Trek Life - Everything Changed NothingNa początku pragnę przeprosić wszystkich Czytelników U Call That Love za brak konsekwencji w działaniach. Obiecałem kilka rzeczy, których do tej pory nie mogłem spełnić ze względu na problemy techniczne ze stroną, które skutecznie przeszkodziły mi w zarządzaniu UCTL. Całe szczęście, pokonałem już trudności i w spokoju mogę przejść do kolejnych artykułów.

Przy okazji wpisu o ostatnim wydawnictwie płytowym Apollo Browna, obiecałem więcej informacji odnośnie działań Mello Music Group. Premiera najnowszego albumu Trek Life’a noszącego tytuł „Everything Changed Nothing” stanowi właściwy moment do rozpoczęcia mini cyklu poświęconego tej wytwórni płytowej.

Trek Life wywodzi się z West Coviny (przedmieścia Los Angeles) i od początku swojej muzycznej kariery ma wpisane pozytywną energię i słońce, którego nie brakuje w Kalifornii. Artysta zadebiutował na rynku muzycznym w 2004 roku 12″ „Hard Work/Maintain Excellence” wydaną pod skrzydłami niezależnego labelu Timeless Music. Rok później przyszła kolej na debiutancki album – Price I’ve Paid. Wydawnictwo płytowe zostało dobrze przyjęte na hip hopowej scenie, spotykając się z pozytywnymi opiniami wśród słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. Dzięki temu też Trek Life odbył międzynarodowy tour, zahaczając po drodze o wiele miast w różnych częściach świata.

Przez kolejne lata Trek udzielał się głównie gościnnie na innych produkcjach. W tym miejscu warto wymienić „Caltroit” Black Milka (o jego albumie roku w przyszłym tygodniu na UCTL), „The Scope Of Things” i „Meant To Move” Move.Meantu. W zeszłym roku niezwykle prężnie działający Oddisee zremiksował „Price I’ve Paid” i wydał materiał pod dwoma tytułami – „All Times” (Japonia) i „New Money: Price I’ve Paid Remixes”. Następnie przyszło jeszcze darmowe wydawnictwo – „Free Money”, po czym Trek Life ogłosił przygotowania do wydania drugiego LP zatytułowanego „Everything Changed Nothing”.

Artyści zrzeszeni w Mello Music Group nagrywają projekty muzyczne praktycznie non stop. Nie inaczej też było z Trek Lifem, który kilka miesięcy temu wydał wraz z J. Biznessem darmowy materiał „Rhymes Within Reason EP. Teaser spełnił swoją rolę i pozostało już tylko czekać na „Everything Changed Nothing”. Album zawiera 12 premierowych utworów utrzymanych w klimacie i stylu, do jakiego przyzwyczaił już mieszkaniec Kalifornii. Za warstwę muzyczną w pełni odpowiedzialny jest Oddisee (w jednym tracku pomagał mu Hudson Mohawke), który w dość krótkim czasie stał się znaczącą postacią na niezależnej scenie hip hopowej. Gościnnie występują Olivier Daysoul, J. Bizness, Audio Live, Skeem Price, Ralph Real. Natomiast o cuty zadbał DJ Buddy. „Everything Changed Nothing” spotkało się z ciepłym przyjęciem, Trek Life udowadnia, iż w hip hopie nadal jest miejsce na świeżość, oddanie tradycji i rzetelność.

Poniżej zamieszczam video promujące „Everything Changed Nothing” nagrane do utworu „Due West” pochodzące z jednej imprez zamykających działalność sklepu Fat Beats LA. Wydawnictwo Trek Life’a znajdziecie na Bandcampie.

Tracklista

 1. Ready To Live feat. Olivier Daysoul
 2. Still Never Rains feat. J.Bizness, Audio Live & Skeem Price
 3. As The World Turns feat. Olivier Daysoul
 4. Everything Changed Nothing feat. Olivier Daysoul
 5. Wow (cuty DJ Buddy)
 6. What It Is  prod. Hudson Mohawke (cuty DJ Buddy)
 7. Due West (cuty DJ Buddy)
 8. So Supreme
 9. I’d Rather Be feat. Olivier Daysoul
 10. So LA (cuty DJ Buddy)
 11. Jump Out There
 12. Might Sound Crazy feat. Audio Live, Oddisee, Ralph Real