Wax Tailor zagra w listopadzie w PolsceWśród wszystkich artykułów publikowanych w serwisie znaczna część tematów przypada na wydawnictwa producentów z różnych stron świata. Wpisy dotyczące beatmakerów nie ograniczają się tylko do ich projektów muzycznych, ale również nie brakuje informacji o imprezach w kraju z udziałem artystów z pogranicza instrumentalnego hip hopu, elektroniki, downtempo i gatunków pokrewnych. Już za mniej niż dwa miesiące odbędzie się trasa koncertowa w Polsce jednego z najbardziej wziętych europejskich producentów, Wax Tailora. Francuski artysta odwiedzi w dniach 13-16 listopada Wrocław, Poznań, Gdańsk i Warszawę.

13 listopada 2013 roku, klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
Start: godz. 20:00
Cena biletu:

Miejsca stojące:

  • 48 złotych – przedsprzedaż
  • 58 złotych – w dniu koncertu

Miejsca siedzące:

  • 60 złotych – przedsprzedaż
  • 70 złotych – w dniu koncertu

14 listopada 2013 roku, SQ Klub, ul. Półwiejska 42, Poznań
Start: godz. 20:00
Cena biletu:
w sprzedaży w cenie 55 złotych, w dniu koncertu bilety można nabyć po 65 złotych.

15 listopada 2013 roku, klub Parlament, ul. Św. Ducha 2, Gdańsk
Start: godz. 20:00
Cena biletu:
wejściówki dostępne w sprzedaży w cenie 55 złotych, w dniu koncertu bilety można nabyć po 65 złotych.

15 listopada 2013 roku, klub Basen, ul. Konopnickiej 6, Warszawa
Start: godz. 20:00
Cena biletu:
wejściówki dostępne w sprzedaży w cenie 70 złotych, w dniu koncertu bilety można nabyć po 80 złotych.

Bilety dostępne w sprzedaży za pośrednictwem sieci Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach internetowych Biletin, Ticketpro i Eventim.

Producent z Vernon ma na swoim koncie współpracę z Aloe Blacciem oraz wieloma innymi wykonawcami, do tego na jego liście są setki wyprzedanych na całym świecie koncertów i Wax Tailor jest jednym z najbardziej rozchwytywanych francuskich artystów. Do Polski przyjedzie na serię koncertów promujących jego ostatnie dzieło zatytułowane „Dusty Rainbow From The Dark”.

Wax Tailor to pseudonim francuskiego didżeja Jean-Christophe Le Saoûta, który w latach 90.tych pracował na rzecz kolektywu La Formule. Początek tego wieku przypadł na rozstanie członków formacji, a zdolny producent postanowił zabłysnąć na scenie muzycznej już samodzielnie. Jego debiutancki album „Tales of The Forgotten Melodies” z 2005 roku ukazał Francuza jako genialnego poszukiwacza sampli i muzycznych cytatów. Pojawiające się zewsząd porównania do takich mistrzów samplingu jak RJD2, Bonobo czy Blockheada okazały się być jak najbardziej zasadne. Le Saoutowi nie brak bowiem muzycznej wyobraźni oraz talentu do tworzenia wpadających w ucho motywów.

Wax Tailor - Dusty Rainbow from the DarkW następnych latach Wax Tailor wydał kolejne płyty – „Hope & Sorrow”, „In The Mood For Life”, „Lost The Way EP”, „Live 2010 A L’Olympia” i „Dusty Rainbow From The Dark”. Ostatni longplay twórcy znad Sekwany i Loary ukazał się jesienią ub.r., spotykając się z dużym zainteresowaniem mediów i słuchaczy. Dobra passa wykonawcy wśród fanów melodyjnych brzmień opartych na hip hopowym rytmie trwa do dzisiaj, czego dowodem może być jego częsta obecność na polskich i zagranicznych składankach muzycznych (Paris Indie Club, City Lounge, Nova Tunes). Artysta gości również na antenach stacji specjalizujących się w chilloutowych brzmieniach (Radio RAM, Chilli Zet, Radio PIN).

Występy Wax Tailora to też prawdziwe koncertowe petardy. Predyspozycje Le Saouta do przeprowadzania świetnego show są niezaprzeczalne, a jego umiejętne łączenie scratchu z żywym instrumentarium (wiolonczela, skrzypce, flet) podczas koncertów oraz gościnne udziały wytrawnych soulowych wokalistek i rapperów gwarantują niezapomniane przeżycia.

Wszystkie aktualności dotyczące imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.