach, Swollen Members nadal będą mieli tyle energii co wcześniej. Przekonamy się o tym już za kilka tygodni.

UPDATE: Ostatecznie tracklista albumu różni się od tej uprzednio podanej w artykule. Poprawna lista utworów na „Armed to the Teeth” znajduje się poniżej.

Tracklista

 1. Reclaim the Throne feat. Tre Nyce & Young Kazh (prod. Rob The Viking)
 2. Pornstar feat. Tre Nyce (prod. Rob The Viking) (prod. Rob The Viking)
 3. Kyla (prod. Rob The Viking)
 4. Red Dragon feat. Moka Only (prod. Moka Only)
 5. Bollywood Chick feat. Tech N9NE & Tre Nyce (prod. Rob The Viking & Karim Goldan)
 6. Meltdown (prod. Rob The Viking)
 7. My Life (prod. Rob The Viking)
 8. Bang Bang feat. Tre Nyce & Young Kazh (prod. Rob The Viking)
 9. Here We Come (prod. Rob The Viking)
 10. Warrior feat. Tre Nyce & Young Kazh (prod. Rob The Viking)
 11. Certified Dope (prod. Rob The Viking)
 12. Funeral March feat. Saafir & Barbie Hatch (prod. Rob The Viking, Roger Swan & Russ Kline)
 13. Flyest feat. Tre Nyce (prod. Rob The Viking & Tre Nyce)
 14. Lonely One (prod. Rob The Viking)
 15. Crossfire feat. Talib Kweli, Krondon & Tre Nyce (prod. Metty The Dert Merchant & Rob The Viking)
 16. Concerto
 17. Dumb feat. Everlast, Slaine & Tre Nyce (prod. Rob The Viking)
 18. Real P.I. feat. Tre Nyce & Glasses Malone (prod. Karim Goldan)