Army Of The Pharaohs - The Unholy TerrorPomimo dość regularnego informowania w ostatnim czasie o premierach płytowych, nadal w kolejce czeka kilka tytułów, o których należy wspomnieć na U Call That Love. Na tej liście znajduje się m.in. wydawnictwo płytowe zapowiadane już przy okazji wpisu o „Season Of The Assassin” Vinniego Paza, czyli „The Unholy Terror” Army Of The Pharaohs.

AOTP stanowi jedną z najsilniejszych obecnie działających supergrup na scenie muzycznej. Początki kolektywu sięgają końca XX wieku. Oficjalnie Army Of The Pharaohs powstało w 1998 roku i skupiało wokół siebie następujących artystów: Jedi Mind Tricks, Chiefa Kamachiego, 7L & Esoterica, Virtuoso i Bahamadię. Za głównego założyciela grupy uważa się Vinniego Paza, który do dzisiaj pozostaje jej liderem. W tym składzie AOTP wydało jeden singiel – „The Five Perfect Exertions” b/w „War Ensemble”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Superegular Records, label w głównej mierze należący do JMT. Utwory te znalazły się także na płycie Jedi Mind Tricks  „Violent By Design” z następującymi zmianami – tytuł „The Five Perfect Exertions” został skrócony do „Exertions” i doczekał się jeszcze remiksu (obie wersje trafiły na krążek). Po obiecującym początku, kolektyw zawiesił swoją działalność aż do 2005 roku. Stoupe, Bahamadia i Virtuoso opuścili grupę, a po kolejnych przetasowaniach wykrystalizował się obecny skład zespołu: Vinnie Paz, Chief Kamachi7L & EsotericOuterspaceApathy, Celph TitledReef The Lost Cauze, Des Devious, Faez One oraz King Syze. W tym zestawieniu, Army Of The Pharaohs nagrało dwa dobrze przyjęte albumy – „Torture Papers” z 2006 roku i wydane rok później „Ritual Of The Battle” (obie płyty ukazały się dzięki nakładowi Babygrande Records).

„The Unholy Terror” (Enemy Soil Records) było zapowiadane od ładnych kilku miesięcy. Pierwsze informacje o nadchodzącym wydawnictwie płytowym AOTP pochodzą z maja 2009 roku, kiedy to za pośrednictwem profilu MySpace, grupa przekazała wiadomość o pomyślnym zakończeniu prac nad albumem. Jak się później okazało, przyszło jeszcze długo czekać na trzeci longplay kolektywu. Czy było warto? Twórczość Army Of The Pharaohs nigdy nie była przeznaczona dla wszystkich słuchaczy hip hopu – fani miękkich brzmień nie znajdą tutaj nic ciekawego. Zdaniem wielu krytyków, „The Unholy Terror” (ukazały się dwie wersje okładki tego longplaya) brzmi jeszcze ostrzej niż poprzednie nagrania grupy. Pod względem lirycznym nadal jest bardzo surowo i brutalnie, podobnie sprawa się ma z produkcją. Fani AOTP z pewnością są zadowoleni z jakości dostarczonej przez Vinniego Paza i kompanów (do Armii dołączyli Block McCloud i Journalist), z drugiej strony można zarzucić artystom monotematyczność i powolne zmęczenie materiału.

Poniżej zamieszczam do odsłuchu singiel „Contra Mantra” promujący „The Unholy Terror”.

UPDATE: Babygrande Records umieściło trzeci longplay AOTP na Bandcampie.

Tracklista

 1. Agony Fires feat. Vinnie Paz, Planetary, Celph Titled & Apathy
 2. Ripped To Shreds feat. Vinnie Paz, Celph Titled & Demoz
 3. Bust‘em In feat. Reef The Lost Cauze, Apathy & Celph Titled
 4. Prisoner feat. Vinnie Paz, Planetary, Doap Nixon & Demoz
 5. Godzilla feat. Vinnie Paz, Jus Allah, Celph Titled, Apathy, Planetary & King Magnetic
 6. Suplex feat. Des Devious, Demoz, King Syze & Vinnie Paz
 7. Contra Mantra feat. Crypt Da Warchild, King Syze & Vinnie Paz
 8. Drenched In Blood feat. Planetary, Demoz, Crypt Da Warchild, King Syze & Vinnie Paz
 9. Spaz Out feat. Apathy, King Magnetic, Esoteric & Celph Titled
 10. 44 Magnum feat. Crypt Da Warchild, Des Devious, Vinnie Paz & Demoz
 11. Dead Shal Rise feat. Demoz, Celph Titled, Planetary, Reef The Lost Cauze, Vinnie Paz & Apathy
 12. Cookin’ Keys feat. Doap Nixon, Des Devious, Crypt Da Warchild, Demoz, Planetary & Reef The Lost Cauze
 13. Burn You Alive feat. Block McCloud, Doap Nixon, Vinnie Paz & Planetary
 14. Hollow Points feat. Planetary, Demoz, Vinnie Paz & Doap Nixon
 15. Suicide Girl feat. Planetary, Doap Nixon & Apathy
 16. The Ultimatum feat. King Magnetic, Des Devious, Reef The Lost Cauze, King Syze, Vinnie Paz, Celph Titled, Planetary, Apathy, Crypt Da Warchild & Journalist