Tech N9ne po raz pierwszy zagra w Polsce - 19.11.2012, klub 55, WarszawaKażdego roku do kraju są ściągani coraz to nowi artyści zagraniczni. Najwięcej imprez kulturalnych z ich udziałem odbywa się w okresie wakacyjnym, przypadającym na liczne festiwale muzyczne w różnych częściach Polski. Poza tymi terminami również całkiem sporo wykonawców pojawia się nad Wisłą, aczkolwiek w porównaniu do innych części Europy mogłoby być lepiej pod tym względem. Jednak nie ma co narzekać, gdy są ogłaszane koncerty takich tuzów jak Tech N9ne. Artysta posiadający liczne grono oddanych fanów zagra po raz pierwszy w kraju 19 listopada w Warszawie na imprezie organizowanej przez 5/55 i Popkillera.

19 listopada 2012 roku, klub 55, Żurawia 32/34, Warszawa
Tech N9ne po raz pierwszy w Polsce
Wystąpią:

  • Grubson, Tech N9ne (wraz z Krizzem Kaliko)

Start: godz. 20:00
Wejście na imprezę od 18 lat.
Cena biletu: wejściówki dostępne w sprzedaży w cenie 40 zł za pośrednictwem następujących punktów stacjonarnych w Warszawie:

  • Sideone, Chmielna 21
  • Galeria Koloru, Aleja Solidarności 82 ( na tyłach KFC)

Bilety można nabyć przez sieć Ticketpro w cenie 44 zł lub bezpośrednio przy wejściu na imprezę w cenie 50 zł.

Przed występem rapera rodem z Kansas City na scenie zaprezentuje się Grubson.

Tech N9ne należy do jednych z największych gwiazd amerykańskiej sceny hip hopowej ostatnich lat, powszechnie uznawanego przy tym za niezwykle charyzmatycznego artystę o szerokim wachlarzu umiejętności lirycznych. Zdobycie ogólnoświatowej popularności zajęło twórcy rosnącego imperium Strange Music ładnych kilka lat. Od początku swojej kariery muzycznej wykonawca liczył głównie na siebie, systematycznie powiększając wpływy w undergroundzie. Pierwsze płyty Tek9’a„The Calm Before the Storm”, „The Worst”, „Anghellic” i „Absolute Power” – trafiły do obiegu na przełomie wieków, a największe zainteresowanie wzbudziło ostatnie z tych wydawnictw. Wkrótce po wydaniu tego projektu niezależny twórca umieścił materiał na swojej stronie internetowej, umożliwiając przy tym darmowe pobranie całości LP. Kampania promocyjna przyczyniła się do wzrostu sprzedaży albumu, będąc jednocześnie odpowiedzią na akcję RIAA wymierzoną przeciwko downloadowi plików muzycznych. Dzięki temu „Absolute Power” sprzedało się w nakładzie 250 tys. egzemplarzy.

Następne lata przyniosły kolejne płyty, wydawane od 2005 roku pod skrzydłami Strange Music, labelu kierowanego przez rapera i Travisa O’Guina. Po „Vintage Tech” (2005), „Vintage Tech” (2006) i „Misery Loves Kompany” (2007) przyszła kolej na podwójny album „Killer” (2008), stanowiący punkt zwrotny w karierze artysty. Wydawnictwo odnoszące się do słynnego „Thrillera” Michaela Jacksona w oka mgnieniu dotarło do tysięcy odbiorców, a jego łączna sprzedaż przekroczyła milion sztuk. Sukces ten szeroko komentowano 4 lata temu, podkreślając sposób w jaki Tech N9ne dostał się z niezależnych kręgów muzycznych do czołówki amerykańskich Emcees. Od tego momentu każdy jego projekt wzbudza jeszcze więcej emocji. Ostatnie lata przyniosły po kilka longplayów i EP-ek, a wśród nich m.in. „K.O.D.” (2009), „Collabos Sickology 101” (2009), „Collabos: The Gates Mixed Plate” (2010), „Welcome To Strangeland” (2011). W tym roku szalony twórca wypuścił „E.B.A.H. (Evil Brain Angel Heart)” i „Boiling Point”.

Nadchodzący występ Tech N9ne stanowi nie lada gratkę dla fanów jego twórczości w kraju. Warto wspomnieć, iż jego koncerty są jedyne w swoim rodzaju, a artysta posiada niezwykłą umiejętność tworzenia znakomitego show na scenie. Wystarczy tylko dodać, iż ostatnia trasa koncertowa Strange Music po Stanach Zjednoczonych trwała… 3,5 miesiąca! Już w poniedziałek sympatycy specjalisty od szybkiego rymowania przekonają się jak w rzeczywistości wypada on na żywo.