The Primeridian & Tall Black Guy - Darling LureCykl artykułów przedstawiających ostatnie dokonania na scenie muzycznej artystów rezydujących w Chicago, powraca na stronę. Przypomnę, iż w kolejności chronologicznej w ramach „Wędrówki po Cook County” do tej pory przedstawiłem m.in. Pugsa Atomza, Psalm One, Qwela & Makera, Capitala D i Vakilla. W tym roku chicagowscy raperzy i beatmakerzy również nie próżnują i dostarczają raz po raz świeże porcje muzyki. Jeden z najbardziej zasłużonych labeli dla undergroundu z Wietrznego Miasta, All Natural Inc., w tym roku wydał kilka interesujących projektów muzycznych. Jednym z nich jest bez wątpienia najnowszy album The Primeridian zatytułowany „Darling Lure”, nagrany wraz z producentem o pseudonimie Tall Black Guy. O tym wydawnictwie płytowym oraz zespole w tej odsłonie wędrówki po ulicach Chi-Town.

Jeżeli poszukujecie warstwy lirycznej stojącej na wysokim poziomie, zaangażowanych utworów, podanych w nastrojowym klimacie, to twórczość The Primeridian powinna trafić w Wasze gusta. Założony w połowie lat 90.tych XX wieku przez Simeona Edwarda Viltza, Darshona Normana Gibbsa oraz Jaime’ego Williama Roundtree’a zespół stylistycznie plasuje się pomiędzy członkami Nacrobats (Pugs Atomz, Psalm One, Cosmo Galactus, Infinito 2017, Thaione Davis), The OPUS, a ojcem chrzestnym chicagowskiego hip hopu, No I.D. i Dugiem Infinite’em. Pierwszy oficjalny projekt formacji, wydany na kasecie singiel „Musical Mirages” / „Mental Void” (Promihjay 8 Inc.), ukazał się w 1996 roku. W następnych latach przedstawiciele chicagowskiej sceny hip hopowej skupili się na mozolnym zdobywaniu większego audytorium w rodzimym mieście. Do 2002 roku grupa wypuściła kilka winylowych 12″, wśród których warto wymienić „Ring Around The Lyrical” (2000) i „Zero Degrees Longitude” (2002) sygnowanych przez Guidance Recordings.

9 lat temu Simeon Viltz i spółka zaprezentowali słuchaczom debiutancką płytę, „I’ll Meet You In Greenwich”. Po wydaniu tego materiału zespół uzyskał znacznie większe możliwości, a Capital D i All Natural Inc. zaproponowali artystom podjęcie współpracy. Z oferty labelu trio skwapliwie skorzystało i trzy lata po ukazaniu się debiutanckiego LP, The Primeridian powróciło z nowym projektem. „Da Allnighta” jest uważane po dziś dzień za najlepsze wydawnictwo płytowe w dotychczasowej dyskografii przedstawicieli Chi-Town. Na początku października 2008 roku pojawił się follow-up do drugiego longplaya kolektywu. „Da Mornin’ Afta” utwierdziło opinię o członkach All Natural Inc., jako utalentowanych autorów tekstów, wspartych tym razem głównie przez europejskich beatmakerów. Od tego czasu przycichło nieco o The Primeridian, aż do chwili ogłoszenia premiery nowego wydawnictwa – „Darling Lure”.

Wydana 13 września b.r. płyta czerpie garściami z poprzedniego materiału grupy. Tracklista niedawno wypuszczonego albumu The Primeridian niemal w całości pokrywa się z „Da Mornin’ Afta”. Jednak, nie ma mowy w żadnym wypadku o powtórce z rozrywki, gdyż „Darling Lure” opiera się o produkcję Tall Black Guya. Beatmaker nadał poszczególnym trackom połysku, zadbał o świeże i ciepłe brzmienie, pasujące do wokali Simeona Viltza i Darshona Gibbsa. Trio odpowiadające za warstwę tekstową na niniejszym longplayu to również niemniej utalentowani muzycy, grający na trąbce i klawiszach (Simeon Viltz) oraz saksofonie i klawiszach (Darshon Gibbs). Gościnnie pojawiają się m.in. wszędobylski Pugs Atomz, Uncle Imani, Naledge, Shev Rock i MC Adad. Wrześniowa produkcja mieszkańców Chicago w pełni oddaje specyficzny styl hip hopu tworzonego w tym okręgu, który został doceniony przez wiele stron internetowych z różnych rejonów świata.

„Darling Lure” można nabyć jedynie w formie digitalowej za pośrednictwem iTunes i innych sklepów z nagraniami w formie MP3. Przedsmakiem pełnego albumu są dwa single – „Melodic Healing” oraz „Whistle While You Work”. Pierwszy z nich trafił na Soundcloud, natomiast do drugiego powstał videoclip promujący wspólny materiał The Primeridian i Tall Black Guya. A następna odsłona „Wędrówki po Cook County” pojawi się na stronie w przeciągu najbliższych tygodni.

The Primeridian & Tall Black Guy – Melodic Healing (feat. Shev Rock) by allnaturalinc

Tracklista

 1. Into The Mornin
 2. Change The Meridian feat. Pugs Atomz
 3. High Noon Stank
 4. Bucktown feat. Naledge of Kidz in the Hall
 5. Hang-On
 6. TakeUThere feat. Yaw, Iomos Marad & Uncle Imani of The Pharcyde
 7. Countacula
 8. Melodic Healing feat. Shev Rock
 9. Whistle While You Work
 10. Let’s Go
 11. Trust feat. MC Adad & Greer Guy
 12. Shoutro
 13. Love Hurts