Tensei - One EPWśród istniejących dziesiątek undergroundowych oficyn wydawniczych łatwo pogubić się. Niezależna scena muzyczna jest przepełniona zarówno nowo powstałymi labelami, jak i firmami działającymi od wielu lat w branży. W przypadku, gdy pada temat dotyczący wytwórni płytowych z Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych, pierwsze co przychodzi na myśl, to przeważnie Stones Throw Records. Obok tego kultowego labelu znajdziemy także wiele innych, a na liście tej nie powinno zabraknąć miejsca dla Plug Research Records. Wytwórnia została założona w 1994 roku i przez lata wydała pełno projektów muzycznych przypisanych do eksperymentalnej elektroniki. W ostatnim okresie nastąpił znaczny wzrost działalności PRR i raz po raz ukazują się wydawnictwa sygnowane przez tę oficynę wydawniczą. Jednym z nich jest wypuszczony na początku roku materiał duetu Tensei – „One EP”.

Chicagowska grupa stanowi – obok SeneSonnymoon, Lee Bannona, Elephanta & Castle’a, Astrobala, Szjerdene oraz Hawthorne Headhunters – nowy narybek Plug Research Records. Kolektyw tworzy dwoje producentów, Simple X i Midas Wells. Wywodzący się z różnych dzielnic Wietrznego Miasta artyści poznali się w drugiej połowie lat 90.tych w czasie studiów na Southern Illinois University. W tamtym czasie przyszły duet twórców muzycznych wchodził w szeregi luźnego crew, skupiającego szereg innych postaci (m.in. Serengeti z Anticona i Open Mike’a Eagle). Po zmianach w ich życiu związanych z zakończeniem nauki na uczelni wyższej, drogi wychowanków Chi-Town rozeszły się na pewien czas. Kilka lat później ponownie Simple X i Midas Wells spotkali się i postanowili rozpocząć wspólną działalność. Tak pokrótce powstała idea ustanowienia grupy Tensei, co doprowadziło do wydania w b.r. płyty „One EP”.

Tensei wydaje One EPPremierowe nagrania kolektywu wydane przez Plug Research Records trafiły do słuchaczy w połowie stycznia 2012 roku. Tracklista projektu zawiera 7 instrumentalnych kompozycji oraz 3 bonus tracki z gościnnymi zwrotkami raperów. „One EP” oddaje główne założenia muzyki tworzonej przez Tensei – współczesne brzmienia elektroniczne, korzystające z elementów innych gatunków muzycznych. Przy powstaniu całości materiału na płytę, wzięło udział pokaźne grono muzyków. Wszystkie utwory rozbudowano w oparciu o tzw. żywe instrumenty. W ten sposób pojawiają się dźwięki gitarowe, skrzypcowe, harfowe, a w otwierającym EP-kę „Acid Reign” usłyszymy nawet orientalny instrument hinduski, sitar. Scarlet Monk i Khari Lemuel dołożyły partie wokalne w „Fly Trap” i „Threee’s”, a w trzech trackach zamykających wydawnictwo znajdziemy Adada, Yawa, Denmarka, Scuda One’a, Phenoma & The Ones. Oryginalne brzmienie wypracowane przez Simple X i Midasa Wellsa w piękny sposób nawiązuje do nazwy grupy, oznaczającą po japońsku gwiazdę niebios.

„One EP” znajduje się na Soundcloudzie Plug Research Records. Tensei pracują obecnie nad debiutanckim albumem, którego premiera nie została póki co wyznaczona na konkretną datę.

Aktualizacja: Ostatecznie wydawnictwo można odsłuchać na profilu Tensei na Bandcampie.

Tracklista

  1. Acid Reign
  2. For the Love
  3. Let ’em in
  4. Fly Trap
  5. The Minotaur
  6. Threee’s
  7. Smash Mouth
  8. For the Love feat. Adad, Yaw & Denmark (Bonus Track)
  9. Fly Trap feat. Scarlet Monk (Bonus Track)
  10. Smash Mouth feat. Scud One, Phenom & The Ones (Bonus Track)