White Rain - Love, Live, LifeW stale rozwijających się niezależnych kręgach około hip hopowych większość artystów decyduje się na wydawanie projektów własnym sumptem. Jednak nie zawsze ma to miejsce, gdyż część twórców wręcz zabiega o nawiązanie bliższych kontaktów z kolektywami wykonawców lub oficynami wydawniczymi. Doskonale to widać na przykładzie postaci tworzących muzykę z czysto azjatyckim pazurem. Założony przed dwoma laty label BlueBottle Records stał się domem dla twórców z różnych stron świata, posiadających najwięcej fanów w Azji Południowo-Wschodniej. Ostatnio do tej oficyny wydawniczej dołączył południowokoreański producent White Rain. W drugiej połowie marca ukazał się jego nowy album – „Love, Live, Life” – będący reprezentatywnym projektem dla większości płyt kojarzonych z BBR.

Oficyna wydawnicza powstała z inicjatywy Navida B. i SoulChefa współpracowała do tej pory z twórcami ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Polski czy też Francji. Do tego dochodzą liczne wydawnictwa autorstwa drugiego ze współzałożycieli labelu, które trafiły do obiegu na przestrzeni ostatnich 24 miesięcy. Wraz z najnowszą płytą w swoim katalogu, BlueBottle Records rozszerza działalność, poszerzając szeregi o White Raina. Artysta zamieszkały w Seulu pokazał się już z dobrej strony w undergroundzie i współpracując z innymi wykonawcami. W 2011 roku światło dzienne ujrzał jego wspólny projekt zrealizowany wraz z ElyonBeats„Night Sky”. Następnie beatmaker skupił się na własnych produkcjach wypuszczając pod koniec kwietnia ub.r. debiutancki album. „Begin” ukazało się przy kooperacji z Digi Crates Records. Instrumentalne produkcje tego twórcy, z położonym akcentem na brzmienia pianina w utworach, przyniosły mu całkiem sporo pochlebnych opinii. Po niemal 11 miesiącach od wydania pierwszego longplaya, Koreańczyk opublikował drugi pełny album. W porównaniu do swojego poprzednika, „Love, Live, Life” jest jeszcze bardziej rozbudowanym wydawnictwem.

Skompletowanie całości materiału na drugie LP zajęło koreańskiemu artyście blisko rok. White Rain tym razem postawił na połączenie nagrań realizowanych z raperami i wokalistami oraz kompozycji stricte instrumentalnych. Producent definiujący dotychczas swoją muzykę jako fuzję downtempo, elektroniki i hip hopu na „Love, Live, Life” zdecydowanie postawił na brzmienia współczesnego jazz-hopu. Poszczególne produkcje Koreańczyka okazały się odpowiednim tłem do zwrotek jego gości. Najwięcej tracków na longplayu powstało przy udziale Jasa Mace’a i Marchitecta z The 49ers, z którymi wcześniej beatmaker współpracował przy okazji ich poprzedniej płyty „The World Record”. Oprócz nich na marcowym wydawnictwie pozostawili ślad po sobie Ine, Navid B., Stilla-mode (2mo’key, M-OTO), Waldo Black, Wonderflow (Hazey, Rickey), Z-O (The Kingmaker) & Lluvia De-Jazzy. Miłośnicy odprężających i wpadających w ucho melodii opierających się o partie klawiszy i pianina powinni z miejsca docenić ten album. [pullquote]Miłośnicy odprężających i wpadających w ucho melodii opierających się o partie klawiszy i pianina powinni z miejsca docenić ten album.[/pullquote]

Wydawnictwo koreańskiego twórcy znajdziecie na Bandcampie. „Love, Live, Life” cieszy się sporym zainteresowaniem wśród sympatyków hip hopu w niezależnym wydaniu. W ciągu dwóch tygodni płyta zdołała dotrzeć do wielu odbiorców, a wzmianki o tym projekcie pojawiły się na niejednej stronie muzycznej. Wszystko to powinno zaprocentować w przyszłości i przyłożyć się do kolejnych udanych materiałów White Raina. Następnym przystankiem w jego karierze muzycznej będzie produkcja akustyczna.

Już wkrótce BlueBottle Records ponownie zawita na stronę. W przygotowaniu artykuł o pełnym albumie francuskiej formacji Ninety One, „Golden Years”.

Tracklista

 1. Spiritual Moments
 2. Lullaby
 3. Exodus feat. Marchitect
 4. Bright Light feat. Ine
 5. Close To You feat Jas Mace & Waldo Black
 6. Close to You
 7. Growin feat. Hazey & Keen of WonderFlow
 8. Love Affair (Intermission)
 9. The Night
 10. Sunshine Sakae feat. 2mo’key and M-OTO of Stilla-Mode
 11. Jazzy Night feat. Z-O
 12. Dreamlike feat. Marchitect
 13. Time Goes By feat. Lluvia De-Jazzy
 14. Beautiful Sky