Us3 zagraja w pazdzierniku w PolsceOstatni kwartał roku stanowi dobry okres na organizację zacnych wydarzeń kulturalnych. Po rozpoczęciu roku szkolnego i akademickiego i związanym z tym powrotem wielu ludzi do swoich miejscowości, można z powodzeniem szukać wśród nich potencjalnych uczestników mniejszych i większych imprez. Z drugiej strony, znajdziemy koncerty w kraju przeznaczone bardziej dla osób z wyrobionym gustem muzycznym, ceniących sobie barwnych i uznanych zagranicznych artystów. Przedsięwzięciem przykuwającym uwagę miłośników acid jazzu jest bez wątpienia zbliżający się mini tour doskonale znanego na świecie zespołu Us3. W dniach 21-24 października 2011 grupa zawita do czterech polskich miast – Wrocławia, Bydgoszczy, Krakowa i Warszawy.

21 października 2011 roku, Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
Start: godz. 21:00
Cena biletu: wejściówki dostępne w przedsprzedaży w cenie 69 zł (pierwsze 300 sztuk) i 79 zł. W dniu koncertu bilety w sprzedaży w cenie 90zł.

22 października 2011 roku, Klub Estrada, ul. Dworcowa 51, Bydgoszcz
Start: godz. 21:00
Cena biletu: wejściówki dostępne w przedsprzedaży oraz w dniu koncertu w cenie 79 zł.

23 października 2011 roku, Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1, Kraków
Start: godz. 19:00
Cena biletu: wejściówki dostępne w przedsprzedaży 79 zł. W dniu koncertu bilety w sprzedaży w cenie 90zł.

24 października 2011 roku, Klub Stodoła, Stefana Batorego 10, Warszawa
Wejście: od godz. 19:00
Start: godz. 21:00
Cena biletu: wejściówki dostępne w przedsprzedaży w cenie 79 zł.

Bilety na wszystkie koncerty Us3 w Polsce można nabyć za pośrednictwem Ticket Pro.

Us3 to legendarny projekt acid jazzowy z Londynu kierowany przez Geoffa Wilkinsona. Zespół został założony w 1992 roku przez Wilkinsona i producenta muzycznego – Mela Simpsona. Muzycy międzynarodowy rozgłos zyskali dzięki nowej aranżacji klasycznego utworu Herbiego Hancocka „Cantaloupe Island”. „Cantaloop (Flip Fantasia)” szturmem dostał się na pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie i został okrzyknięty muzycznym fenomenem lat 90tych. Singiel promował debiutancki album formacji „Hand On The Torch” z 1993 roku. Wydany przez wytwórnię płytową Blue Note był pierwszym longplayem w historii tego labelu, który osiągnął nakład ponad 1 miliona sprzedanych egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych.  Międzynarodowy sukces utwierdził Geoffa w przekonaniu, że jego pomysł na nietypowe pokazanie jazzu w nowej acid jazzowej odsłonie z wykorzystaniem mocnych hip hopowych beatów oraz młodych raperów jest właściwym kierunkiem i jednocześnie stanie się znakiem rozpoznawczym grupy.

W 1996 roku otworzył się nowy rozdział w historii zespołu. Wraz z odejściem Mela Simpsona Geoff Wilkinson postanowił, że na każdym nowym albumie Us3 będą się pojawiali nowi wokaliści. Do tej pory Wilkinson współpracował z wieloma mniej lub bardziej znanymi postaciami: KCB, Shabaam Sahdeeqiem, Reggiem Wynsem, Mpho Skeefem, Akilem Dasanem, Gastonem, Sene’em, Brookem Yungiem.

W 2011 roku Us3 powraca z ósmym w swoim dorobku albumem „Lie, Cheat & Steal”. Na wydanej 11 października b.r. płycie pojawią się Oveous Maximus – raper z Nowego Jorku z korzeniami z Puerto Rico oraz Akala – uznany raper z Londynu, młodszy brat Ms. Dynamite, zdobywca prestiżowej nagrody MOBO. Płyta to kalejdoskop dźwięków z pogranicza latino, funku, afrobeat wymieszany przez DJ First Rate obecny w utworze „(You Are) So Corrupt”, po inspirowany bluesem „Wild West” i naładowany breakbeatem „Puppet Master”.

W październiku Us3 w ośmioosobowym składzie zagra w Polsce w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek. Publiczność zgromadzona w wrocławskim klubie Eter, bydgoskim klubie Estrada, krakowskim klubie Kwadrat oraz warszawskiej Stodole będzie mogła podziwiać na żywo występy tej kultowej grupy.