The Foreign Exchange - AuthenticityW ostatnim czasie coraz więcej wydawanych jest albumów, będących owocem współpracy pomiędzy raperem, a producentem. Niektóre z tych materiałów nie przedstawiają wysokiej wartości artystycznej i przechodzą gdzieś obok, inne zaś skupiają uwagę mnóstwa słuchaczy. Do tej drugiej kategorii spokojnie można dodać nadchodzący album – The Foreign Exchange – „Authenticity”.

Historia duetu sięga około 2003 roku, kiedy to pochodzący z Holandii producent Nicolay nawiązał poprzez popularny Okayplayer kontakt z członkiem Little Brother, Phonte. Artyści szybko odnaleźli wspólny język i rozpoczęli współpracę. Po niedługim dość czasie powołali do życia The Foreign Exchange, którego nazwa trafnie podkreślała fakt, iż panowie nigdy wcześniej nie spotkali się w innej rzeczywistości niż wirtualna. Debiutancki album grupy, „Connected” spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony branży muzycznej. Krążek został wysoko oceniony przez wielu krytyków muzycznych i znalazł się w wielu podsumowaniach 2004 roku. Na kolejny materiał Nicolay i Phonte kazali czekać 4 lata. „Leave It All Behind” ukazało się na początku października 2008 roku i również zbiegło się z przychylnymi opiniami, a dzięki singlowi „Daykeeper” album został nominowany do nagrody Grammy.

„Authenticity” jest jedną z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych płyt. Trzeci longplay zespołu powinien nieco różnić się od dotychczasowych wydawnictw duetu. Jak zapewnia Nicolay, to będzie najrozmaitszy krążek The Foreign Exchange, choć z pewnością nie wybiegnie daleko poza styl znany z poprzednich nagrań grupy. Zarówno Holender, jak i Amerykanin są kreatywnymi i uzdolnionymi artystami, którzy w dalszym ciągu rozwijają się. Produkcja Nicolaya stawia go w pierwszym rzędzie niezależnych beatmakerów, a doskonale łączy śpiew z rapem. Trzeci LP PhonteThe Foreign Exchange zawiera 11 utworów, a gościnnie pojawią się YahZarah, Darien Brockington, Zo!, Median, Chantae Cann i Jesse Boykins III. Premiera „Authenticity” przewidziana została na 12 października, a wydawcą krążka będzie +FE Music/Hard Boiled Records.

Poniżej zamieszczam wypowiedź Phonte odnośnie „Authenticity”:

I think every band reaches that point when they come into their own and find a sound that is distinctively theirs. The title refers to me and Nic’s journey to find our own unique space within this vast musical landscape. The biggest challenge as a musician is to find that ‚thing’ that makes you who you are. But I think we’re getting there, and we’re finding our way more and more with each record.

Pierwszym singlem promującym „Authencity” jest „Maybe She’ll Dream Of Me”. Póki co, do utworu nie powstał teledysk, więc zapraszam do zapoznania się z nagraniem MP3.

UPDATE #1: 15 listopada odbyła się premiera videoclipu zrealizowanego do ww. utworu „Maybe She’ll Dream Of Me”, który publikuję poniżej.

UPDATE #2: W dalszej kolejności pojawiły się klipy nakręcone do dwóch utworów otwierających longplay TFE„The Last Fall” i „Authenticity”.

Tracklista

 1. The Last Fall
 2. Authenticity
 3. Eyes To The Sky
 4. All Roads
 5. Fight For Love
 6. Maybe She’ll Dream Of Me
 7. Don’t Wait
 8. Make Me A Fool
 9. Everything Must Go
 10. Laughing At Your Plans
 11. This City Ain’t The Same Without You