W zeszłym tygodniu rozpoczęty został na U Call That Love nowy cykl „Wędrówka po Cook County”. Po zaprezentowaniu ostatnich dokonań Pugsa Atomza, przyszła kolej na odwiedziny u  chicagowskiej grupy The Gent$, której członkiem jest ten sympatyczny artysta.

The Gent$ zostali już przedstawieni w przeszłości  na UCTL Od wydania debiutanckiego albumu zespołu – „Pugs Atomz Presents: The Gent$” – minęło 1,5 roku. Przez ten czas poszczególni członkowie grupy skupieni byli na różnych projektach. Wygląda na to, że po owocnym 2009 roku i udanym początku b.r., kariera Pugsa Atomza nabrała rozpędu. Wes Restless także może zaliczyć in plus poprzednie miesiące; na największą uwagę zasługuje jego wspólny projekt z Kid Planetem zatytułowany „Wes Restless vs. Kid Planet”. Natomiast Ill Legit skupił się głównie na występach na żywo, dzięki czemu zdobył jeszcze większe niż do tej pory uznanie. W międzyczasie, pomiędzy solowymi karierami, członkowie The Gent$ kompletowali materiał na swoje drugie wydawnictwo płytowe.

„High Profile” jest zbiorem 12 utworów podanych w charakterystycznym stylu grupy, który ukazał się pod koniec kwietnia 2010 roku. Nie zabrakło tym razem historii o kobietach, nocnym życiu, osadzonych w całości na terenie Chicago. Produkcją mixtape’u zajęli się Wes Restless, Vanysh, Simple X, Anton Genius, DJ Vadim, DJ Semaj, Dario, B. Bravo i J Squared. Gościnne występy zostały ograniczone do minimum i tym samym oprócz gospodarzy „High Profile” usłyszymy jedynie Awdazcate’a, co stanowi niewątpliwie dużą zaletę projektu.

Podobnie jak poprzedni materiał grupy, mixtape został udostępniony całkowicie za darmo. „High Profile” możecie pobrać za pośrednictwem strony DJBooth.net.

Tracklista

 1. Award Tour (prod. Vanysh)
 2. Royal Flush (prod. Simple X)
 3. High Heels (prod. Wes Restless)
 4. Snake Skin Tie (prod. Wes Restless)
 5. Ice Cream feat. Awdazcate (prod. Anton Genius)
 6. LOEG (prod. DJ Vadim)
 7. The City’s Alive (prod. DJ Semaj)
 8. Me & You (prod. Wes Restless)
 9. AEIOU (prod. Dario)
 10. Right On Time (Remix) (prod. B. Bravo)
 11. Bring ‘Em Around (prod. J Squared)
 12. Won’t Look Back (prod. Wes Restless)