Thomas Prime – Waiting for TomorrowPo dłuższej przerwie spowodowanej tym razem problemami technicznymi oraz zaangażowaniem w inne projekty, powracam do działalności na stronie. Z pełną odpowiedzialnością, zapewniam, iż będę dbał o wizerunek UCTL i można spodziewać się ode mnie dużo dobrego na różnych płaszczyznach. Nawiązując do opublikowanego wczoraj wywiadu z Kondorem, pozostajemy przy tematach związanych z artystami wydającymi swoją muzykę w Japonii. Tym razem udamy się do Londynu, gdzie powstał debiutancki album Thomasa Prime’a „Waiting For Tomorrow”.

Japoński rynek muzyczny rządzi się własnymi prawami. Opinie na temat przemysłu fonograficznego w Nippon są często rozmaite, aczkolwiek trudno się nie zgodzić tym, że wydawanie płyt w tym kraju jest nobilitujące dla artystów. Wraz z popularyzacją instrumentalnych brzmień, łączących w sobie elementy hip hopu, jazzu, soulu, coraz więcej beatmakerów odnajduje się w świecie spokojnej muzyki, którą można określić mianem soulful. Thomas Prime z powodzeniem może pielęgnować piękne tradycje zapoczątkowane i rozwijane przez Nujabesa, Nomaka, Uyamę Hiroto, DJ’a Okawariego. Styl muzyczny Brytyjczyka jest odzwierciedleniem jego inspiracji, pośród których należy wymienić Pete Rocka, Peanut Butter Wolfa, Madliba, MF Dooma, czy też J Dillę, oraz stricte instrumentalnych produkcji, szczególnie popularnych w Japonii. Wszystko to składa się na właściwy przepis na przygotowanie debiutanckiego longplaya, którego premiera została przewidziana na 9 lutego 2011 roku.

„Waiting For Tomorrow” zawiera pokaźną liczbę 22 utworów, z których większość stanowi tracki z wokalami. Jak łatwo można wywnioskować, dominują tutaj nagrania z artystami kojarzonymi z japońskim rynkiem muzycznym – The 49ers, Tiff The Gift, Awon, Akin Ya. Niektórzy słuchacze mogą kojarzyć także singiel „Heartbreak” z udziałem Seeki i Jr ze składanki „In Ya Mellow Tone 5” (ponadto na albumie DJ’a Ezasculla „Jazz Meditation” ukazał się utwór spoza LP Thomasa Prime’a o tytule „When She Smiles”).

Piękno w muzyce wydawanej w Japonii znajduje się nie tylko w poszczególnych albumach, lecz także na okładkach płyt. „Waiting For Tomorrow” posiada nostalgiczny, pełen zadumy cover, przenoszący słuchaczy w zupełnie inny świat, pociągający, w którym czas płynie swoim rytmem.

UPDATE: „Waiting For Tomorrow” trafiło do odsłuchu na Bandcampa. Za pośrednictwem tego serwisu istnieje też możliwość nabycia płyty w wersji elektronicznej.

Tracklista

 1. No Other way (Intro)
 2. Intellectual Criminals feat. Awon
 3. Iron Mask feat. Jas Mace & Mar Var
 4. Old Skool feat. CL & Mrs Bux
 5. Wake Up (Interlude)
 6. Lost Soul
 7. Music Plays On feat. The 49ers & Thurro
 8. Heartbreak feat. Seeka & Jr
 9. Don’t Stop Now (Interlude)
 10. Class Of ’99 feat. Akin Yai
 11. Strictly Underground Pt. II feat. Awon
 12. International Night feat. Jas Mace
 13. Feel The Same feat. Dicap & Fae Woods
 14. Rising Moon (Interlude)
 15. Another Goodbye
 16. Changing Lanes feat. Tiff The Gift
 17. Honest Lies feat. Tiff The Gift
 18. Time To Spare (Interlude)
 19. Forever Eternal
 20. Dynamite Love feat. Awon
 21. Luv4u feat. 2mo’Key (Nujabes Tribute)
 22. Still Waiting (Outro)