Infinito 2017 - We Are DarkChicagowska scena hip hopowa zdążyła już dobitnie odcisnąć swoje piętno na działalności strony. Nigdy nie ukrywałem zamiłowania do twórczości postaci wywodzących się z Cook County. Podkreślałem przy sposobnych okazjach o magii i niezwykłym klimacie unoszącym się nad produkcjami z tego okręgu w Stanach Zjednoczonych.  Znalazło to odzwierciedlenie w rozpoczętym ponad rok temu cyklu artykułów poświęconych artystom z Chi-Town o nazwie Wędrówka po Cook County. Po zaprezentowaniu w ubiegłym miesiącu The Primeridian, ponownie zwracam się w stronę kultowego crew z Wietrznego Miasto, Nacrobats. Wśród wiodących osób związanych bezpośrednio z tym kolektywem, do tej pory przedstawiłem w serwisie Psalm One, Pugsa Atomza i Thaione’a Davisa. Kolejnym przedstawicielem tej grupy, któremu należy się miejsce na U Call That Love, jest Infinito 2017.

Podejście do tworzenia utworów muzycznych wygląda inaczej w przypadku każdego artysty. Wszystkie osoby zaangażowane w produkcję beatów, pisanie tekstów, DJ’ing, przechodzą przez różne stadia rozwoju swojej pasji. W odniesieniu do niektórych ludzi można, a wręcz należy mówić o obłędzie, idącym w parze z całkowitym pogodzeniu życia z muzyką. W ten sposób wypada pokrótce scharakteryzować Marcellousa Lamonta Lovelace’a. Inklinacje do tej dziedziny kultury pojawiły się u urodzonego w Chicago niezależnym artyście już u wczesnych lat. Tajniki hip hopu Infinito 2017 zgłębiał wraz ze swoim kuzynem. Po wyjeździe z Cook County do Tennessee i podjęcia nauki na Memphis College of Art na kierunku malarstwa, przedstawiciel Chicago nadal rozwijał swoje zamiłowanie. Wraz z poznaniem Mra Skurge’a (właśnie on nadał Marcellousowi przydomek Infinito) i założeniu z nim kolektywu Unorthodox Poets Society, młody raper zaczął na poważnie zajmować się nagrywaniem muzyki.

Po powrocie do Chi-Town, Emcee wszedł w szeregi Nacrobats i rozpoczął działalność wydawniczą. Wydaje się to nieprawdopodobne – w przeciągu 13 lat Infinito 2017 wypuścił kilkadziesiąt pozycji płytowych, z czego ogromna większość przypada na jego solowe produkcje! Począwszy od ukazania się w 1998 roku pełnoprawnego debiutanckiego projektu „Documentary LP” podąża ściśle wytyczoną przez siebie ścieżkę, dostarczając raz po raz wartościowych wydawnictw. Do najważniejszych materiałów sygnowanych przez bohatera niniejszego artykułu należą: „Music with Sound Right Reasoning” (Nephew Of Frank Records, 2002), „Low Income Housing” (Domination Recordings, 2004), „Roddny Dangrr Fild” (Domination Recordings, 2005) oraz „The Soul of Benjamin Banneker in the Age of the Aquarius” (Nephew Of Frank Records, 2006). Od wielu lat artysta nie spuszcza z tonu, dbając przy tym o odpowiedni poziom swoich płyt. W przeciągu dwóch ostatnich lat Infinito 2017 zaprezentował ponad 10 (sic!) EP-ek i LP razem wziętych. Wśród wszystkich wydawnictw wiecznie zapracowanego twórcy, wybrałem pochodzący z lutego ub.r. „We Are Dark” – właściwy projekt, odsłaniający warsztat rapera.

Wędrówka po Cook County: Infinito 2017Wydany 26 lutego 2010 roku longplay zawiera 16 tracków. Materiał trafił do sprzedaży dzięki labelowi Joe Left Hand Records, chociaż oficjalnie jest sygnowany przez Unlimited Supply Chain Records. Produkcja wszystkich tracków znajdujących się na „We Are Dark” została powierzona beatmakerowi z Brooklynu, Black Sparxowi. Producent postarał się o instrumentale oparte o korzenny jazz i soul z lat 60.tych i 70.tych ubiegłego stulecia. Warstwa muzyczna sprawnie współgra z tekstami Infinito 2017. Artysta nadał całości materiału stricte chicagowskiego klimatu – zaangażowana warstwa liryczna, poparta wyszlifowanym flow i duża pewność siebie autora LP dały wymierny efekt. W trzech nagraniach Marcellousa Lovelace’a wspierają niezależni Emcees – Thaione Davis, Knuckles Bandit, Breez Evahflowin & L.I.F.E. Long. Zawartość albumu wzbogaciły cuty, za które odpowiada DJ White Shadow rodem z Norwegii.

Z każdą kolejną płytą, Infinito 2017 udowadnia, iż warto poświęcić jemu więcej uwagi. Owszem, od natłoku jego wydawnictw muzycznych może zakręcić się w głowie lecz to nie oznacza, że muzyka tworzona przez niego nie należy do wartościowych. Wręcz przeciwnie, raper w dalszy ciągu rozwija się i można być pewnym, iż swoją działalność wydawniczą nie skończy w 2017 roku, a będzie ona ciągnęła się w nieskończoność. Obywatel Chicago niedługo powróci na stronę, z pewnością jeszcze przed końcem roku przy innej nadarzającej się okazji.

Na koniec wpisu zostawiam Czytelników U Call That Love z teledyskiem powstałym do jednego ze sztandarowych nagrań z „We Are Dark”„Do You Hear Me”.

Tracklista

 1. Sparx 2017 (Introduction)
 2. Learn Yourself
 3. Do You Hear Me
 4. Texture
 5. Spiritual Conditioning
 6. God Is Good
 7. Adaptation feat. Thaione Davis
 8. The Mother Plane
 9. Relations
 10. Land Of The Ill feat. Knuckles Bandit
 11. Current Events (Skit)
 12. TV Show Actors
 13. Eyewitness To Dopeness feat. Breez Evaflowin & L.I.F.E. Long
 14. Petes 3 Wings
 15. So Clearly
 16. World