Przegląd Form Muzycznych Kwadrat - 10 listopada 2011 rokuDo tego roku pozostało już nieco ponad dwa miesiące. Niebawem rozpoczną się wszelkiej maści podsumowania, sondaże dotyczące wszystkiego, co wydarzyło się na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich tygodni. W wyliczeniach podsumowujących ten rok, znajdzie się zapewne miejsce na przypomnienie minionych wydarzeń kulturalnych. W najbliższych tygodniach sporo może jeszcze zmienić się w tej kwestii i kolejne imprezy mogą zostać uznane za istotne eventy, jakie odbyły się w 2011 roku. Pretendentem do tego miana jest zaplanowana na 10 listopada kolejna odsłona Przeglądu Form Muzycznych „Kwadrat”. Już za niecałe trzy tygodnie w Warszawie zagrają przede wszystkim dwie osobistości świata muzycznego szybko zdobywające rozgłos na całym świecie – TOKiMONSTA i Oddisee.

10 listopada 2011 roku, Skwer (filia Cen­trum Arty­stycz­nego Fabryka Trzciny), Kra­kow­skie Przed­mieście 60a (obok pomnika A. Mic­kie­wi­cza), War­szawa
Przegląd Form Muzycznych „Kwadrat” – edycja jesienna
Wystąpią:

  • Toki­mon­sta (Bra­in­fe­eder/All City/Los Ange­les/USA)
  • Oddi­see (Mello Music Group/Nowy Jork/ USA)
  • Rasmen­ta­lism (Ras, Ment XXL, DJ DBT)
  • Małpa (w skła­dzie: Małpa, Jinx, DJ Chwiał)

Start: godz. 21:00
Cena biletu: wejściówki w cenie 30 zł będą dostępne jedynie bezpośrednio podczas wstępu do galerii Skwer w dniu imprezy.
Wejście na imprezę od 18. roku życia.

W ramach współpracy Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny z kolektywami Club Collab i Na Stare Milion, narodziła się trwała inicjatywa o nazwie Przegląd Form Muzycznych „Kwadrat”. W ramach współpracy powyższych przedsięwzięć, w 2010 roku odbyła się pierwsza impreza „Kwadratu”, w ramach której wystąpił kalifornijski duet Classixx. Na terenie Skweru, filii Cen­trum Arty­stycz­nego Fabryka Trzciny, prezentują się wykonawcy z kraju i ze świata wyznaczający kierunki rozwoju współczesnej tzw. muzyki miejskiej. Data najbliższej edycji klubowego festiwalu została zaplanowana na 10 listopada 2011. Gośćmi listopadowego wydania wydarzenia będą coraz popularniejsi w różnych zakątkach świata amerykańscy artyści – TOKiMONSTA i Oddisee oraz rodzimi przedstawiciele sceny hip hopowej Rasmen­ta­lism i Małpa wraz z Jinxem i DJ’em Chwiałem.

Niewątpliwą gwiazdą jesiennej edycji festiwalu jest utalentowana producentka hip hopowa o koreańskich korzeniach, pochodząca z Los Angeles – TOKiMONSTA. Artystka słynie ze stojących na wysokim poziomie live actów, podczas których wykorzystuje elektroniczne instrumentarium. Uzdolniana beatmakerka potrafi porwać zgromadzony tłum, a bijąca od jej filigranowej postaci niesamowita energia, pozwala przenieść się na chwilę do słonecznej Kalifornii.

Drugim artystą przybywającym do Polski zza Wielkiej Wody, będzie członek Mello Music Group, Oddisee. Raper i producent w jednym przyzwyczaił słuchaczy do dostarczania dużej ilości nowej muzyki. Artystę kojarzy się z pozytywnymi i optymistycznymi tekstami oraz muzyką czerpiącą pełnymi garściami ze spuścizny soulu i funku ze Wschodniego Wybrzeża. Jego warszawski występ wzbogaci udział DJ’a i producenta kultowego zespołu Dinal, Urba.

Amerykańscy artyści zostaną wsparci przez przedstawicieli rodzimej sceny hip hopowej. Stale szlifujący swój multiinstrumentalny show zespół Rasmentalism, w składzie Ras, Ment XXL i DJ DBT. Oprócz warszawskiej grupy na Przeglądzie Form Muzycznych „Kwadrat” pojawi się nieustępujący im talentem i uznaniem ze strony odbiorców polskiego rapu raper Małpa, któremu partnerować na scenie będą Jinx oraz DJ Chwiał.

Muzyczne wprowadzenie oraz przerwy pomiędzy występami, współgrające z klimatem oryginalnego wnętrza galerii Skwer, zapewnią gospodarze festiwalu – DJ’e związani z kolektywami Club Collab oraz Na Stare Milion.