Mirage & Concept - Inner PainsW przeciągu ponad trzydziestu lat kultura hip hopowa zdążyła dotrzeć niemal do wszystkich rejonów świata. Internet dodatkowo ma duże znaczenie w odkrywaniu artystów pochodzących z odległych na mapie o kilkanaście tysięcy kilometrów miejscowości. Przedstawicielem takiego grona jest mieszkający na stałe w Auckland (Nowa Zelandia) beatmaker Concept.

W drugiej połowie ub.r. Nowozelandczyk przygotował wraz z raperem Miragem pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych, trzeci wspólny album. „Inner Pains” w pełni oddaje klimat wszystkich dotychczasowych produkcji obu panów. Concept posiada wyrobiony styl rozpoznawalny z kilku kilometrów, który przepełniony jest nostalgią, spokojem, zadumą. Charakterystyczne flow Mirage’a stawia go obok AZ i idealnie współgra z warstwą muzyczną albumu. LP znakomicie sprawdza się jako swoisty odpoczynek po całym dniu spędzonym w pracy, szkole i pośród codziennych obowiązków. Warto sięgnąć po tą płytę, ponieważ jest to kawał rzetelnej roboty, brzmieniowo nawiązującej do lat 90.tych ubiegłego stulecia. Poprzednie wspólne projekty muzyczne artystów – „Long Days & Long Nights” (2008) oraz „Rejuvenation” (2009) – także zasługują na większe niż do tej pory uznanie

„Inner Pains” dostępne jest w sprzedaży w formie digitalowej na iTunes oraz Amazon.com. Wersja CD dostępna jest do nabycia na UndergroundHipHop.com lub bezpośrednio u Concepta. Sampler płyty został umieszczony do bezpłatnego pobrania pod tym linkiem. Więcej o Concepcie oraz tym wydawnictwie przeczytacie już w najbliższym czasie na łamach serwisu.

UPDATE: Wspólny album Mirage’a i Concepta od teraz jest dostępny do odsłuchu na Bandcampie. Za pośrednictwem tego serwisu możecie nabyć również longplay w wersji digitalowej w cenie $7 USD.

Tracklista

 1. Undefeated feat. Aspect
 2. Tell You Why
 3. Mentality
 4. Feelin’ Trapped
 5. Speaker
 6. Serenity
 7. Focused
 8. Life (Remix)
 9. Tides
 10. Too Far
 11. Interloop
 12. Ride For Me
 13. Gotta Change (The Addiction)
 14. Lose Myself
 15. The Music Box
 16. Inner Pains