Tokimonsta i Blue Daisy zagraja na cyklu Urban HeroesW poprzednich tygodniach informowaliśmy na łamach serwisu o szeregu różnych imprez, które zapowiedziano na tegoroczną jesień w kraju. Część z nich już przeszła do historii, inne zaś odbędą się w następnym tygodniu. Zanim jednak nastanie czas grudniowych wydarzeń, 30 listopada w krakowskim klubie Pauza wypadnie następna edycja cyklu Urban Heroes. Po ostatnich wydaniach UH z udziałem m.in. Chloe Martini i Just Blaze’a, przyszła kolej na równie ciekawie zapowiadający się event. W nadchodzącą sobotę w Krakowie wystąpią zagraniczni artyści cieszący się dobrą marką na szeroko pojętej scenie elektronicznej – TOKiMONSTA i Blue Daisy.

30 listopada 2013 roku, klub Pauza, ul. Floriańska 18/3, Kraków
TOKiMONSTA i Blue Daisy na cyklu Urban Heroes
Wystąpią: TOKiMONSTA (US), Blue Daisy (UK)
Start imprezy: godz. 20:00
Cena biletu: 25 złotych w przedsprzedaży, 35 złotych w dniu imprezy. Wejściówki dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Ekobilet.pl.

Tokimonsta i Blue Daisy w Krakowie - 30.11.2013TOKiMONSTA to obecnie jedna z najlepszych beatmakerek z Zachodniego Wybrzeża USA. Nagrania tej artystki znalazły się w katalogu prestiżowej wytwórni płytowej Brainfeeder, założonej przez znanego wszem i wobec Flying Lotusa. Pomimo tego iż kariera muzyczna Jennifer Lee zaczęła się zaledwie kilka lat temu, to przez ten czas zdążyła już ona zagrać na najważniejszych festiwalach muzycznych na świecie, takich jak Sonar czy Coachella, a o jej remiksy zabiegał m.in. Justin Timberlake. Dotychczasowy katalog producentki zamyka się na serii solowych wydawnictw, wśród których pojawiają się EP-ki i longplaye. W pierwszej kategorii warto wyróżnić „Bedtime Lullabies”, „Creature Dreams” oraz powstałe przy udziale Mike’a Gao „Los Angeles 8/10”. Z kolei lista albumów TOKiMONSTA obejmuje „Midnight Menu” i „Half Shadows”. Połamane beaty, tłuste basy i niepokojące brzmienia syntezatorów należą do znaków szczególnych jej utworów, ale nie stroni ona też od lżejszych melodii, jak choćby przy współpracy z Gavin Turek w singlu „Darkest (Dim)”.

W 2010 roku TOKiMONSTA nagrała utwór „USD / Free Dem” z brytyjskim wykonawcą o pseudonimie Blue Daisy, drugim gościem nadchodzącej edycji Urban Heroes. Producent rodem z Camden został doceniony przez Mary Anne Hobbs, która zaprezentowała jego pierwsze nagrania w prowadzonej przez siebie audycji w radiu BBC. Zmotywowany do dalszej pracy wydał kilka EP-ek („Space Ex”, „The Strings Detached EP”, „Raindrops EP” nagrane z Anneką oraz „3rd Degree EP”) oraz pierwszy album „The Sunday Gift” w wytwórni płytowej The Black Acre. Jak sam mówi, w swoich dźwiękowych rejsach kieruje się sercem a nie umysłem, łącząc niskie częstotliwości z nowatorskimi i nieszablonowymi rozwiązaniami. Przekłada się to na oryginalne nagrania zawarte na ostatnim wydawnictwie beatmakera, „Used To Give A Fk EP”. W Polsce wystąpi po raz pierwszy.

Wszystkie aktualności dotyczące imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.